Mesi kompensācijas laikā nodrošina uzvaru Argentīnai 0

No negaidītas punktu zaudēšanas Argentīnas futbola izlasi sestdien paglāba Lionels Mesi, nodrošinot komandai Pasaules kausa finālturnīra F apakšgrupas spēlē uzvaru pār sīksto Irānas valstsvienību ar rezultātu 1:0 (0:0).

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Mesi vienīgos vārtus mačā guva jau spēles kompensācijas laikā, atnesot argentīniešiem otro panākumu turnīrā un sagādājot Irānai tās pirmo zaudējumu. Argentīnas izlase pēc šī panākuma nodrošinājusi vietu sacensību astotdaļfinālā.

Spēles ievadā bumbu pārsvarā kontrolēja Argentīnas futbolisti, tomēr Irāna jau no pirmajām minūtēm demonstrēja ļoti pacietīgu sniegumu aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem izvērsties. Daudzās epizodēs argentīnieši nonāca tuvu bīstamiem sitieniem pa vārtiem, tomēr allaž sāncenši paguva mesties bumbas ceļā un briesmas likvidēt. Puslaika vidū pēc Gonsalo Igvaina sitiena savu komandu glāba Irānas izlases vārtsargs Alireza Hakiki, bet nedaudz vēlāk garām vārtiem ar galvu sita Markoss Roho. Puslaika beigās briesmas pie Irānas vārtiem radās pēc diviem ļoti bīstamiem Lionela Mesi soda sitieniem. Lai arī Irānas izlases aizsardzība visa puslaika garumā darbojās teicami, jāizceļ, ka argentīnieša tā gaitā bumbu kontrolēja 75% laika.

Otrā puslaika sākumā Argentīnas izlase tika pie vairākām ļoti bīstamām iespēlēm soda laukumā, tomēr 52.minūtē ārkārtīgi tuvu gūtiem vārtiem bija irānis Reza Hočanedžads, kuru raidīto bumbu spēja atvairīt Serhio Romero. Turpinājumā ar bīstamām epizodēm apmainījās Mesi un Hočanedžads, tomēr abu izšķirošās darbības uzbrukumu noslēgumā nebija precīzas.

Pēcāk vēl vienu iespēju gūt vārtus neizmantoja Irānas izlases spēlētājs Aškans Dedžaga, kad atkal lielisks vārtos bija Romero, tomēr, tuvojoties spēles beigām, nospiedošs pārsvars atkal pārgāja argentīniešu pusē. Pēc Mesi soda sitiena bumba lidoja vien nedaudz gar vārtiem, bet Anhela di Marijas raidīto bumbu tvēra Hakiki. Cīņas izskaņā Igvaina un Serhio Agvero vietā laukumā Argentīnas vienības sastāvā tika sūtīti citi uzbrucēji Ezekvels Laveici un Rodrigo Palasio.

Astoņas minūtes pirms cīņas beigām bumbu garām vārtiem no patālas distances raidīja Rohos, bet Palasio raidījumu atvairīja Hakiki. Trīs minūtes pirms fināla svilpes izgājienu pret Romero nespēja realizēt Hočanedžads, bet jau cīņas kompensācijas laikā Argentīnu no negaidītas punktu zaudēšanas glāba Mesi, kurš lieliskā stilā iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī.

Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nav tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu.

Savukārt Irāna finālturnīrā startē ceturto reizi vēsturē, bet līdz šim no apakšgrupas nav spējusi izkļūt.

Vēl vienā F grupas mačā plkst.1 naktī pēc Latvijas laika Nigērija Kujabas pilsētā sacentīsies ar sacensību debitanti Bosniju un Hercegovinu.

Kā ziņots, pirmajās F grupas spēlēs Argentīna ar 2:1 pieveica Bosniju un Hercegovinu, bet Nigērijas un Irānas mačā tika fiksēts pirmais bezvārtu neizšķirts turnīrā.