×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Meža cūkas Latgales mežos vakcinēs pret klasisko cūku mēri (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) klasiskā cūku mēra (KCM) inficētajā teritorijā – Latgales reģiona mežos – piektdien un sestdien veiks meža cūku vakcināciju pret KCM, informē PVD.

PVD inspektori sadarbībā ar vietējiem mednieku kolektīviem nelielas ēsmas ar vakcīnu izvietos vairāk nekā 400 meža cūku barotavās inficētajā teritorijā ietilpstošo novadu mežos. Kopumā divās dienās paredzēts pabeigt pirmo pavasara vakcinācijas kārtu un izvietot apmēram 20 000 vakcīnu.

Tikpat daudz vakcīnu plānots izvietot otrajā vakcinācijas kārtā maija beigās. Vakcinācija šogad tiks veiktā vēl divas reizes – jūlijā un oktobrī.

PVD norāda, ka meža cūku vakcinācija uzsākta 2013. gadā, un tās laikā izvietoti 120 000 vakcīnu devu, kā rezultātā 40% meža cūku šajās teritorijās ir ieguvušas imunitāti pret KCM.

Kopš 2012. gada novembra jauni mājas cūku saslimšanas gadījumi nav konstatēti. 2013.gadā, veicot nomedīto meža cūku laboratorisko pārbaudi, 46 gadījumos konstatēts KCM vīruss.

Slimības inficētajā teritorijā PVD turpina nomedīto meža cūku laboratorisko izmeklēšanu.

Dienestā atgādina, ka KCM ir lipīga infekcijas slimība, ar kuru slimo kā meža, tā arī mājas cūkas. 2012. gada beigās slimība konstatēta Latgales reģiona mežos mītošajām meža cūkām, kā arī triju saimniecību mājas cūkām.

Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, noteikta KCM inficētā teritorija, kurā esošajām saimniecībām joprojām jānodrošina cūku turēšana telpās, izslēdzot jebkuru to kontaktu ar meža dzīvniekiem. Pie ieejas dzīvnieku novietnē jābūt dezinfekcijas paklājiem. Mājas cūku pārvietošana karantīnas zonā ir jāsaskaņo ar PVD. Tāpat no inficētās zonas aizliegts izvest tur nomedīto mežacūku gaļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Teica takš,ka izšaus 90% cūku!Vai ta patronu pietrūka vai?

    • Tas bija iespējams tikai tajos laikos kad medībās obligāti piedalijās mežniecības pārstāvis un visu uzraudzija tagad katrs medī kā māk.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+