×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Metāla mastodonti dārdinās Rīgā

ReklāmfotoReklāmfoto

Viņi izskatās kā tikko no kalnu cīņām pārradušies bārdaini vikingi, tikai kara cirvjus nometuši un nomainījuši pret ģitārām. 20. jūnijā koncertzālē “Palladium” pirmoreiz uzstāsies pasaulslavenā metālmūzikas apvienība no Amerikas “Mastodon”.

 

Pašlaik grupa, kas pirms divpadsmit gadiem dibināta ASV, Atlantā, ir pašā slavas virsotnē un ir populāra ne tikai smagās mūzikas cienītāju vidū. 2011. gadā izdotais piektais albums “The Hunter” tika atzīts par gada labāko ne vien metālmūzikas adeptiem domātajā “Metal Hammer”, bet arī plašāku rokmūzikas spektru aptverošajos žurnālos “Classic Rock” un “Rock Sound”, bet izdevums “Rolling Stone” viņus ir “apbēris ar zelta lietu”, nodēvējot par labākajiem savas paaudzes metālistu vidū, kuriem nav līdzvērtīgu.

Aizvēsturiskā ziloņa vārdā nodēvētā apvienība pēdējos gados uzstājusies gandrīz visos lielākajos mūzikas festivālos pasaulē. Roskildes festivāla afišā “Mastodon” vārds tika drukāts ar treknākajiem burtiem līdzās “Kings Of Leon”, “M.I.A” un “Arctic Monkeys”, kopā ar “Iron Maiden” un “Motorhead” viņi spēlēja “Sonisphere” festivālā Varšavā, uz kurieni devās arī fani no Latvijas. Divreiz, 2007. un 2012. gadā, “Mastodon” nominēti “Grammy” balvām, šā paša gada sākumā nospēlējuši pārdotus koncertus Anglijā.

“Mastodon” vīru pēdējais albums vairāku Amerikas mūzikas žurnālu vērtējumā ir labākais pagājušā gada albums.

 

Jāpiemin, ka “Mastodon” līdzās “Tool” un “Pink Floyd” ir viena no retajām pasaulslavenajām grupām, kas savos koncertos galveno uzsvaru liek nevis uz tās dalībnieku personībām, bet uz mūziku – skatuves fonā aiz bungu komplekta parasti ir ekrāns, uz kura notiekošās darbības novērš no mūziķiem uzmanību, kaut gan skatuves tēls, nenoliedzami, ir visai iespaidīgs.

 

Lai arī “Mastodon” mūziķi ir pārliecināti smagās mūzikas lauciņa arāji, viņiem nav žanrisku robežu. Iespējams, daudzi “Mastodon” skaņdarbus dēvēs par muzikāli sarežģītiem, un kā gan citādi – pie shēmas “pants, piedziedājums, pants” radušas ausis te pārsteidz nesagatavotas negaidīti solo, iespēles rifi, pēkšņas tempa maiņas un citas virāžas, turklāt visai perfektā izpildījumā. Tas, protams, nav nācis nejauši – grupas mūziķu saspēle attīstījusies un augusi kopš pašiem pirmsākumiem, kopš tā laika grupas pamatsastāva kvartets palicis nemainīgs: Trojs Sanderss (basģitāra), Brents Hainds (ģitāra), Bils Kellihers (ģitāra), Brens Deilors (bungas, balss). Jāteic, koncertos un ierakstos gan dzied visi grupas dalībnieki un Rīgā varēsim izbaudīt vīru kvarteta smagā vokāla pilnu amplitūdu.

 

Uzziņa

Koncerta sākums 20.00, ieeja no 19.00.

Biļetes ”Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena Ls 15 – 21

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+