×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Zane Zālīte, 36,6 °C galvenā redaktore: bez auzām brokastīs nav dzīves


_MG_0050

Februārī žurnālam 36,6 °C aprit 10 gadu jubileja. Kā tas piedien izdevumam, kurā runa par veselību, arī redakcijas darbinieces cenšas ievērot veselīgu dzīvesveidu. Šoreiz savā padomā, kas palīdz dienu uzsākt mundri un dzīvespriecīgi, dalās 36,6 °C galvenā redaktore Zane Zālīte.

Ir ļaudis, kuriem brokastu vietā ir tasīte melnas kafijas un citu degvielu arī nevajag. Citiem patīk, ja diena sākas ar sviestmaizēm, cīsiņiem, olām un bekonu vai pāris grauzdiņiem ar ievārījumu. Es jau gadiem ilgi brokastīs ēdu auzu pārslu biezputru vai auzu musli. Klāt piedzeru kafiju. Bez šāda brokastu komplekta diena īsti nevar sākties – tāpat kā bez ikrīta dušas un zobu tīrīšanas. Citas biezputras neatzīstu – mannu vai baltos rīsus neēdu, jo nav veselīgi, griķi un prosa negaršo, bet daudzgraudu pārslas, putraimi vai grūbas nešķiet piemērotas rītam. Ar auzām vēderā jūtos pietiekami stipra vilkt ikdienas vezumu. Izsalkums netraucē līdz pat dienas vidum.

Reizēm ierastais apnīk. Tad brokastīs izcepu pankūkas vai pagatavoju karstās siermaizes, vai arī ar pienu apleju kādas no brokastu pārslām. Taču man ir liels prieks, ja šo neikdienišķo rīta ēdienu vietā mans trīsgadnieks pieprasa putru – kaut vai aukstu! Varu justies gandarīta, ka arī dēls ieradināts veselīgi brokastot.

366_C_logo1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+