×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Kā palīdzat vietējiem uzņēmumiem piesaistīt jaunus darbiniekus? (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jūrmalā sarīkotajā vakanču gadatirgū 30 darba devēji piedāvāja ap 500 darba vietu pilsētā un tuvākajā apkārtnē. Skaidroju, kā citās pilsētās atbalsta uzņēmējus darbaroku meklējumos?

 

Uldis Sesks, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs: “Šobrīd saistībā ar nodarbinātības jautājumiem Liepāja ir saskārusies ar jaunu izaicinājumu, jo uzņēmums “KVV Liepājas metalurgs” tikko paziņojis par 300 darbinieku atlaišanu. Pašvaldība malā nestāvēs, un galvenais uzdevums, lai šie cilvēki, kas zaudē darbu, iespējami ātri varētu atgriezties darba tirgū. Bezdarbnieku skaita pieaugums par 300 cilvēkiem, protams, rada zināmu saspīlējumu pilsētā, taču situācija noteikti nav tik kritiska, kāda tā bija pirms diviem gadiem, kad metalurgs atlaida vairāk nekā 2000 darbinieku. Pilsētā ir ap 200 brīvu vakanču. Protams, ne visas ir metālapstrādē un ne visas der šajā gadījumā bijušajiem “Metalurga” darbiniekiem, taču ir arī pieprasījums pēc celtņu operatoriem, metinātājiem, ražošanas vadītājiem. “UPB” kā holdings ir ļoti spēcīgi attīstījies Liepājā, un tas ir tikai viens piemērs, bet kopumā metālapstrādē pilsētā strādā vairāk nekā 60 uzņēmumu. Tikko pašvaldība no kāda Skandināvijas metālapstrādes uzņēmuma saņēmusi vēstuli, ka jau ilgstoši nevar atrast nepieciešamos speciālistus – metinātājus. Lūdz risināt jautājumu par speciālistu pārkvalifikācijas un apmācības pro­grammu izveidi, par ko jau sāktas sarunas ar Nodarbinātības valsts aģentūru.”

 

Artūrs Mangulis, Ogres novada domes priekšsēdētājs:“Paldies Jūrmalai par iniciatīvu, par vakanču gadatirgus organizēšanu noteikti runāsim ar uzņēmējiem, tas ir ļoti labs veids, kā darba devējiem tikties ar darba ņēmējiem. Īpaši tagad, kad jādomā par amata vietām ne vien pastāvīgam darbam, bet arī vasaras sezonā.”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Sadarbojoties ar uzņēmumiem, Vidzemes Augstskolu, Valmieras tehnikumu un Nodarbinātības valsts aģentūras vietējo filiāli, esam panākuši labus rezultātus, piemēram, Valmieras tehnikums sagatavo akciju sabiedrībai “Valmieras stikla šķiedra” vajadzīgos speciālistus. Turklāt mācību apjoms sadalās šādi – 30 procentu apmērā ir teorētiskā apmācība skolā vai uzņēmumā, 70 procentu apmērā – praktiskā apmācība darba vietā. “Valmieras stikla šķiedra” kopā ar Valmieras tehnikumu līdztekus esošajai programmai “Tekstiliju ražošanas speciālists” ar jauno mācību gadu sāks divas jaunas izglītības programmas. Cita lieta, ka Valmierai trūkst ārstu. Lai arī mūsu pilsētā ir dzīvokļu deficīts un Valmieras ārstu atalgojums nevar sacensties ar Rīgas ārstu atalgojumu, pašvaldība kopā ar reģionālo slimnīcu cenšas rast risinājumu.”

