Mesi hat trick, “Barcelona” sagrauj Gvardiolas trenēto Mančestras “City” 0

Traumu izdziedējušais argentīniešu futbola superzvaigzne Lionels Mesi trešdien UEFA Čempionu līgas spēlē guva trīs vārtus, palīdzot Spānijas komandai “Barcelona” C apakšgrupas spēlē ar rezultātu 4:0 (1:0) pārspēt Barselonas vienības bijušā galvenā trenera Hosepa Gvardiolas tagadējo vienību Mančestras “City”.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Mačs izvērtās notikumiem bagāts, abām komandām to pabeidzot desmit vīru sastāvā, turklāt spēles gaitā tika veiktas trīs piespiedu maiņas.

Mesi mača rezultātu atklāja spēles 17.minūtē, kad pēc pretinieku kļūdas aizsardzībā soda laukumā vienatnē saņēma bumbu un raidīja to vārtos. Tiesa, īstās “City” likstas sākās otrā puslaika sākumā, kad Mančestras vienības vārtsargs Klaudio Bravo ārpus soda laukuma nospēlēja ar roku, saņemot par to sarkano kartīti. Līdz ar to Gvardiolam laukuma spēlētājs bija jāmaina pret komandas otro vārtsargu Viliju Kavaljero.

Nedaudz vēlāk Mesi astoņu minūšu laikā guva vēl divus vārtus, sarūgtinot uz maiņu nākušo tautieti. Pēc otro vārtu guvumu dažu minūšu laikā divas dzeltenās kartītes nopelnīja “Barcelona” aizsargs Žeremī Matjē, tādējādi abās komandās palika pa desmit futbolistiem. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pie 11 metru soda sitiena izpildes tika Neimars, taču viņa sisto bumbu apturēja Kavaljero. Tiesa, divas minūtes vēlāk brazīlietis tomēr guva vārtus, kurus iesita pēc Mesi precīzas piespēles.

Gvardiola Katalonijas komandu četras spožas sezonas trenēja no 2008. līdz 2012.gadam, divreiz arī triumfējot UEFA Čempionu līgā.

“City” komanda pagājušajā sezonā Manuela Pelegrīni vadībā pirmoreiz sasniedza UEFA Čempionu līgas pusfinālu, tomēr “Barcelona” vienībai tā zaudējusi visās četrās savstarpējās spēlēs. Gvardiolas vadībā “City” komanda uzvarēja pirmajās desmit spēlēs, tomēr iepriekšējos trijos dueļos tā palikusi bez uzvarām.

Vēl vienā C apakšgrupas spēlē Menhengladbahas “Borussia” no Vācijas viesos ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Skotijas komandu Glazgovas “Celtic”. “Borussia” šajā spēlē abus vārtus guva otrajā puslaikā, kad precīzi bija Larss Štindls un Andrē Hāns.

Šajā grupā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Barcelona”, četri punkti ir “City” kontā, trīs punktus guvusi “Borussia”, bet “Celtic” rēķinā ir viens punktus.

Tikmēr negaidītu zaudējumu B apakšgrupas spēlē cieta Itālijas vicečempione “Napoli”, kas savu skatītāju priekšā ar 2:3 (1:2) piekāpās Stambulas “Bešiktaš” no Turcijas.

Uzvaras vārtus viesiem četras minūtes pirms pamatlaika beigām guva kamerūniešu uzbrucējs Vensāns Abubakars, kuram tas bija otrais precīzais sitiens šajā mačā.

Vēl vienā B apakšgrupas spēlē Portugāles komanda Lisabonas “Benfica” viesos ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Ukrainas komandu Kijevas “Dinamo”.

Neskatoties uz zaudējumu, “Napoli” ar sešiem punktiem trīs spēlēs saglabā līderpozīciju B apakšgrupā, par punktu apsteidzot “Bešiktaš”, bet par diviem punktiem “Benfica” vienību, kamēr “Dinamo” kontā ir viens punkts.

Savukārt A apakšgrupā pie graujošas uzvaras tika Anglijas komanda Londonas “Arsenal”, kas savā laukumā ar rezultātu 6:0 (2:0) pārspēja Razgradas “Ludogorets” no Bulgārijas.

Londonas vienībā ar “hat-trick” atzīmējās Mesuts Ezils, kurš visus trīs vārtus guva otrajā puslaikā. Piespēļu dalītājs Ezils arī šajā spēlē neskopojās un asistēja komandas otro vārtu guvumā.

Vēl vienā A apakšgrupas spēlē Parīzes “Saint-Germain” (PSG) ar rezultātu 3:0 (1:0) savu skatītāju priekšā pārspēja Šveices čempioni “Basel”.

A apakšgrupā pa septiņiem punktiem guvušas “Arsenal” un PSG komandas, bet pa punktam ir “Ludogorets” un “Basel” kontā.

Pie uzvaras D apakšgrupas mačā tika pērnās sezonas fināliste Madrides “Atletico”, kas viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) apspēlēja Krievijas vicečempioni “Rostov”.

Uzvaru madridiešiem nodrošināja Jannika Karasko otrajā puslaikā gūtie vārti, tādējādi “Atletico” varēja svinēt trešo uzvaru apakšgrupā.

Tikmēr Vācijas grands Minhenes “Bayern” savu skatītāju priekšā ar 4:1 (2:1) apspēlēja Nīderlandes vienību Eindhovenas PSV.

D apakšgrupā līderpozīciju ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņem “Atletico”, bet seši punkti ir “Bayern” kontā, kamēr pa vienam punktam guvušas “Rostov” un PSV komandas.