×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Meža konsultatīvo padomi ievēlēs uz trim gadiem

Foto-LETAFoto-LETA

Meža konsultatīvās padomes darbības laiks turpmāk būs nevis viens, bet gan trīs gadi, paredz pieņemtais Meža konsultatīvās padomes nolikums. Nolikums paredz, ka reizi trijos gados interešu grupas no sarakstā iekļautajām organizācijām izvirza savus pārstāvjus darbam Meža konsultatīvajā padomē.

Padomē strādā pārstāvji no meža īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas, kā arī pārstāvji no kokrūpniecības interešu grupas, meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas, meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas un vides un dabas aizsardzības interešu grupas. Padomē strādā arī publisko mežu pārvaldītāji un īpašnieki un Latvijas Meža arodbiedrības pārstāvji.

Ar padomdevēja tiesībām padomē piedalīsies pārstāvji no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Universitātes, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta, Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava”, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta, Ogres Valsts tehnikuma, Dabas aizsardzības pārvaldes un Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Zemkopības ministrijas un Valsts meža dienesta.

Meža konsultatīvās padomes nolikums stāsies spēkā pēc tā publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Padome ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras mērķis ir veidot un ieviest līdzsvarotu meža nozares politiku Latvijā. Padomes priekšsēdētājs ir zemkopības ministrs, savukārt sēdes notiek reizi ceturksnī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+