×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. augusts, 2014
Drukāt

Mērs: Luhanska atrodas uz humānās katastrofas robežas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Karadarbības dēļ stāvoklis Ukrainas austrumu pilsētā Luhanskā ir vienkārši kritisks, tā atrodas uz humānās katastrofas robežas, 2.augustā paziņoja pilsētas mērs Serhijs Kravčenko.

“Luhanska ir pilnīgā blokādē un izolācijā. Šodien, neskatoties uz visām grūtībām, mēs pieliekam maksimālas pūles un meklējam problēmu risinājuma variantus. Ar katru dienu situācija pasliktinās, šodien tā ir vienkārši kritiska,” paziņoja Kravčenko.

“To, kas notiek Luhanskā, ir grūti nosaukt par pretterorisma operāciju – tas ir visīstākais karš, kurš prasījis vairāk nekā simt mierīgo iedzīvotāju dzīvību, izpostījis dzīvojamās mājas, sociālās sfēras objektus, pārsvītrojis tūkstošiem cilvēku likteņu, (..) šodien, tikai dažus mēnešus vēlāk, pilsēta blokādes un nerimstošās apšaudes rezultātā atrodas uz humānā katastrofas sliekšņa,” norādīja mērs.

Šobrīd Luhanskā nav gaismas, ūdens, sakaru, interneta, benzīna, dīzeļdegvielas un gāzes.

“Piegāžu nav, rezerves ir izsmeltas, nav ar ko uzpildīt ātrās palīdzības, avārijas un komunālo dienestu, ārkārtas situāciju dienesta mašīnas, pilsētas sabiedrisko transportu, automašīnas, kas piegādā maizi un pārtikas produktus. Pat tie, kas ir gatavi riskēt ar dzīvību un sēsties pie stūres, šodien to nevar izdarīt tāpēc, ka nav ar ko uzpildīt mašīnas,” paziņoja Kravčenko.

Pilsētas varasiestādes arī ziņo, ka ilgstošā elektrības trūkuma dēļ sabojājušies pārtikas produkti. “Produkcijas piegādes uz pilsētu nav. Sortiments samazinās ar katru dienu. Veikali slēdzas, daudzās mazumtirdzniecības vietās ir rindas un ažiotāža. Neskatoties uz grūtībām, maize tiek izgatavota, strādā gaļas kombināts, piena rūpnīca izejmateriālu piegāžu trūkuma dēļ apturējusi darbu,” teikts domes paziņojumā.

Pilsētas domes preses dienests arī norāda, ka ūdens ūdensvados jau vairāk nekā nedēļu netiek attīrīts, pudelēs ūdeni praktiski nav iespējams dabūt.

Turklāt pilsētā netiek izmaksātas pensijas un algas. Domes kase nestrādā, bankas ir slēgtas, skaidras naudas pilsētā praktiski nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ne Luhansk bet Lugansk.Vajag macit geografiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+