Sports
Hokejs

Merzļikins: Izlasē sāku justies kā ģimenē, čaļi ir izcili0

foto: EPA/LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins pirms trim nedēļām ierodoties Rīgā un sākot gatavoties pasaules čempionātam atzina, ka valstsvienībā vēl nav noķerta ģimenes sajūta. Tagad viņš atzīst: čaļi ir izcili un man ir ļoti forši ar viņiem.

“Vakar varēju papriecāties par savu personīgo sniegumu, bet arī bēdājos par zaudējumu un ielaistajiem vārtiem. Tagad jauna diena – atpūšos, staipos un gatavojos nākamajām spēlēm,” otrdien pēc treniņa teica Merzļikins, kurš vakar mačā pret Krieviju (0:4) atvairīja 33 no 37 metieniem, tostarp arī vienu reizi fantastiski glāba komandu un šī epizode ātri kļuva populāra internetā. “Jā, tas bija baigais seivs, taču tas ir mans darbs. Nav iemesla lidināties pa gaisu. Tādi seivi būs ne reizi vien dzīvē, šoreiz veiksme bija manā pusē, acis bija ciet.”

“Pēdējo reizi, kad spēlēju pret krieviem ar u-20 izlasi, bija 14 ielaisti vārti, tā kā ir progress,” pasmaidīja Elvis Merzļikins. “Bet bija grūti, ļoti labi spēlētāji. Man bija interesanti spēlēt pret Bobrovski, sapratu, ka daudz jāmācās – viņš ir ātrs, stabils. Tās ir lietas, kas man pietrūkst. Ceru, ka viņš šovasar būs (ASV), kad es tur trenēšos. Pēc mača teicu, lai pasveicina mūsu vārtsargu treneri. Man ļoti interesē, ko viņš teiks par manu spēli.”

Merzļikins nevainoja laukuma spēlētājus par to, ka ir tik daudz darba: “Tīras kļūdas bijušas tikai divas – pret zviedriem papildlaikā un pret krieviem uz otrajiem vārtiem. Bet nevaru vainot. Širokovs pret zviedriem mani divreiz izglāba. Es arī kļūdos – pret krieviem pirmajos vārtos. Viņi cenšas palīdzēt, grib kā labāk. Uzbrucēji bloķē metienus.”

Rīt Latvijas izlase tiksies ar Šveici, kur Elvis spēlē ikdienā – šosezon viņš ar “Lugano” aizvadīja lielisku sezonu kļūstot par vicečempioniem. “Ķēniņš teica, ka pret krieviem viss ir iespējams. Negribu to atkārtot, bet, ja aizsardzībā nekļūdīsimies tik bieži un izmantosim iespējas, tad varam uzvarēt. Jāpilda trenera norādījumi. Šveices izlasē ir divi mani komandas biedri – Hofmans ļoti ātrs un cīnās par katru ripu, metiens ir lielisks. Bīstams spēlētājs. Valkers ir ļoti fizisks spēlētājs. Zinu arī pārējos spēlētājus, būs interesanta spēle. Treneri ir prasījuši par viņu taktiku, bet es to nekad neesmu klausījies, jo mans darbs ir apstādināt ripu. Neinteresē, kā vairākumu vai mazākumu izspēlē. Bet Patrika Fišera hokejs ir aptuveni tāds pats, kādu spēlējam mēs,” norādīja vārtsargs.

Saistītie raksti

“Lugano” izslēgšanas spēļu laikā Elvis bijis ļoti nopietns un komandas biedri pat pasmējās, ka viņš ir kā mūmija. “Maskavā ir aptuveni tas pats, jākoncentrējas, nedrīkst palaisties. Nav laika priecāties. Spēlē ir metiens pēc metiena. Vienīgā atpūta būs pēc čempionāta, kad būs jāaizbrauc kaut kur un uz divām nedēļām jāaizmirst par hokeju.” Izlases kolektīvā esot iejuties ļoti labi: “Daugaviņš joko, ar viņu vienmēr ākstāmies. Nav kā “Lugano”, tomēr izlasē ir jautrāk, sāku justies mazliet kā ģimenē, čaļi ir izcili, man ir ļoti forši ar viņiem.”

Dzīvošanas apstākļi Maskavā esot viduvēji: “Pirmo reizi esmu Krievijā. Viesnīca ir laba. Varbūt esmu Šveicē izlutināts, bet nav tā, ka man viss ļoti garšotu. Viesnīcā nav labākais ēdiens, ko varētu gaidīt, arī šveicieši nav ļoti laimīgi. Internets istabiņā lēns, vestibilā ātrāks, bet, ja sanāk četras komandas, tad nav labi. Taču mēs esam atbraukuši spēlēt hokeju, svarīgi, lai ir ērta gulta un varam atpūsties.”

LA.lv