Latvijā
Sabiedrība

Ko vajadzētu ņemt vērā jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādē?0

Foto: Zane Bitere/LETA

Egils Helmanis, Ogres novada domes priekšsēdētājs: “Esmu militārās tuvcīņas pasniedzējs spēka struktūrām un civilpersonām, tāpēc jo vairāk esmu gandarīts, ka Aizsardzības ministrija uzsākusi jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi un ka valstī par to sākušās diskusijas, jau izteikušies Saeimas frakciju pārstāvji, Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošie pētnieki un citi.

Kā pašvaldības vadītājs esmu ieinteresēts, lai jaunajā koncepcijā pēc iespējas pilnīgāk atspoguļotos sabiedrības intereses.

Koncepcijā būs paredzēti pasākumi valsts aizsardzības nodrošināšanai miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Uzreiz vēlos pateikt, ka pēc mana skatījuma vairāk jāuztraucas par iekšējo apdraudējumu. Redzu, ka paši neticam sev, ir pārāk lielas šaubas, neticība kļuvusi vispārēja, negatīvisms ir pārāk liels. Jāstrādā pie tā, lai tautu vienotu, nevis šķeltu. Koncepcijā jābūt tādiem pasākumiem, kas cilvēkus rosinātu uzņemties atbildību par sevi un valsti. Neatlaidīgāk jāmeklē, kas mūs vieno. Ja tauta ir vienota, apdraudējumu ir mazāk un nevar no ārpuses kāds tā vienkārši atnākt un rīkoties pēc sava prāta.”

 

Gints Kukainis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs: “Uzskatu – ļoti svarīgi ir pašiem rīkoties. Piemēram, mēs virs Jāņu kalna priedēm esam 35 metru augstā mastā pacēluši Latvijas valsts karogu. Tā ir vienotības sajūtas stiprināšana.

Saistītie raksti
Tas ir iedzīvotāju lepnums par savu valsti, par piederību savai konkrētai vietai.

Jaunajā Valsts aizsardzības koncepcijā jāieliek tāds saturs, kas runātu skaidru valodu – paši ar saviem darbiem un savu attieksmi vēlamies aizstāvēt un pasargāt. Paši taču esam savas valsts veidotāji un stiprinātāji. Mums jāvairo mīlestība pret valsti, kurā dzīvojam. Ja paši aprejam, vai tad tas nav viens no lielākajiem draudiem?”

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns prognozē arī turpmākas domstarpības ar koalīcijas partneriem
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: “Atkal iedzīvotājus rīda pret pašvaldībām?” 1
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas