×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Meža Mackevičos trenējas ES kaujas grupa

Foto - Diāna SeleckaFoto - Diāna Selecka

Vakar Meža Mackevičos, nomaļā vietā koku ielokā, netālu no Daugavpils beidzās trīs dienu zemessargu mācības, kurās tika pilnveidotas aizkavēšanas kaujas iemaņas.

“Tām nebija nekāda sakara ar Latvijā un citur Austrumeiropā tagad notiekošajām lielajām NATO mācībām “Steadfast Jazz 2013”, tas nebija arī atbildes gājiens Krievijas un Baltkrievijas septembrī notikušajām mācībām “Zapad 2013″,” – tā skaidroja 2. zemessardzes novada komandieris pulkvežleitnants Aivars Valeniks. Abas austrumu valstis neesot pat izvēlētas par spēles elementiem, pret kuru karavīriem zemessargiem būtu jāmācās aizsargāties. Zemessargi trenēja sauszemes spēku kājnieku iemaņas citiem nolūkiem, turklāt viņu nebija daudz – 120.

Meža Mackevičos darbojās zemessardzes rota, kas atrodas Eiropas Savienības kaujas grupas sastāvā.

Šogad mācības notika jau trešo reizi – iepriekš arī Ādažu poligonā un Lielbritānijā. Šī grupa sastāv no vairāku valstu 1500 karavīriem – bataljona lieluma vienības, kas pēc apmēriem ir mazākā, kas spējīga patstāvīgi darboties. Tai jāspēj desmit dienu laikā pēc Eiropas Savienības padomes lēmuma uzsākt militāro operāciju līdz pat 6000 kilometru attālumam no Briseles, kuras laikā jāuztur sevi 30 dienas bez papildu apgādes, 120 dienas – ar papildu apgādi. Karavīriem būtu jādodas palīgā ES dalībvalstīm vai citām valstīm, kas lūdz militāru palīdzību. Tiesa, kopš ES kaujas grupas izveides tā reālā militārā operācijā nav piedalījusies. Mūsu zemessargi kaujas grupas sastāvā šobrīd dežurē kopā ar Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes un Zviedrijas karavīriem. Šī dežūra ilgst no šā gada 1. jūlija līdz 31. decembrim. Līdz šim kaujas grupas sastāvā no Latvijas bijuši militārie policisti un nesprāgušās munīcijas neitralizētāji 2010. gadā.

Uzziņa


Eiropas Savienības kaujas grupu koncepcija tika izveidota 2004. gadā. Ideālā variantā būtu jādarbojas divām kaujas grupām, bet ne visus gadus tas ticis nodrošināts. Grupas pilnu kaujas gatavību sasniedza 2007. gadā, un tajās rotācijas kārtībā iesaistās visas ES valstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+