×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Mežacīruļi” iegūst Baltijas jūras reģiona gada lauksaimnieka titulu

Foto: Pasaules Dabas fondsFoto: Pasaules Dabas fonds

Jelgavas novada Zaļenieku pagasta zemnieku saimniecība “Mežacīruļi” ieguvusi galveno balvu starptautiskajā konkursā “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2014”, informēja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Starptautiska žūrija, kurā pārstāvētas visas Baltijas jūras reģiona valstis, norādījusi, ka pozitīvais Latvijas saimniecības darbošanās piemērs iedvesmos arī citus reģiona lauksaimniekus strādāt atbildīgāk.

Apbalvojums – 10 000 eiro – “Mežacīruļu” saimniekiem tiek pasniegts konferencē “Zaļāka lauksaimniecība zilākai Baltijas jūrai”, kas šogad notiek Polijā, Varšavā.

Kā ziņots, “Mežacīruļi” jūnijā kļuva par Pasaules Dabas fonda un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotā reģionālā konkursa uzvarētāju, līdz ar to Juris un Vija Cīruļi pārstāvēja Latviju konkursa finālā, sacenšoties ar astoņiem citu Baltijas jūras reģiona valstu finālistiem.

“Mežacīruļi” izveidoti 1992.gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Patlaban saimniecībā ir 700 hektāri zemes, 300 slaucamās govis, biogāzes ražotne, koģenerācijas stacija un siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi.

“Mežacīruļos” ir arī pirmā mitrzemes demonstrējumu teritorija Latvijā, kurā tiek veikti mērījumi, lai demonstrētu mitrzemju efektivitāti. Mitrzeme veidota, lai samazinātu augu barības vielu noteces radīto piesārņojumu un attīrītu lietus notekūdeņus. Veidojot mitrzemi, tiek izmantotas dabiskā mitrāja īpašības filtrēt un akumulēt ūdeni, noārdīt organiskos savienojumus, uzņemt biogēnos elementus un pārveidot tos biomasā.

Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā par konkursa finālistu Latvijā kļuva Jelgavas novada saimniecības “Vilciņi1” saimnieks Arnis Burmistris. Savukārt par konkursa uzvarētāju tika pasludināts igaunis Juhans Sargavs, kurš ir viens no pirmajiem, kurš sāka praktizēt bioloģisko lauksaimniecību Igaunijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+