Sports
Hokejs

Merzļikins kandidē uz Šveices labākā vārtsarga godu0

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins ir viens no trim pretendentiem uz Šveices augstākās līgas (NLA) labākā vārtsarga balvu.

Pašlaik 24 gadus vecais Merzļikins, kurš pārstāv “Lugano” komandu, uz šo titulu pretendē kopā ar Lukasu Flūreru (Cīrihes “Lions”) un Leonardo Dženoni (“Bern”).

Zīmīgi, ka Merzļikins šo balvu, kas nosaukta leģendārā Žaka Plānta vārdā, ieguva jau pirms diviem gadiem, kamēr Dženoni par labāko vārtsargu Šveices čempionātā kļuva 2011., 2015. un 2017.gadā.

Balvas ieguvējs tiks paziņots 3.augustā.

Merzļikins ir starp kandidātiem arī uz Šveices čempionāta populārākā spēlētāja balvu. Balsojums tiek rīkots portālā “www.20min.ch”.

Saistītie raksti

Merzļikins aizvadītās sezonas Šveices līgas regulārajā čempionātā 42 spēlēs izcīnīja 22 uzvaras, vidēji ielaižot 2,72 ripas, šajā statistikas rādītājā būdams astotais, un atvairot 92,09% metienu, ieņemot piekto vietu līgā. Atvairīto metienu procents viņam ir otrs labākais līdzšinējā karjerā.

Savukārt 18 izslēgšanas turnīra mačos Merzļikins savos vārtos caurmērā ielaida 2,17 ripas un atvairīja 93,5% metienu.

Tieši Merzļikina lieliskais sniegums ļāva “Lugano” komandai sasniegt Šveices čempionāta finālu, kur gan septiņu spēļu sērijā nācās piekāpties “Lions” vienībai.

LA.lv