Mesi kļūst par Čempionu līgas visu laiku rezultatīvāko futbolistu 0

Argentīnietis Lionels Mesi no Spānijas futbola kluba “Barcelona” otrdien pāris dienu laikā uzstādīja otro rekordu – pēc kļūšanas par Spānijas čempionāta visu laiku rezultatīvāko spēlētāju viņš to pašu atkārtojis arī UEFA Čempionu līgā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Apakšgrupu turnīra F grupas piektās kārtas mačā “Barcelona” ar 4:0 (2:0) izbraukumā uzvarēja Kipras klubu Nikosijas APOEL, bet Mesi izcēlās trīs reizes – 38., 58. un 87.minūtē. Argentīnietis karjeras laikā “hat-trick” iekrājis jau 31 reizi.

Karjeras laikā šajā turnīrā Mesi tagad izcēlies 74 reizes, par trīs vārtu tiesu pārspējot spāņu uzbrucēja Raula savulaik iespēto. Tāpat argentīnietis 27 gadu vecumā Spānijas čempionātā guvis 253 vārtus vien 289 spēlēs, pagājušajā nedēļā labojot Telmo Sarras savulaik iespēto – 251 precīzu sitienu čempionāta spēlēs.

Jāizceļ, ka ar Mesi par Čempionu līgas rezultatīvākā spēlētāja titulu sīvi spēkojas Madrides “Real” komandas uzbrukuma zvaigzne Krištianu Ronaldu no Portugāles – viņa kontā ir 70 precīzi raidījumi.

Savus pirmos vārtus Barselonas kluba labā otrdienas mačā guva urugvajiešu uzbrucējs Luiss Suaress, bet cīņas pēdējās 20 minūtes viesi pēc brazīliešu pussarga Rafiņjas noraidījuma spēlēja mazākumā.

Citā F grupas spēlē Francijas čempioni Parīzes “Saint-Germain” (PSG) savā laukumā ar 3:1 (1:0) uzvarēja Amsterdamas “Ajax” futbolistus no Nīderlandes, joprojām šosezon visos turnīros turpinot cīnīties bez zaudējumiem. Spānijas un Francijas komandas jau pirms šīs kārtas bija nodrošinājušas vietu izslēgšanas spēlēs.

PSG komandas labā divus vārtus guva urugvajiešu uzbrucējs Edinsons Kavani, bet reizi izcēlās zviedru uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs. Viesu labā vienīgos vārtus guva pussargs Davijs Klāsens.

F grupā pēc piecām kārtām PSG un “Barcelona” kontā ir attiecīgi 13 un 12 punkti, “Ajax” komanda iekrājusi divus punktus, bet APOEL tikusi pie viena punkta.

Krievijas čempionvienība Maskavas CSKA, kuras sākumsastāvā otrdien pirmoreiz kopš atgriešanās ierindā devās Latvijas izlases pussargs Aleksandrs Cauņa, izcīnīja ļoti vērtīgu punktu, savā laukumā pēdējās sekundēs panākot 1:1 (0:1) pret Itālijas vicečempioniem “AS Roma”.

Vārtus viesu labā divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām guva pieredzējušais Frančesko Toti. Viņš tādējādi labojis sev pašam piederošo turnīra rekordu kā gados vecākais vārtu guvējs – tagad tas ir 38 gadi un 59 dienas.

Neizšķirtu CSKA izrāva cīņas pēdējās sekundēs, kas mača kompensācijas laika trešajā minūtē precīzs bija aizsargs Vasilijs Berezuckis.

Cauņa laukumā pavadīja 64 minūtes, bet pēc tam tika nomainīts. Ar ievērības cienīgām darbībām viņš mača gaitā neizcēlās.

Latvijas izlases pussargs CSKA komandas pieteikumā bija astotajā mačā pēc kārtas. Oktobrī viņš pēc ilgstošiem savainojumiem piedalījās savā pirmajā mačā pēc gada pārtraukuma, bet līdz šim pie tik liela spēles laika vēl nebija ticis.

Spēlējot CSKA komandas rindās, Cauņa 2011.gada nogalē kļuva par otro Latvijas futbolistu, kurš precīzi sitis UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā. Spēlējot Kijevas “Dinamo” komandas sastāvā, trīs vārtus Eiropas spēcīgākajā turnīrā savulaik bija guvis Māris Verpakovskis.

