“Metta”/LU pārtrauc “sauso” sēriju un uzvar “Spartaku” 0

Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta 20.kārtas spēlē piektdien “Metta”/”Latvijas Universitāte” savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Jūrmalas komandu “Spartaks”.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Es mazliet samulstu, kāpēc rentgens rokai, bet man jāizģērbjas!” Sieviete dalās pieredzes stāstā par radiologa apmeklējumu 17

Spēles 40.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mārtiņš Milašēvičs, kurš pats otrā puslaika vidū panāca 2:0 “Metta”/LU labā. Jāizceļ, ka sešas minūtes pirms otrajiem gūtajiem vārtiem laukuma saimnieki nespēja realizēt 11 metru soda sitienu.

“Metta”/LU komandai šī bija tikai otrā uzvara šosezon.

Pirmajā aplī šo abu komandu duelī “Spartaks” viesos uzvarēja ar 1:0, bet otrajā aplī savā laukumā triumfēja ar 4:0.

“Metta”/LU komanda iepriekšējās trīs spēlēs bija piedzīvojusi trīs zaudējumus un nebija pratusi gūt vārtus, bet “Spartaka” kontā iepriekšējos trīs mačos viens neizšķirts un divi zaudējumi.

Spēļu kārtas turpinājumā sestdien “Jelgava” savā laukumā tiksies ar “Jūrmalu”, svētdien “Ventspils” uzņems čempionus Daugavpils “Daugavu”, kā arī Ilūkstes NSS spēkosies ar kopvērtējuma līderiem “Skonto”, bet pirmdien Rīgas “Daugava” uzņems “Liepājas metalurgu”.

Šīs ir pirmās virslīgas spēles septembrī. Pārtraukums čempionātā bija saistīts ar nacionālo izlašu mačiem.

Virslīgas kopvērtējumā “Skonto” 19 spēlēs iekrājusi 47 punktus, bet “Ventspils” ar diviem mačiem rezervē atpaliek par sešiem punktiem. Trešo vietu ieņem Rīgas “Daugava”, kuras kontā ir 37 punkti 19 cīņās, bet tai ar 36 punktiem 18 spēlēs seko Daugavpils “Daugava”. Piekto pozīciju ar 28 punktiem 18 spēlēs ieņem “Liepājas metalurgs” komanda, bet tai četrus punktus zaudē Jūrmalas “Spartaks”, kas aizvadījis 20 cīņas.

“Jūrmala” ar 18 punktiem 18 mačos ir septītā, bet astoto vietu ar 11 punktiem 18 mačos ieņem Ilūkstes NSS vienība. Tāds pats punktu skaits ir arī “Metta”/LU, kas aizvadījusi 20 spēles, savukārt kopvērtējumu ar septiņiem punktiem noslēdz “Jelgava”.

Pagājušajā gadā Daugavpils “Daugava” virslīgas čempionātā triumfēja pirmoreiz vēsturē, bet vietu valsts spēcīgāko klubu saimē zaudēja “Gulbene”.

Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēs desmitās vietas ieguvēji, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji, bet devītais spēcīgākais klubs divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu.