Dabā
Laika ziņas

Meteorologi brīdina: tuvākajās stundās stiprs lietus, iespējami virpuļviesuļi un krusa 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Līdz ar auksto atmosfēras fronti sestdienas pēcpusdienā un vakarā daudzviet Vidzemē, Zemgales austrumu daļā (Sēlijā) un Latgalē gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes, brīdina sinoptiķi.

Pirmie negaisa mākoņi izauguši Vidzemes rietumu novados – Limbažu pusē. Vēlāk pērkona negaiss gaidāms arī teritorijā tālāk uz austrumiem un dienvidaustrumiem.

Negaiss dažviet atnesīs intensīvas lietusgāzes, lielas vēja brāzmas un krusu. Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs norāda, ka pastāv iespēja, ka atsevišķās vietās negaiss sagādās vairākus centimetrus lielus krusas graudus, vētru vai virpuļviesuli.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka nokrišņu daudzums negaisa laikā vietām pārsniegs 15 milimetru, bet vēja ātrums brāzmās būs lielāks par 15 metriem sekundē.

Saistītie raksti

Aiz aukstās atmosfēras frontes visā Latvijā vismaz uz vairākām diennaktīm iestāsies samērā vēss laiks, bet valsts austrumu novados diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdēs zem +15 grādiem, kas nozīmē meteoroloģiskās vasaras beigas un rudens sākumu, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Turpmākajās diennaktīs valsts austrumu daļā debesis lielākoties būs apmākušās, palaikam līs, gaidāms arī ilgstošs un vietām stiprs lietus. Pārējā Latvijā nokrišņu būs mazāk un brīžiem spīdēs saule.

[meteoweather_map]

LA.lv