Mesi asinis un divi vārti, “Barcelona” uzvar Madrides “Real” (plus video) 1

“Barcelona” futbolisti svētdien Spānijas čempionāta principiālākajā un slavenākajā derbijā jeb “El Clasico” svētdien viesos ar 3:2 (1:1) pārspēja Madrides “Real”, uzvaru mača pēdējās sekundēs izraujot Lionelam Mesi, kuram tie bija 500. vārti kluba labā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Līdz ar uzvaru “Barcelona” turnīra tabulā panāca “Real” komandu. Abām komandām tagad ir pa 75 punktiem, taču “Real” futbolistiem ir viena spēle rezervē.

Mača rezultātu 28.minūtē atklāja “Real” pussargs Kazemīru. Vispirms pa vārtu stabu trāpīja viņa komandas biedrs Serhio Ramoss, taču brazīlietis bija pirmais pie atlēkušās bumbas un raidīja to pretinieku cietoksnī.

Tiesa, piecas minūtes vēlāk pēc lieliskas individuālas spēles Mesi izlīdzināja rezultātu. Tas gan nebija pēdējais trieciens “Real” komandai pirmajā puslaikā, jo nedaudz vēlāk laukumu klibojot pameta Gerets Beils, kuram šis mačs bija atgriešanās pēc traumas izdziedēšanas.

Spēles 73.minūtē Ivans Rakitičs ar teicamu tālšāvienu izvirzīja vadībā “Barcelona” komandu, turklāt četras minūtes vēlāk Ramoss notrieca Mesi, laukuma saimniekiem nonākot mazākumā. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām kā pēdējo ieroci laukumā Zinedins Zidāns sūtīja Hamesu Rodrigesu. Kolumbietis pēc laukumā pavadītam trim minūtēm ielauzās soda laukumā un izlīdzināja rezultātu.

Tomēr pēdējais vārds šajā mačā piederēja Mesi. Spēles kompensācijas laika pēdējās sekundēs Žordi Alva atdeva piespēli soda laukumā esošajam Mesi, un argentīnietis no 15 metriem trieca bumbu “Real” vārtos, izraujot “Barcelona” komandai uzvaru. Lionels Mesi ne tikai guva divus vārtus, bet pret viņu pretinieki nopelnīja divas dzeltenās un vienu sarkano kartīti, turklāt spēles sākumā to varēja parādīt arī Marselu, kurš ar elkoni pārsita argentīnieša seju, kas kādu brīdi pamatīgi asiņoja, tiesa, tiesnesis to neredzēja un nepiešķīra pat dzelteno kartīti.

Šajā mačā Barselonas vienībai nevarēja palīdzēt viens no rezultatīvā dienvidamerikāņu trio spēlētājiem Neimars, jo viņš izcieš trīs spēļu diskvalifikāciju.

Kopvērtējumā tagad “Barcelona” “Real” komandām ir pa 75 punktiem, bet Barselonas futbolisti nospēlējuši 33 mačus, kamēr Madrides vienībai ir viena spēle rezervē. Tālāk ar 68 punktiem seko Madrides “Atletico”, 65 punkti ir “Sevilla” kontā, 57 punktus guvusi “Villarreal”, bet 55 punkti ir Sansevastjanas “Real Sociedad” komandai.