Foto – Juris Kalniņš

Merzļikinam zaudējums un sezona beigusies 0

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) “Lugano” komanda ceturtdien ceturtdaļfināla sērijas sestajā mačā ar 2:5 (0:2, 0:2, 2:1) viesu laukumā piekāpās Ženēvas “Servette” vienībai, tādējādi izstājoties no turpmākās cīņas par čempionu titulu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

“Lugano” sērijā līdz četrām uzvarām piekāpās ar 2-4.

Merzļikins aizvadītajā mačā laukumā devās otrajā periodā, nomainot “Lugano” pirmo vārtsargu Danielu Mancato. Merzļikins 36 minūtes un 57 sekundēs atvairīja 12 no 14 pretinieku mestajām ripām.

Šī bija pirmā izslēgšanas turnīra spēle, kurā laukumā devās latviešu vārtsargs. Pirms tam Merzļikins mačos nepiedalījās, lai gan bija pieteikts katrai spēlei.

Latviešu vārtsargs regulārajā čempionātā tika pieteikts 49 no 50 spēlēm, kopā laukumā aizvadot 1309 minūtes un 20 sekundes. Merzļikins atvairījis 91,3% metienu un arī izpildījis trīs rezultatīvas piespēles.

Regulāro čempionātu “Lugano” ar 50 spēlēs izcīnītiem 93 punktiem noslēdza trešajā pozīcijā.

Tikmēr cīņā par vietas saglabāšanu NLA turnīrā pieredzējušā latviešu vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā “Ambri-Piotta” komanda ceturtdien ar 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) savā laukumā zaudēja “Fribourg-Gotteron”.

Masaļskis šajā mačā nebija pieteikts, savukārt latviešu hokejists Jānis Sprukts pārtraucis sadarbību ar “Fribourg-Gotteron” klubu un jau devies uz Latviju.

Tikmēr cita vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Rapersvīles “Jona Lakers” ceturtdien ar 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) cieta zaudējumu pret Klotenes “Flyers” vienību.

Punnenovs turpina ārstēt traumu, tāpēc spēles pieteikumā nebija.

Izslēgšanas spēlēs neiekļuvušās četras komandas izspēlē turnīru par vietas saglabāšanu Šveices augstākajā līgā. No sākuma starp komandām tiks aizvadīts divu apļu turnīrs, paturot regulārajā turnīrā izcīnītos punktus, bet pēc tam divi vājākie klubi aizvadīs sēriju līdz četrām uzvarām, lai noskaidrotu, kam būs vēl vienā sērijā līdz četriem panākumiem jācīnās ar pēc spēka otrās līgas čempioni.

Šīm četrām komandām jāizspēlē vēl tikai viens maču aplis.

Pēc 55 kārtām 72 punktus iekrājuši “Fribourg-Gotteron” hokejisti, bet par četriem punktiem atpaliek “Flyers”, kamēr “Ambri-Piotta” rēķinā ir 62 punkti. Savukārt “Jona Lakers” iekrājusi tikai 46 punktus.