Sports
Hokejs

Merzļikins: Sakārtoju personisko dzīvi un esmu savā līmenī0

foto: AP/LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam šī nedēļas nogale iznāca saspringta – piektdien un sestdien spēlēja “Lugano” rindās Šveices čempionātā, svētdien pēcpusdienā ielidoja Rīgā un vakarā stājās Latvijas izlases vārtos mačā pret Kanādas olimpisko izlasi (0:2).

Cik noguris šobrīd esi?

Diezgan, trijās dienās trīs spēles nav viegli aizvadīt. Neizmantošu to kā attaisnojumu, bet tā bija jauna dzīves pieredze. Interesanti iepazīt Kanādas hokeju, nekad pret viņiem nebiju spēlējis. Pavisam citādāks hokejs, ātrāks, mazāk metienu, vairāk uz pielabošanu.

Kāpēc zaudējām?

Grūts jautājums. Nezinu, cik ilgi izlase trenējās kopā un kādas bija shēmas. Ielidoju tikai četros, aizgāju stundiņu pagulēt un braucu uz halli. Varēju labāk nospēlēt otrajos ielaistajos vārtos. Pirmajos redzēju ripu par 25 procentiem. Komanda labi spēlēja, bloķēja metienus.

Paspēji sajust Latvijas izlases, galvenā trenerā Boba Hārtlija radīto atmosfēru?

Jā, mentalitāte bija tāda pati kā pasaules čempionātā. Sastāvā bija jauni spēlētāji, kurus vēl neesmu iepazinis, bet viņi labi nospēlēja. Kolektīvs ir, pirms pasaules čempionāta izveidosim ģimenes sajūtu.

Šis ir skarbākais grafiks, kāds tev bijis?

Viens no skarbākajiem. Vēl grūtāk bija Špenglera kausā, kad divus gadus pusfinālu beidzām vienpadsmitos vakarā, aizgāju gulēt vienos vai divos naktī, bet jau septiņos no rīta bija jābūt hallē un jāspēlē fināls. Tad tikai gaidīji, kad laiks beigsies, reakcija nestrādā. Esmu priecīgs par savu sniegumu šodien. Vakar klubā bija melnais vakars, ielaidu septiņus vārtus, bet šodien mentāli tiku labi galā.

Kur ir tava ķivere ar Latvijas izlases simboliku?

Uz pasaules čempionātu visai Latvijai būs pārsteigums.

Salīdzinot ar Šveices čempionātu Kanādas izlase spēlēja augstākā līmenī?

Saistītie raksti

Citādāks hokejs, Šveicē met pa vārtiem un tur ir cīņa, kanādieši vairāk meklē nūjas un uz pielabošanu. Tas vārtsargam ir visgrūtākais, jo var noķert tikai uz veiksmes faktoru. Vai arī met ar domu, ka vārtsargs atsitīs. Tīrs NHL hokejs. Šī man bija laba skola, esmu priecīgs, ka man deva iespēju iepazīt Kanādas hokeju, zinu, uz ko jāgatavojas un jātrenējas, kur jākļūst labākam.

Kā tev kopumā šosezon iet?

Sāku švaki, tad sakārtoju personisko dzīvi un pēdējos mačos, izņemot vakardienu, esmu savā līmenī un gatavojos izslēgšanas spēlēm. Komanda ir ceturtajā vietā, varējām būt arī pirmie vai otrie, bet norakām dažas spēles pret vājākiem pretiniekiem. Paši vainīgi, trīs spēles atlikušas un varam pacelties par vienu vietu augstāk. Šis ir labs laiks, lai gatavotos izslēgšanas spēlēm.

LA.lv