×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

“Mēs visi esam viena Latvijas tauta” (15)

Foto: LETAFoto: LETA

"Vienotības" izvirzītā Ministru prezidenta amata kandidāte - pašreizējā zemkopības ministre Laimdota Straujuma (no kreisās), Valsts prezidents Andris Bērziņš un partijas "Vienotība" pārstāve - Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa tikšanās laikā Melngalvju namā.

Valsts trīs augstākās amatpersonas – prezidents, Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidente – izplatījušas paziņojumu tautai, kurā aicina iedzīvotājus nepakļauties iespējamām provokācijām.

Kā uzzināju Prezidenta kancelejā, šāds paziņojums tapis pēc Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes. Pēdējā laikā notikušas divas NDP sēdes, kurās vērtēti notikumi Ukrainā un Krievijas militārā klātbūtne Krimā, kā arī jautājumi, kas skar Latvijas iekšējo drošību. Otrdien NDP nolēma, ka, ņemot vērā izskatīto jautājumu loku, trīs augstākajām valsts amatpersonām jānāk klajā ar paziņojumu, izskaidrojot savu redzējumu par Latvijas drošības situāciju. Publicējam pilnu šā dokumenta tekstu.

Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas un Ministru prezidentes paziņojums Latvijas tautai:

“Laikā, kad esam liecinieki eskalētiem politiskiem un militāriem konfliktiem tuvu Latvijas robežai, mēs asi nosodām jebkādus politiski provokatīvu motīvu vadītus mēģinājumus radīt spriedzi un mākslīgi veicināt nesaskaņas arī Latvijas sabiedrībā.

Latvija vienmēr ir bijusi mājas daudzām tautībām, kas sarežģītos vēsturiskos pavērsienos ir stāvējušas plecu pie pleca, izveidojot un aizstāvot šo valsti, kas dzima sūrās cīņās un īstenoja tautas ilgas pēc brīvības. Latvijai ir nozīmīgs katrs tās iedzīvotājs. Mūsu nav skaitliski daudz. Mēs nedrīk­stam izplēnēt pasaules vējos. Latvija mums visiem ir tikai viena. Visi, kam Latvija ir svēta un dārga, kas ciena šīs zemes vēsturisko un latvisko identitāti, šeit raduši dzimteni un izveidojuši pavardu – mēs visi esam piederīgi un nozīmīgi savai neatkarīgajai valstij – Latvijai.

Mēs visi – neatkarīgi no etniskās izcelsmes, dzimtās valodas, reliģiskajiem uzskatiem vai pārliecības – esam viena Latvijas tauta. Mūs vieno patiesa vēlme dzīvot mierā, saticībā un labklājībā mūsu brīvajā Latvijas valstī. Tikai mēs – katrs pats un visi kopā – varam būt atbildīgi par savu valsti. Mēs zinām, kādu Latviju gribam redzēt šodien un kādu to vēlamies atstāt mūsu nākamajām paaudzēm.

Mēs asi nosodām jebkādu politisku motīvu vadītu rīcību, kas ir vērsta uz spriedzes radīšanu, nesaskaņu provocēšanu un dažādu sabiedrības grupu apzinātu naidošanu un pretnostatīšanu.

Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus kritiski izvērtēt Krievijas oficiālās varas rīcību Ukrainā. Mēs mudinām nepieļaut naidīgo spēku cerības Latvijā dzīvojošās tautības padarīt par instrumentu savu tuvredzīgo politisko interešu īstenošanai. Latvijas tauta vienmēr ir spējusi atšķirt graudus no pelavām!

Mēs apliecinām, ka Latvija ir un paliks demokrātiska Eiropas valsts, kas ciena un aizsargā gan latviešu, gan mazākumtautību daudzveidīgo kultūru un dažādās valodas.

Mēs darīsim visu, kas no mums atkarīgs, lai valsts politika un praktiskā rīcība būtu atbildīga. Tā būs vērsta uz valstiskuma un drošības stiprināšanu, kā arī uz sabiedrības saliedēšanu. Mēs zinām, ka mums kopā tas izdosies!”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. TRAKUMS - GINTAM, MĒRIJAI Atbildēt