Pirms Cauņas UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā bija spēlējuši četri latvieši – Igors Stepanovs, Andrejs Štolcers, Verpakovskis un Juris Laizāns.

Otrdienas mačs risinājās aiz skatītājiem slēgtām durvīm.

Citā šīs dienas E apakšgrupas duelī Anglijas čempione Mančestras “City” savā laukumā dramatiski ar 3:2 (1:2) uzvarēja Vācijas grandu Minhenes “Bayern”, atņemot tam pirmos punktus turnīrā.

Spēles 21.minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes mājiniekus vadībā izvirzīja argentīniešu uzbrucējs Serhio Agvero, turklāt šajā epizodē sarkano kartīti izpelnījās Minhenes kluba marokāņu aizsargs Medhi Benatija. Pirmā puslaika izskaņā gan 2:1 viesu labā panāca spāņu pussargs Šavi Alonso un poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis. Cīņas izskaņā par Mančestras vienības varoni spēja kļūt Agvero, kurš noslēdzošo piecu minūšu laikā izcēlās vēl divas reizes.

Pašlaik E grupā 12 punkti piecās spēlēs ir “Bayern” komandai, kas jau nodrošinājusi pirmo pozīciju apakšgrupā, bet pārējās trīs vienības seko ar pieciem punktiem.

Citviet otrdien zaudējumu H grupas duelī piedzīvoja Latvijas vārtsarga Germana Māliņa pārstāvētā Baltkrievijas čempionvienība Borisovas BATE, kas ar 0:3 (0:0) savā laukumā atzina “Porto” no Portugāles pārākumu. Arī šis mačs risinājās bez skatītājiem.

Viesu labā vārtus attiecīgi 56., 65. un 89.minūtē guva meksikāņu pussargs Ektors Errera, kolumbiešu uzbrucējs Džeksons Martiness un spāņu uzbrucējs Kristiāns Teljo.

Māliņš mačam, kā ierasts, nebija pieteikts.

BATE komanda grupu turnīrā ielaidusi jau 22 vārtus, kas šajā rādītājā ir atkārtots turnīra rekords.

Otrajā šīs grupas cīniņā Ukrainas klubs Doņeckas “Šahtar” ar 0:1 (0:0) zaudēja Bilbao “Athletic” futbolistiem no Spānijas. Tiesa, “Porto” komandas uzvara nozīmēja, ka tai no šīs grupas izslēgšanas cīņās pievienosies arī “Šahtar” vienība.

Ļvovā notikušajā spēlē vienīgos vārtus 68.minūtē guva aizsargs Mikels san Hosē.

“Porto” ar 13 punktiem piecās spēlēs ir H grupas līdere, “Šahtar” seko ar astoņiem punktiem, “Athletic” kontā ir četri punkti, bet BATE futbolisti iekrājuši trīs punktus.

Visbeidzot, G grupā Londonas “Chelsea” no Anglijas izbraukumā ar 5:0 (3:0) sagrāva Vācijas vienību Gelzenkirhenes “Schalke 04”, pa vieniem vārtiem gūstot aizsargam Džonam Terijam, brazīliešu pussargam Viljanam, kotdivuāriešu uzbrucējam Didjē Drogba un brazīliešu pussargam Ramirešam, bet reizi mājiniekiem raidot bumbu savos vārtos.

Londonas klubs, tāpat kā PSG, šosezon visos turnīros cīnās bez zaudējumiem.

Vēl šajā grupā Lisabonas “Sporting” no Portugāles savā laukumā ar 3:1 (2:1) pārspēja Slovēnijas vienību “Maribor”. Šis mačs pēc puslaika pārtraukuma mākslīgā apgaismojuma problēmu dēļ ilgstoši netika atsākts.

Pa vieniem vārtiem mājinieku labā guva pussargs Nani, kurš izcēlās ar izcilu individuālo veikumu, uzbrucējs Karlušs Manē un alžīriešu uzbrucējs Islams Slimani, bet reizi laukuma saimnieki raidīja bumbu savos vārtos.

G grupā pēc piecām kārtām “Chelsea” ir līdere ar 11 punktiem un nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs, “Sporting” ieņem otro vietu ar septiņiem punktiem, “Schalke 04” seko ar pieciem punktiem, bet “Maribor” kontā ir trīs punkti.

Grupu turnīrā, kas risināsies līdz 10.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.