×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Mežacūku epopeja Rīgā: sāks izķeršanu, iedzīvotājus lūdz ziņot par redzētiem rukšiem (2)

Foto no Nila Ušakova Twitter kontaFoto no Nila Ušakova Twitter konta

Mežacūkas Šmerļa kapos.

Rīgas domes Medību koordinācijas komisija piektdien pieņēma galīgo lēmumu, ka galvaspilsētas teritorijā esošās mežacūkas tiks izķertas un nogādātas uz pašvaldībai piederošajām mežu platībām vairākus desmitus kilometru ārpus pilsētas, kur tās vismazāk varētu kaitētu lauksaimnieciskajai darbībai.

Lai galvaspilsētu atbrīvotu no mežacūkām, pašvaldība virsmežniecībai lūgs atļauju dzīvnieku izķeršanai un pārvietošanai, kā arī noslēgs līgumu ar Pierīgas mednieku biedrību par nepieciešamo darbību veikšanu, informē pašvaldībā.

Kā tika konstatēts komisijas sēdē, medniekiem ir gan nepieciešamā pieredze lielu dzīvnieku izķeršanā un pārvietošanā, gan nepieciešamais aprīkojums. Nākamnedēļ plānots nokārtot nepieciešamās formalitātes un tad sākt dzīvnieku izķeršanu.

Komisija arī nolēma, ka noķertās mežacūkas varētu iezīmēt un reģistrēt, lai būtu iespējams pētīt to pārvietošanos.

Mežacūkas plānots izķert ar dzīvķeramajām lamatām, kā pievilinātāju izmantojot kukurūzu, kas šiem dzīvniekiem ir īpašs gardums.
Nākamajā komisijas sēdē, kas sanāks pēc pirmo mežacūku noķeršanas, plānots runāt arī par lapsām, kuras, kā sūdzas iedzīvotāji, dažviet cītīgi medījot kaķus.

Lai varētu izvēlēties labākās vietas dzīvķeramo lamatu izvietošanai, rīdzinieki aicināti sniegt ziņas par visiem gadījumiem, kad ir sastapušies ar mežacūkām, norādot precīzu laiku un vietu. Informācija jāsūta uz e-pastu: mezacukas@riga.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Trakāks nekas nevar notikt. Nekošera dzīvnieki uz ortodoksu ebreju kapa. Ušakam nav nekāda sirdsapziņa!

  2. Noķertās mežacūkas nevajag laist atpakaļ mežā, bet nodot nobarošanai Valsts prezidenta svētku galdam.

Draugiem Facebook Twitter Google+