×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Mežacūkas mani gandrīz apēda, stāsta aculiecinieks. Mežarukši Biķernieku mežā jūtas kā mājās (13)

Antra VīnerteAntra Vīnerte

13.septembra rīts dažiem Biķernieku meža apmeklētājiem Rīgā bija satraukuma pilns. Kamēr Purvciemā pie veikala “Maxima” manīts alnis, tikmēr mežacūkas šiverē pa Biķernieku mežu.

Aculieciniece Antra stāsta, ka gājusi pastaigāties ar savu vācu aitu suni, kad pamanījusi mežacūkas. Tā kā viņa ir piedalījusies medībās, tad zināja, ka labāk dzīvniekiem netuvoties.

Kāda riteņbraucēja gan esot piegājusi pārāk tuvu rukšiem, un sivēnmāte nākusi riteņbraucējai pretim. Aculieciniece ar savu suni devusies tālāk pastaigā, no cūkām izvairoties, tikmēr kāds kungs gados esot satraukts paskrējis viņai garām stāstot, ka mežacūkas viņu gandrīz apēdušas.

Tā kā mežacūku populācija pilsētā netiek kontrolēta, šie dzīvnieki kļūst pārdroši un no cilvēka nebaidās. Ieteikums – sastopot parkā mežacūku, pagriezties un doties pretējā virzienā. Nekādā gadījumā dzīvniekiem netuvoties, kā arī necensties uzrīdīt tām suni. Ja mežacūkas nejutīsies apdraudētas, tās neuzbruks.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. pavasarī zvanīju Rīgas Domei un teicu par rukšiem – nevis Biķerniekos, bet mežā aiz Pļavniekiem. Viena blondīne pie telefonaman teica, lai es zvanot kad šos nākamreiz sastapšu. Šī teica, ka atbrauks pašvaldības policija un padzīs tos rukšus 100 tālāk…..risinājuma šai problēma nav! Cik runāts ar ekspertiem – kamēr tos pilsētas rukšus neizšaus/neaizmidzinās, tikmēr viņi klejos. Un “drosmīgajiem” interneta bļāvējiem – mežacūka ir visneprognozējamākais dzīvnieks – būtībā tā var uzbrukt jebkrā laikā (kad viņa sajutīs apdraudējumu. Un apdraudējumu tā var izdomāt sajust jebkad! tā ka līdiz šim ir baigi paveicies,ka nav letālu vai savainojuma gadījumu Rīgā!!!

 2. Bet ko lai citu viņas dara, ja mežā bailēs no cūku mēra viņas izšauj?

 3. No tevis ! Laikam izskaties pēc Frankenšteina ??

 4. No tevis ! Laikam izskaties pēc Frankenšteina ?

 5. Tak Ušakovs lielījās, ka visas izķertas!!!!!!
  Man bija pagājušā gadā tas gods vai tā nelaime satikt mežacūku Biķernieku mežā, diezgan tuvu Linezera slimnīcai. Nebija patīkami, nenovēlu nevienam. Skrēju prom, ko nagi nes. Un šī ar nagiem man pakaļ mazu gabaliņu. Labi, ka taka iegriezās līkumā, un cūkmāte mani vairs neredzēja

 6. Jārīko medības, kaut gan vide tur cilvēku pilna-patiesībā tas taču parks. Joki nav. Jelgavā pilsētā bija ienācis alnis. par laimi , viens tikai.
  taču nesen parādījās ziņa, ka pie Valgundes redzēts lācis. Tā ir piepilsētas zona

 7. mūsu valstī vienīgie, kas nejūtas apdraudēti ir mednieki!

 8. uz mežu vajag iet ar cienastiņu

 9. Badā pat mājas cūkas ir kanibali un pat var uzbrukt un apēst cilvēku! Ir tādi gadījumi zināmi,kad aizgaldā zaudē samaņu cilvēks un atrod tikai viņa saplosīto ķermeni,jo jebkura cūka ir visēdājs! Mums cūkas laukos savā laikā,ja kāda vista vai trusis tika aizgaldā,tad cauri ar viņu bija ,atradām tikai spalvas un asins peļķīti!

 10. Ja kas,meža cūkas ir visēdāji!

 11. Mežacūkas cilvēkus neēd.

  • Ēst neēd (ja vien nav ļoooti lielā badā), bet nodarīt nopietnus savainojumus, pat ar letālām sekām var. Tā, ka nu labāk turēties nopietnā attālumā….

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +8.5
Daugavpils +8.8
Saldus +8.9
Liepāja +9.8
Jelgava +8.6
Ventspils +17.6
Limbaži +10
Madona +8.4
Rēzekne +9.5
Draugiem Facebook Twitter Google+