  PALDIES PAR IZSMEĻOŠIEM KOMENTĀRIEM !!! BET valdības spice – padzīvojuši un gados ne tik jauni cilvēki, GVELŽ tādas MUĻĶĪBAS JAU KURO GADU un cik noprotams, tad ari NEBEIGS GVELZT!??????NESAPROTU un laikam arī NESAPRATĪŠU, KĀPĒC MŪSU varas VĪRIEM UN SIEVĀM TIK GRŪTI SAUKT LATVIEŠUS VIŅU VALSTĪ PAR LATVIEŠIEM!??? KĀPEC TAS nav grūti IGAUŅIEM, LIETUVIEŠIEM, POĻIEM, KRIEVIEM u.c. valstu amatpersonām saukt pamattautu īstajā vārdā??? KAS VISPĀR NOTIEK AR MŪSU VALSTS VALDĪBU UN SAEIMU un citām institūcijām???LATVIEŠI TAČU ir šīs valsts PAMATTAUTA tāpat kā pārējās pasaules valstīs un TIKAI TAD seko citas attiecīgā teritorijā dzīvojošās tautības vai ciltis!???????? Foto ar trīs nejaucēniem!!! FUI!!! Nāc iet taču BEIDZOT PIE PRĀTA “angļi”!!!

 2. Nu traki, patiešām. Pēc tik ilga laika parādās vadošās spices paziņojums tautai, un tas pats tik ūdeņains, ka maz neliekas. Šā un tā, tā un šā, burbuļi pa virsu, burbuļi pa apakšu. Nu kā nav kauna? Kāpēc man, pamatiedzīvotājai nezin cik tur paaudzēs, šobrīd jābūt vienotai ar to baigo masu, kas, Georga lentītes sasprauduši, 9. maijā ālēsies pie t.s. Uzvaras pieminekļa? Mums nav vienotas tautas, mums ir vairākkopienu sabiedrība, kura, paldies Dievam, izņemot atsevišķus kūdītājus, parasti bijusi visai toleranta. Nu nejauksim visus vienā katlā.

 3. Что и на выборах в краевые самоуправления ВСЕ смогут голосовать ? – Даже неГр:)
  Если нет, то я несогласен, тогда не хочу))

 4. Nu tagad vismaz ir skaidrs, par ko nedrīkst balsot!!! Paliek vienīgi NA!!!

 5. Izlasīju un palika neomulīgi.Kaimiņu valstī varu ieguvušie krievu fašisti lauž starptautiskos līgumus, okupē kaimiņzemes,bet mūsu valsts aukstākās amatpersonas to raksturo kā:militāra klātbūtne Krimā.

 6. Kuda ruļiš, Latvija? Tas onkulis vidū esot Latvijas Republikas Bruņoto spēku Virspavēlnieks…

 7. Ko jūs gribat no viņiem, padomju ideoloģijā augušiem ar internacionālisma (vai tagad – kosmopolitisma)
  ideju pārņemtiem cilvēkiem. Viņi joprojām nesaprot, kāpēc Latvijas valsts tika dibināta, ka to dibināja
  latvieši, vispirms lai aizsargātu un saglabātu savas, kā valsts pamatnācijas intereses un tiesības un tikai pēc tam – arī pārējo šeit dzīvojošo tautību intereses. Valodu referendums – vai tad tas skaidri neparādīja,
  ka te ir vēl viena tautība, kura, nevis ciena un aizsargā pamatnāciju, bet pati pretendē uz varu un visām valsts tiesībām.

 8. Ir latviešu tauta,ir Latvijā dzīvojõšas mazākumtautības,ir **,kas apkārušies ar kolorādo vaboļu lupatām,Krievijas karogiem ,auro-rosija,rosija. Pirmiem diviem ir iespējams vienoties.Trešos var tikai **

  • Aicinājums attiecas arī uz tevi- taču tu to neliecies dzirdēt, un jau sāc te provokācijas drukāt! Viss tavs teksts naida pilns!

 9. izniikstosas valsts vadibaa….kauns

 10. Nav tādas Latvijas tautas!!!!! Ir latviešu tauta (pamatnācija!) un pārējie, kurus esam labprātīgi šeit izmitinājuši un kuri, ir latviskajā vidē asimilējušies un pieņēmuši latviskās vērtības! Ir arī citi… (Krievijas kolonisti) – ar kuriem līdz šim centāmies sadzīvot, bet laikam nesanāca… Nevajag ar šādiem stulbumiem sevi (Latvijas valdība) apkaunot!!!

 11. Latvijieši lasa un smejās par 3 viedajiem

 12. Nēesam gan! Vairākas tautas ir šeit dzīvojušas vairāku iemeslu pēc -iekarot,laupīt,sleokavot,izvarot,nīcināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+