Latvijā
Rīga

“Mēs tiekam spiesti piedalīties korupcijā!” Kairišs aicina atstāt atkritumus pie RD2

Foto: Karīna Miezāja

Režisors Viesturs Kairišs sociālajā vietnē “Facebook” publicējis ierakstu, kurā dalās savās pārdomās par atkritumu apsaimniekošanas sāgu Rīgā, uzsverot, ka iedzīvotāji tiek spiesti piedalīties korupcijā.

“ATKRITUMI. Aizdomājos, mums taču tiek uzspiests šis acīmredzami koruptīvais lēmums par jaunu piespiedu atkritumu apsaimniekotāju.

Mēs tiekam spiesti piedalīties korupcijā. Bet korupcija smird.

Tas taču ir acīmredzami, ka Rīgas domes opozīcija, VARAM un tiesiskās iestādes nespēj to apstādināt. Varbūt tas beidzot jāizdara mums, sabiedrībai.

Varbūt neslēdzam līgumu ar “Tīrīgu”, bet godīgi ejam un metam savus atkritumus pie Rīgas Domes.

Ja to darīsim daži, mums būs problēmas ar policiju. Bet, ja to darītu simtiem un tūkstošiem, tad tā pati policija tiktu spiesta saskatīt problēmas tajos, kas šo piespiedu lietu ieviesuši. Es varētu palīdzēt arī savai kaimiņienei – interfrontistei aiznest maisiņu.

Beidzot varētu vienoties latvieši un krievi. Mēs nedrīkstam to pieļaut un samierināties.

Citādi sanāk, MĒS esam tie ATKRITUMI.”

Kā ziņots, “Getliņi EKO” ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis SIA “CREB Rīga”, ko izveidojuši divi vides pakalpojumu sniedzēji – SIA “Clean R” un SIA “Eco Baltia vide”.

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājs nodrošinās Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un investīcijas turpmākos 20 gadus.

Jūnija sākumā “Getliņi EKO” un “CREB Rīga” Uzņēmumu reģistrā reģistrējušas kopsabiedrību “Rīgas vides pakalpojumi”, lai saskaņā ar publiskā iepirkuma rezultātiem Rīgā veiktu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizāciju un ieviestu atkritumu šķirošanas risinājumus. Vēlāk uzņēmuma nosaukums mainīts uz “Tīrīga”.

No 15.jūlija sākta līgumu pārslēgšana ar “Tīrīga”, kas līdz 15.septembrim jāizdara visiem dzīvokļu un ēku īpašniekiem vai apsaimniekotājiem – gan iedzīvotājiem, gan juridiskām personām.

Savukārt KP 30.jūlijā paziņoja, ka par iespējamu ES dibināšanas līguma pārkāpumu ierosinājusi pret Rīgas domi un “Getliņi EKO” pārkāpuma lietu, kas varētu arī noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.

Saistītie raksti

29.augustā Pūce pieprasīja Burovam septiņu dienu laikā sniegt paskaidrojumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu galvaspilsētā situācijā, kad dome joprojām nav pieņēmusi saistošos noteikumus, bet publiski izskanējušas ziņas, ka KP varētu apturēt ar AS “Tīrīga” noslēgto privātās publiskās partnerības līguma darbību.

Tāpat, atbilstoši pašvaldības izstrādātajam un ministrijā iesniegtajam krīzes plānam, ministrs aicināja nekavējoties nodrošināt Rīgas iedzīvotājiem objektīvu un pilnvērtīgu informāciju par atkritumu apsaimniekošanas līgumu slēgšanu ar AS “Tīrīga” situācijā, kad pašvaldība nav izdevusi jaunus saistošos noteikumus, tādējādi radot pamatotus jautājumus par šādas rīcības likumību.

LA.lv