×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Mērķtiecīgais Edijs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kā sasniegt savu sapni, parādīja Edijs Edvards, bez nopietnas sagatavošanās iekļūstot britu olimpiskās komandas sastāvā un piedaloties 1988. gada ziemas spēlēs Kalgari. Sporta biogrāfiskā filma “Slēpes pa gaisu” savienojusi gan patiesus, gan izdomātus notikumus, un ar virkni komisku atgadījumu tā iekaroja jau Sandensas skatītāju sirdis šī gada sākumā.

porta vēsturē Edijs Edvardss ir unikāls – kaut arī ārsti jau bērnībā viņam lika aizmirst par jebkādu sporta veidu, viņš no mazām dienām sapņoja, ka reiz piedalīsies olimpiādē. Kad, aplauzis savus spārnus pret tēva ikdienišķo cinisma devu, viņš tomēr saņēmās, lai tuvotos savam sapnim, ar mātes dotajiem iekrājumiem un no tēva “aizņēmies” busiņu, viņš dodas uz Gārmišu Vācijā, kurā viss pakļauts ziemas sporta veidiem un kur savas prasmes slīpē pasaules vislabākie slēpju pavēlnieki. Un dažu nedēļu laikā apguvis prasmes, ko normālā situācijā sportisti apgūst vismaz desmit gadu laikā, viņš ir gatavs doties uz olimpiskajām spēlēm. Protams, tas nevarētu notikt bez palīdzības, un šāda loma iedalīta Hjū Džekmena atveidotajam alkoholiķim Bronsonam Pīrijam (īpaši filmai izdomāts varonis) ar garu un raibu vēsturi sporta pasaulē un nenokārtotiem pagātnes rēķiniem, kura skarbos jociņus pie mūžīgas vārdiskas pazemošanas radušais Edijs laiž pāri galvai, jo nekas nespēs viņu atturēt no mērķa.

Edvardss kļuva par pirmo britu olimpiskās komandas dalībnieku, kurš pasaulei parādīja, ka arī Albionas sportistiem ir šis tas sakāms tramplīnlēkšanā, taču filma “Slēpes pa gaisu”, kā viņš atzina tās tapšanas procesā, atklāj vien 10 līdz 15 procentus no patiesi notikušā. Savukārt sporta aprindās vēl joprojām valda viņa vārdā nosaukts likums, kas paredz, ka jāceļ kvalifikācijas standarti, citādi pasaules labāko sportistu vidū var iekļūt arī apņēmīgi amatieri.

Filmu “Slēpes pa gaisu” piedāvā tā pati kompānija, kas atbildīga par spiegu komēdiju “Kingsman: Slepenais dienests” (2015) – tā komplektā ar Kolinu Fērtu bija britu atbilde Holivudā pēdējos gados tik iemīlētajam žanram, un arī tajā galveno lomu atveidoja Terons Edžertons. Šoreiz viņu rokās scenāriju visos līmeņos sadiedzis britu humors, kura sirsnība pārspēj Pīrija izteiksmes piparus, atsauces uz saldajiem astoņdesmitajiem ar neiztrūkstošu sintezatoru muzikālajā pavadījumā un, protams, “Jump” no “Van Halen” piedāvājuma, kā arī no Holivudas aizlienēts idejiskais karkass, kā šis stāsts pasniedzams un arī skatāms – bez prentenzijām.

 

UZZIŅA:

“Slēpes pa gaisu”/”Eddie the Eagle”

ASV, Lielbritānija, Vācija, 2016

Režisors: Deksters Flečers

Lomās: Terons Edžertons, Hjū Džekmens, Kristofers Volkens, Džims Brodbents

No 1. aprīļa “Kino Citadele”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+