Ekonomika
Latvijā

Meža dienas noslēgsies ar “Pilsētnieku birzs” stādīšanu Ozolnieku novadā0

Publicitātes foto

Ar īpaša dendroloģiskā stādījuma veidošanas talku piektdien, 29.maijā, Ozolnieku novadā noslēgsies par ilggadīgu tradīciju kļuvušās “Latvijas Meža dienas”, informē Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU).

Šogad “Meža dienu” noslēguma pasākums pirmo reizi norisināsies Jelgavas apkārtnē. Iniciatīvu veidot “Pilsētnieku birzi”, lai uzsvērtu izglītības nozīmi Latvijas lauku un mežu ilgtspējīgā apsaimniekošanā, uzņēmusies LLU, kas sagatavo speciālistus meža nozarei.

Stādījumu veidos LVMI “Silava” un LLU aģentūras “Meža pētīšanas stacija” apsaimniekotajā teritorijā 0,7 hektāru kopplatībā. Tā ierīkošanai tiks izmantoti dažādu sugu un formu egļu, lapegļu un priežu, kā arī dažādu ozolu, kļavu, bērzu un citu koku sugu dižstādi. Šīs sugas un to dendroloģiskās formas vēsturiski bija iecienītas muižu parkos un viensētu apstādījumos, taču daudzviet jau ir izzudušas.

Talkā piedalīsies kopumā ap 150 cilvēku, tostarp meža un citu nozaru pārstāvji, LLU studenti un darbinieki, LLU Meža fakultātes studentu biedrības “Šalkone” aktīvisti un Ozolnieku vidusskolas topošie absolventi. Katrs talcinieks pēc koka iestādīšanas saņems “Meža dienas 2015” lentīti, uz kuras varēs parakstīties un apsiet ap koku.

Pasākuma noslēgumā dalīborganizāciju vadītāji un pārstāvji – LLU rektore Irina Pilvere, Jelgavas domes pārstāvis Vilis Ļevčenoks, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Pēteris Veļeckis – atklās piemiņas zīmi “Pilsētnieku birzs”. Pēc talkas paredzēta došanās uz Jelgavu, kur tiks piedāvāta iespēja viesiem doties ekskursijā pa pilsētu kopā ar gidi Inu Jurģi.

Šā gada “Latvijas Meža dienas 2015” ar saukli “Kopā nākotnes mežam” tiek organizētas sadarbībā ar Zemkopības ministriju, LLU aģentūru “Meža pētīšanas stacija”, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas mežzinātnes institūtu “Silava”, Ozolnieku novada pašvaldību un citu atbalstītāju dalību.

Pirmās “Meža dienas” notika 1928. gada 12. maijā, kad ierīkots toreiz topošās Varakļānu pilsētas bulvāris. Kopš tā laika “Meža dienas” katru gadu notiek citā pilsētā. 1939. gada “Meža dienas” izvērtās par vērienīgāko notikumu visā pasākuma vēsturē, kā arī par pēdējo starpkaru laikā. Padomju laikā koku stādīšana notika pavasaru talku laikā. Kopš deviņdesmito gadu vidus “Meža dienu” tradīcija Latvijā ir atjaunota.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Liepājas lidostā novērots būtisks pasažieru skaita pieaugums. Ar ko tas skaidrojams?
9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Autobraucēji jau tagad samaksā vairāk, nekā ir nepieciešams ceļiem.” LCB par akcīzes celšanu dīzeļdegvielai 2
10 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Maxima” paziņo par jauna pakalpojumu centra izveidi
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
40 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
41 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas