×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Metadonu iedzērušā bērna dzīvībai briesmas vairs nedraud (1)

Foto - Inga Kundziņa/LETAFoto - Inga Kundziņa/LETA

Metadonu iedzērušā divus gadus vecā bērna dzīvībai briesmas vairs nedraud, aģentūrai LETA pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Vita Šteina.

Patlaban bērns vairs neatrodas BKUS Intensīvās terapijas nodaļā, bet ir pārvests uz citu slimnīcas nodaļu. Bērna stāvoklis ir stabils, un viņš veseļojas, piebilda Šteina.
Viņa gan norādīja, ka bērns kādu laiku vēl slimnīcā ārstēsies.

Piektdien, 18.augustā, policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka kādā dzīvoklī Rīgā konstatēts, iespējams, ar metadonu saindējies mazgadīgs bērns. Viņam tika konstatēta klīniskā nāve, taču pēc veiksmīgas reanimācijas bērns smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā. Mediķu palīdzību bija izsaukuši bērna vecāki.

Jau tajā pašā dienā policija aizturēja bērna vecākus – 1978.gada dzimušo bērna tēvu un 1979.gadā dzimušo bērna māti, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu un zādzībām. Pēc tam tiesa piemēroja abiem vecākiem apcietinājumu.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas ārstējušās no narkotiku atkarības, tāpēc viņiem bijusi nozīmēta metadona programma. Pēc sākotnējās informācijas, vecāki viegli pieejamā vietā bija atstājuši pudeli ar stipro medikamentu. Naktī, kad abi vecāki gulēja, bērns bija atradis pudeli ar metadonu un izdzēris tās saturu. Bērna māte, izdzirdot, ka bērns sāka dīvaini elpot, pamodināja bērna tēvu, kurš ieraugot, ka bērns kļuvis pavisam bāls, sācis bērnam mākslīgo elpināšanu un izsaucis mediķus.

Policijā sākts kriminālprocess par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības dēļ. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+