×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Apgānīts pirmā Valsts prezidenta Čakstes piemineklis (+FOTO) (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Meža kapos, aizvadītajā naktī apgānīts pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes memoriāls, kur piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts "M.Ruks".

Rīgā, Meža kapos, aizvadītajā naktī apgānīts pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes memoriāls.

Piemineklim otrā pusē ar melnu krāsu uzzīmēti divi kāškrusti un uzraksts “M.Ruks”. Kāškrusti ir uzzīmēti katrs savā pusē uzrakstam, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Noziegums noticis laikā no plkst.1 līdz 8. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un notiek aktīva izmeklēšana.

Arī Rīgas domē apstiprināja šo informāciju, un pašlaik notikuma vietu devies apskatīt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītājs Dainis Turlais.

Rīgas domē informēja, ka pilsētas dienestu operatīvas rīcības rezultātā piemineklis jau ir notīrīts.

“Kapu apsardzei turpmāk jāpievērš pastiprināta uzmanība,” komentējot vandalisma aktu, uzsvēris Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Tā ir gļēva, zemiska rīcība,” pieminekļa apsekošanas laikā teica Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.

RD pārstāve Dzintra Āboliņa informēja, ka ir panākta vienošanās, ka Pirmajos un Otrajos Meža kapos tiek ieviesta Pašvaldības policijas patrulēšana.

Domes deputāts, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) paudis sarūgtinājumu, ka vandaļi apgānījuši vienu no svētākajām vietām pirms valsts svētkiem.

Čakstes memoriāls atrodas Meža kapos, to atklāja 1935.gadā. Tā centrā atrodas liela izmēra Čakstes portrets profilā, bet uz vidusass zemē – prezidenta kaps.

Uz šo simbolisko un ģeometrisko centru vērsti abi pieminekļa sānu ciļņi: kreisajā pusē sērojošas sievietes profils, labajā attēlots senlatviešu karavīrs. Pieminekļa arhitektoniskā siena veidota no Daugavgrīvas cietokšņa vaļņu apšuvuma granīta akmeņiem, bet ciļņi kalti sārtā un pelēkā Somijas granītā.

Čakstes memoriāls ir iecienīts apmeklētājiem, īpaši to apmeklē Mirušo piemiņas dienā, kad tūkstošiem cilvēku pie tā novieto savas sveces.

Par kapa apgānīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. pārdomas par notikušo Atbildēt

    Ja 1944. gadā nekāda cīņa par Rigu nenotika, jo vācieši organizētā veidā atkāpās, tad tagad jau vairākus gadus notiek reāla cīņa par Rīgu un par Latviju. Tagad, ieejot priekšvēlēšanu stadijā, šī cīņa ir saasinājusies. Ja vinnēs nacionālie spēki, tad latviskās Latvijas neatkarība nostiprināsies; ja vinnēs promaskaviskie spēki, tad Latvija tiks pamazām iekļauta atpakaļ Krievijas orbitā un rezultāts būs otra Baltkrievija. Latviešu nacionālisti, vai krievu nacisti. Izvēle ir mūsu.

  2. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    Pats iizcilākais Latvijas prezidents. Denokrātijas iedibinātājs. Kuram nav piemiekļa Rīgā un viņa kapa vietas drošība.

  3. Nolādētie okupanti un dzimtās valodas žīdiņi .Es tur 18. novembrī dedzināju svecītes un vienu reizi aizturēja .

Draugiem Facebook Twitter Google+