Laukos
Mežsaimniecība

Meža zemju apsaimniekotāja “Skogssallskapet” apgrozījums sarucis par 26,1%0

Foto LETA

Privāto meža zemju apsaimniekošanas uzņēmums “Skogssallskapet” pagājušajā finanšu gadā no 2017.gada 31.augusta līdz 2016.gada 1.septembrim strādāja ar 1,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,1% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt kompānijas zaudējumi bija 65 354 eiro, pretēji 93 957 eiro peļņai gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā finanšu gadā uzņēmums veica saimniecisko darbību Latvijā un Zviedrijā. Iepriekšējā finanšu gadā salīdzinājumā ar finanšu gadu iepriekš ir krities uzņēmuma apgrozījums, kas saistīts ar klienta īpašumu paketes pārdošanu un apsaimniekošanas līguma pārtraukšanu.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka, pateicoties īpašumu iegādes un pārdošanas starpniecības darījumu komisijai, 2016./2017.gadā ir saglabāts uzņēmums bruto peļņas rentabilitātes līmenis. Aizvadītajā finanšu gadā ir samazinājušies arī pārējie ieņēmumi, jo kompānijas nesniedza starpniecības pakalpojumus mežu apdrošināšanā, kamdēļ uzņēmuma peļņa ir samazinājusies.

“Skogssallskapet” vadības ziņojumā arī teikts, ka turpmākajā darbībā uzņēmums aktīvi strādās pie esošo klientu darbības paplašināšanas un jaunu klientu piesaistes.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Skogssallskapet” iepriekšējā finanšu gadā no 2016.gada 31.augusta līdz 2015.gada 1.septembrim strādāja ar 1,79 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,4 reizes un bija 93 957 eiro.

“Skogssallskapet” ir reģistrēts 2005.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 4830 eiro. “Skogssallskapet” īpašnieks ir Latvijas uzņēmums SIA “Skogssallskapet Holding”, kurš pieder Zviedrijas uzņēmumam “Skogssallskapet AB”.

Informācija mājaslapā liecina, ka “Skogssallskapet” ir viens no lielākajiem privāto zemju apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā. Kompānija piedāvā visa veida pakalpojumus meža īpašniekam – sākot ar brokeru pakalpojumiem un beidzot ar mežu apsaimniekošanu, koksnes tirdzniecību un kompānijas klientu uzņēmumu administrēšanu, tostarp sniedz grāmatvedības pakalpojumus un sagatavo deklarācijas.

LA.lv