 

Jānis Lāčplēsis, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Daugavpilī visgrūtāk ir ar augsti kvalificētu speciālistu nodrošināšanu specifisku projektu īstenošanai, piemēram, lidostas celtniecībā. Šobrīd, izskatot vairākus lidostas attīstības variantus, mums jāvienojas arī par pašvaldības atbalsta iespējām. Pašvaldībai jau ir laba pieredze atbalsta sniegšanā Daugavpils reģionālajai slimnīcai, lai mazinātu medicīnas darbinieku deficītu, piemēram, apmaksājam jauno ārstu mācības rezidentūrā un piešķiram viņiem dzīvokļus.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Mēs jau vairākus gadus kopā ar uzņēmējiem lolojam ideju par augstskolas līmeņa studiju programmas “Mašīnbūves speciālists” apguvi Līvānos, lai uz vietas varētu sagatavot kadrus novada ražošanas uzņēmumiem. Paredzēts, ka ar jauno mācību gadu Līvānos darbu sāks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas filiāle. Pašvaldība ir gatava algot filiāles vadītāju un studentiem segt ceļa izdevumus uz Rēzekni, kur augstskolai ir laboratorijas un specifiskās iekārtas. Šobrīd studiju programma iesniegta licencēšanai Izglītības ministrijā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Sveiki, es esmu rakstot šo liecība, jo es esmu ļoti pateicīgs par to, ko UniCredit finanšu uzņēmumiem darīja par mani un manu ģimeni. Kad es domāju, ka nebija cerību, šis aizdevums uzņēmumam nāca un dara mana ģimene justies dzīvs atkal aizdot mums aizdevumu ar ļoti zemu procentu likmi 2%. Nu, man ir bijis meklējot aizdevumu, lai norēķinātos savu parādu par pēdējo trīs mēnešu laikā, es tikās scammed un paņēma manu naudu, līdz es beidzot satiku Dievs sūtīja aizdevējs. Es nekad domāja, ka joprojām ir īstas aizdevumu aizdevējiem internetā, bet uz manu vislielāko pārsteigumu es saņēmu savu aizdevumu bez izšķērdēt daudz laika. Tātad, ja jums ir, kas tur meklē aizdevumu jebkuru summu, es ieteiktu jums uz e-pastu Mrs.Grate Elita izmantojot: (bankcredit@inbox.lv)
  777 # Romas dzelzceļa stacijā Road, italy Tel: 393512646127
  Sveicieni,
  Mr.Jenlan

 2. Neko viņiem nevajag palīdzēt – lai maksā, un darbinieki būs!
  Palīdziet bezdarbniekiem atrast darbu, lūk tas jūsu pienākums.

  • Lai maksā cilvēka dzīvei cienīgu atalgojumu (šobrīd ne mazāk kā 1000 eiro uz rokas) ar garantētu darba vietu un sociālo nodrošinājumu un darbinieki būs, daudzi atgriezīsies mājās un jaunie būs savas valsts patrioti,kā arī pensijām būs pietiekami līdzekļi.Bet,ja šādā garā turpināsies darbaspēka verdzināšana (aiz durvīm stāvot vesels bars lūdzēju…), tas neko labu ilgtermiņā nesola!

   • kurš 1940.gadā stāvēja ar
    ziediem un bučoja krievu tankus?
    Varat 3 reizes neminēt – ” … aiz durvīm
    stāvošs vesels bars lūdzēju… ” .
    Tagad velk uz to pašu …

 3. …”Lūdz risināt jautājumu par speciālistu pārkvalifikācijas un apmācības pro­grammu izveidi, par ko jau sāktas sarunas ar Nodarbinātības valsts aģentūru” …..

  NVA lai rīkotu kādus kursus taisa specifikāciju- tad konkursu, tad izvēlās uzverētāju, ko kāds cits vēl pārsūdz….tā līdz rezultātam NVA tiek kādos 4 menešos. Vai tad šie bezdarbnieki vēl būs te LV??? šaubos!

  ….Piemēram ir jau marta beigas, bet Liepājā vēl nav noslēdzies konkurs par autovadītāju apmācību!! Cik igli ir jābūt bezdarbniekam lai tiktu pie šiem valsts kursiem!!???

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+