×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Metropolīts: Visu problēmu cēlonis ir garīguma trūkums (3)

Foto- LETAFoto- LETA

Visu problēmu cēlonis ir garīguma trūkums, ceturtdien pirms XIV Starptautiskās pedagoģiskās konferences “Baznīca, ģimene un skola” sacīja Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Viņš norādīja, ka katram cilvēkam ir jāatbild par savu tikumību un morāli, taču, tā kā mēs dzīvojam sabiedrībā, ļoti svarīga ir arī kopējā atbildība pret līdzcilvēkiem.

“Mēs dzīvojam apstākļos, kad pasaulē notiek briesmas, kari, piemēram, Ukrainā. Kas ir cēlonis? – Viss sākas ar mūsu morāli, tikumību un atbildību, atbildību vienam pret otru. Slimības un katastrofas ir tas, par ko ir jāatbild visai sabiedrībai kopumā,” sacīja metropolīts.

Metropolīts pavēstīja, ka šogad aprit 170 gadi, kopš izdota pirmā katehēze latviešu valodā. Tam par godu pareizticīgo draudze izdevusi dažādas reliģiskas grāmatas un pareizticīgo dziedājumus latviešu valodā.

Viņš atzinīgi novērtēja, ka krievvalodīgie Latvijā mācās latviešu valodu, jo tā ir valsts valoda, kas ir jāzina.

Ušakovs žurnālistiem norādīja, ka Rīgas pašvaldība no 2009.gada aktīvi sadarbojas ar visām kristīgajām konfesijām. Domes ieskatā, tas ir pašvaldības pienākums sniegt atbalstu konfesijām, gan risinot saimniecisku jautājumus.

Jau vēstīts, ka Rīgas domē ceturtdien un piektdien notiks XIV Starptautiskā pedagoģiskā konference “Baznīca, ģimene un skola”, kurā piedalīsies Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

Konference šogad notiek jau 14.reizi. Paredzēts, ka šīgada konferences tēma ir “Sabiedrības morālā atbildība”. Konference ir kristīgs forums, kurš veltīts sabiedrības morāles, tikumības kā arī, jaunās paaudzes audzināšanas kristīgo vērtību garā jautājumiem. Konferencē piedalīsies garīdznieki, pedagogi, mediķi un sabiedriskie darbinieki. Tāpat pasākumā uzstāsies viesi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Sanāk, ka Krimu un tos divus Ukrainas apgabalus iekaroja morāle, tikumība un atbildība. Drīzāk jau tās trūkums.
    Citāts: “Mēs dzīvojam apstākļos, kad pasaulē notiek briesmas, kari, piemēram, Ukrainā. Kas ir cēlonis? – Viss sākas ar mūsu morāli, tikumību un atbildību, atbildību vienam pret otru. Slimības un katastrofas ir tas, par ko ir jāatbild visai sabiedrībai kopumā,” sacīja metropolīts.

  2. Metropolīts pakļauts Gundjajeva kungam,kas Moskovijas impērijā tiek godāts kā patriarhs Kirils.Kirils deva svētību Moskovijas impērijas armijai no gaisa slepkavot Sīrijas pilsoņus uz Sīrijas zemes,lai Moskovijas impērija saglabātu karabāzi Sīrijas teritorijā.

  3. Ja metropolīts pieminēja Ukrainu, tad tas ir Putina morāles šizofrēnija – noorganizējis karu un tai pašā laikā nokiedz ka piedalās tajā.
    Morāle – pirms māci citus, pamāci Putinu.

Draugiem Facebook Twitter Google+