×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Metjū Makonehijs jaunā filmā spēlēs vīnu viltotāju

Foto - LetaFoto - Leta

Amerikāņu aktieris Metjū Makonehijs atveidos galveno lomu filmā “The Billionaire’s Vinegar” par pazīstamu vīnu viltotāju, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Filma balstīta uz rakstnieka Bendžamina Vollesa grāmatu ar tādu pašu nosaukumu. Ekranizācijas tiesības tika pārdotas jau 2008.gadā, kad grāmata vēl pat nebija iznākusi.

Volless raksta par 1787. gada bordo pudeli, ko izsoļu nams “Christie’s” 1985.gadā pārdeva par 150 000 ASV dolāru (138 100 eiro). Tā tika uzdota par bijušajam ASV prezidentam Tomasam Džefersonam piederējušu pudeli, taču drīz vien parādījās šaubas par tās izcelsmi.

Amerikāņu miljardieris Bils Kohs samaksāja vairāk nekā 311 000 dolāru (286 000 eiro) par vēl četrām pudelēm, kas it kā piederējušas Džefersonam. Taču, kad muzejs pirms izstādīšanas prasīja Džefersona mantiniekiem pierādījumus par pudeļu autentiskumu, mantojuma pārvaldītāji nevarēja tādus sniegt.

Kohs nolīga privātdetektīvu un lika viņam izmeklēt vīnu tirgotāju Hārdiju Rodenstoku, kurš piedāvāja pudeles izsolē. Pārbaudēs tika noskaidrots, ka vīns darīts 1962.gadā, kā arī Rodenstoka mājā atrastas tukšas vīna pudeles un etiķetes.

Kohs tiesas darbos iztērēja vairākus miljonus dolāru, taču galu galā saņēma 12 miljonu dolāru (11 miljonu eiro) lielu kompensāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+