Latvijā
Novados

Novadā saskaitīja 100 mājas. Ko dara, lai lauku īpašumi būtu apdzīvoti?1


Lauku mājas. Ilustratīvs attēls
Lauku mājas. Ilustratīvs attēls
FOTO: Ivars Soiknāns/ LETA

Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs: “Jau agrāk sākām pievērst uzmanību tam, ka arvien vairāk lauku īpašumu paliek neapdzīvoti. Un tad mums radās ideja – internetā izveidot speciālu novada karti ar nopērkamiem vai nomājamiem īpašumiem.

Pašvaldība apkopoja informāciju par lauku viensētām, dzīvojamām mājām un citiem nekustamajiem īpašumiem, kurus var iegādāties savai dzīvesvietai. Kopš maija, kad sāka darboties karte, pārdoti jau 12 īpašumi. Šobrīd kartē var apskatīt 21 īpašumu. Kopumā esam apzinājuši ap 100 tādu īpašumu.

Svarīgi, ka tagad, kad atnāk cilvēks un izsaka vēlmi iegūt kādu lauku īpašumu, mums ir vienota datubāze ar kontaktinformāciju. Ja kāds īpašums paliek tukšs, mēs īpašniekam lūdzam piekrišanu tā ievietošanai datubāzē pārdošanai vai iznomāšanai.”

Maigurs Krievāns, Ilūkstes novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Jau gadiem aicinām tūristus iepazīt Ilūkstes novadu, kas atrodas kultūrvēsturiskajā Sēlijā, Lietuvas pierobežā. Izceļamies ar gleznaino dabu un klusām apdzīvotām vietām.

Tāpēc tagad ir lielākas iespējas pievilināt cilvēkus, kas kāro savu īpašumu ar zemes pleķīti. Viņiem galvenais – lai varētu atbraukt pa asfaltu, lai būtu glezna ainava, lai būtu ūdeņu tuvums. Īpaši šo priekšrocību izmanto Subates mazpilsētiņas un Prodes pagasta pārvalde.

Saistītie raksti

Tā vislabāk pārzina neapdzīvotos īpašumus, piesaista potenciālos apsaimniekotājus. Ja arī no jauna kaut kur parādās brīvs īpašums, tam ātri vien atrodas nomnieks vai pircējs.”

Arvīds Kviesis, Neretas novada domes priekšsēdētājs: “Rosinām īpašniekus savas neapdzīvotās ēkas pārdot vai iznomāt. Pie lielajiem ceļiem rezultāts ir, pie grantētajiem ceļiem, īpaši Pilskalnē un Mazzalves tālajā galā, neveicas. Pat tūrisma firmas no maršrutiem met ārā objektus, ja jābrauc pa grantētu ceļu. Prasa asfaltu.”

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
5 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Esmu optimists, bet bez ilūzijām.” Saruna ar Egilu Levitu par Latvijas zaļumu un paša izvēlēm 2
Intervija 6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners 1
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Baumanis piebremzē Nitišu, Rīgā fināls bez latviešiem
1 stunda