×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Metu konkursā noskaidrots Rīgas pils Kastelas atjaunošanas projektētājs

Foto: Didzis GrozsFoto: Didzis Grozs

Metu konkursā noskaidrots Rīgas pils Kastelas atjaunošanas projektētājs, šodien pavēstīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Laukšteina stāsta, ka visaugstāko žūrijas komisijas vērtējumu ieguva personu apvienības SIA “Mark arhitekti”, SIA “Sudraba arhitektūra” un SIA “H2E” iesniegtais mets. Ar šo apvienību tuvāko nedēļu laikā tiks noslēgts līgums par Rīgas pils Kastelas restaurācijas un rekonstrukcijas būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību.

Atbilstoši metu konkursa nolikumam pēc rezultātu paziņošanas VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sāka sarunas ar konkursa dalībnieku, kura mets ieguva visaugstāko žūrijas komisijas vērtējumu, lai papildus izvērtētu projektētāja pieredze, kompetence un iespēja izpildīt darbu atbilstoši finansiālajām iespējām. Laukšteina norāda, ka apvienība atbilst visām izvirzītajām kvalifikācijas prasībām, tostarp būvprojekta vadītāja profesionālā pieredze ir atbilstoša projekta nozīmīgumam un sarežģītībai.

Konkursa uzvarētājiem būvprojekts jāizstrādā 17 mēnešu laikā no līguma slēgšanas brīža par līgumcenu – 1 197 700 eiro (bez PVN).

Rīgas pils būvniecības II kārtā, kas ir Kastelas daļas atjaunošana, telpas mūsdienīgi tiks pielāgotas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) vajadzībām. Tāpat projektā tiks paredzēta Horna bastiona kā Kastelai piegulošās teritorijas attīstība – rekonstrukcija un restaurācija. Tiks piedāvāti pagalma izmantošanas un kapelas atjaunošanas risinājumi. Ieplānota arī pagalma arheoloģiskā izpēte.

Laukšteina stāsta, ka arī Rīgas pils I kārtas būvdarbi jeb Priekšpils rekonstrukcija un restaurācija turpinās saskaņā ar plānu. Ģenerāluzņēmējs – pilnsabiedrība “SBRE” – apstiprinājuši, ka jau 2014. gada novembrī noslēgsies apjomīgie pastāvīgā jumta seguma izbūves darbi, turpinās iekštelpu restaurācija Rīgas pils Valsts prezidenta telpās, kā arī sākta rekonstrukcija Baltajā zālē, Svētku zālē, Sūtņu zālē, parādes kāpņu telpā un Ģerboņu zālē.

Saskaņā ar darbu izpildes grafiku notiek arī inženierkomunikāciju izbūve, logu un durvju restaurācijas darbi, teritorijas labiekārtošana, kā arī Austrumu piebūves konstrukciju atjaunošana un izbūve, sacīja Laukšteina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+