×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

“Mēs nevaram atļauties nerunāt ar Krieviju” (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas stratēģiskajās interesēs ir atjaunot pragmatisku sadarbību ar Krieviju, uzskata Ungārijas ārlietu un ārējās tirdzniecības ministrs Pēters Sijārto.

Ungārijas ārlietu un ārējās tirdzniecības ministrs Pēters Sijārto intervijā “LA” stāsta par Ungārijas attiecībām ar Krieviju.

 

– Bieži medijos tiek izteiktas aizdomas, ka Ungārija vēlas atcelt pret Krieviju ieviesto sankciju režīmu.

P. Sijārto: – Mēs iebilstam pret automātisku sankciju pagarināšanu. Mums par to ir jārunā augstākajā līmenī ES un jāved sarunas arī ar Krieviju. Šajā jautājumā jābūt kopējam risinājumam, jo ES lēmumi ir ietekmējuši mūsu ekonomiku – 2014. gadā Krievijas embargo dēļ zaudējām četrus miljardus dolāru. Tolaik Krievija bija otrs lielākais mūsu svarīgākais tirdzniecības partneris, bet tagad Krievija ir 17. vietā. Eiropas stratēģiskajās interesēs ir atjaunot pragmatisku sadarbību ar Krieviju, balstoties uz savstarpēju uzticību un starptautisko likumu ievērošanu. Mēs iestājamies par Ukrainas kā mūsu kaimiņvalsts teritoriālo vienotību, turklāt tās rietumos dzīvo 150 000 ungāru. Nav labi, ka kaimiņvalstī notiek karadarbība. Lai atrisinātu Ukrainas jautājumu, nepieciešams pilnībā ieviest Minskas vieno­šanās, un šis jautājums attiecas gan uz Krieviju, gan uz Ukrainu. Labāka līdzekļa krīzes risinājumam nav, un, vēlreiz uzsveru, tās pilnībā jāievieš abām pusēm.

– Vai Ungārijas premjerministram Viktoram Orbānam ir ciešas saites ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu?

– Pagājušonedēļ Francijas ārlietu ministrs aicināja Putinu apmeklēt Parīzi. Putins ir saņēmis ielūgumus apmeklēt arī Somiju un Itāliju no šo valstu amatpersonām. Putins ir Krievijas prezidents, un mēs dzīvojam Centrāleiropā – mēs nevaram atļauties nerunāt ar Krieviju. Tas attiecas arī uz enerģētiku, jo 85% no energoresursiem saņemam no Krievijas. Man apnikušas runas, ka ar Krieviju nav jārunā. Mēs mēģinām veidot pragmatiskas, korektas, Eiropas interesēm atbilstošas un līdzsvarotas attiecības un sadarbību ar Krieviju, kura ir būtiska Eiropai drošības kontekstā.

– Kādas ir Ungārijas apņemšanās, lai stiprinātu Ukrainas teritoriālo vieno­tību?

– Mūsu interesēs ir ekonomiski stabila Ukraina, stabils kaimiņš, iestājamies par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību un pilnu Minskas vienošanās ieviešanu. Ukrainai šajā kontekstā ir jāīsteno reformas – ekonomiskās, politiskās un strukturālās. Ceram, ka jaunā Ukrainas valdība pie šiem jautājumiem aktīvi strādās. Mēs esam piedāvājuši savas valsts pieredzi pārmaiņu procesos, tā var būt noderīga Ukrainai, tomēr jāatceras, ka viens izmērs neder visiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Lauj Krievijai anektēt zemi ,pēc zemes un Pitlers būs dzimis.Ar piekāpšanos Krievija tikai iedrošinās nākošajiem kariem,jo viņai liekas ka tas viņai ir atļauts. Tuvredzīga politika ,čalis krievu tankus Ungārijā aizmirsis,bet krievi nē.

 2. Loti korekti un normāli.
  Pašlaik ungarijā caur globalistu kontrolētajiem medijiem notiekot cītīgi mēginajumi diskreditēt ungārijas premjerministru God. Viktoru Orbanu,
  kurš atkārtoti ticis ievelēts ar 2/3 pilsoņu atbalstu,
  lai sagrautu nacionālas valsts poziciju, kas nav savietojama ar masu migracijas, multikulturisma un nacionālo valstu suverenitātes likvidācijas plāniem.

 3. liekulis ungārs Atbildēt

  Nožēlojami, ungār. Šāda attieksme ir spļāviens sejā visiem tiem tūkstošiem Krievijas un komunisma upuru, kuri tika nošauti vai bija spiesti emigrēt pēc 1956. gada revolūcijas.

  • “UNGĀRI! 1848.G. VISI UZSKATĪJA, KA PRET HAPSBURGU IMPERIJU NEVIENS NAV SPĒJĪGS CĪNĪTIES. JA MĒS TOREIZ TAM BŪTU NOTICĒJUŠI, MŪSU LIKTENIS BUTU BIJIS NOLEMTS, UN UNGĀRUS BŪTU APRIJUSI VĀCU JŪRA. 1956.G. BIJA NOLEMTS, KA MĒS PALIEKAM OKUPĒTA UN SOVJETIZETA VALSTS. LĪDZ PĒDĒJĀ UNGĀRĀ BŪS IZSKAUSTAS PĒDĒJĀS PATRIOTISMA PALIEKAS. JA MĒS TOREIZ TAM BŪTU NOTICĒJUŠI, MŪSU LIKTENIS BUTU BIJIS NOLEMTS, UN UNGĀRUS BŪTU APRIJUSI PADOMJU JŪRA. SODIEN TIEK ITKĀ NOLEMTS, KA SLĒPTI PASAULES SPĒLĒTĀJI IZNĪCINĀS VISU UNIKĀLO, VISU AUTONOMO, MŪŽSENO UN NACIONĀLO. TIE SAJAUKS KULTŪRAS, RELIĢIJAS UN IEDZĪVOTĀJUS LĪDZ MŪSU DAUDZVEIDĪGĀ UN LEPNĀ EIROPA NOASIŅO UN KĻŪST VIEGLI „APSTRĀDĀJAMA” (PAKLAUSĪGA). UN JA MĒS TAM NOTICĒSIM, MŪSU LIKTENIS BŪS NOLEMTS, MŪS APRĪS UN MĒS PAZUDĪSIM EIROPAS SAVIENOTO VALSTU MILZU VĒDERĀ.”
   No V.Orbana vēsturiskās runas pret masu imigraciju. lai noņemtu jebkādas šaubas.
   Tāpat, domaju, komentāri lieki par meģinajumiem poļiem, kas ir ungāru partneri, piešūt Putinu.

  • Tas ir globālistu manipulatīvs blefs. Ar merķi izverst agresiju pret Eiropas valstīm un tautām. Lai to dabūtu gatavu, ir jabūt apkārt naidam, bailēm, konfliktam. Visur tāds jauzkurina un jāveicina.

 4. Ar krieviju var runāt tikai krievijai saprotamā valodā, senāk lai izpatiktu krievijai vajadzēja atbalstīt kominterna idejas,tagad krievu pasauli.

Draugiem Facebook Twitter Google+