×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Mežacūku medībās drīkstēs izmantot trokšņu slāpētājus (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mednieki, šaujot mežacūkas, turpmāk varēs izmantot trokšņa slāpētājus (klusinātājus). To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā.

Saeimas Preses dienestā informē, ka saistībā ar mājas un meža cūkām bīstamā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu, tā apkarošanu un izsludināto ārkārtas situāciju vairākos novados un pagastos medniekiem uzlikts pienākums samazināt mežacūku populācijas blīvumu.

Trokšņa slāpētāji šāviena trokšņa līmeni samazina par 30-40%, un netiek iztraucētas citas mežacūkas, samazinot to pārvietošanās un migrācijas iespējas, kā arī līdz minimumam samazinot infekcijas izplatīšanās riskus. Tas atbilst Eiropas Komisijas rekomendācijām par ĀCM ierobežošanu, teikts likumprojekta anotācijā.

Likumprojekta autori atzīmē, ka trokšņa slāpētāji medībās plaši tiek izmantoti Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Lielbritānijā un Dānijā. Skandināvijas valstu pieredze apstiprina pozitīvo efektu trokšņa slāpētāju izmantošanā medībās, samazinot traucējošo troksni pārējai sabiedrībai, kas nav iesaistīta medību procesā.

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts meža dienesta rekomendācijām mežacūku skaits būtu jāsamazina no aptuveni 70 000 – līdz 10 000, jo ar šādu dzīvnieku skaitu tiek apturēta infekcijas izplatīšanās. Tādā veidā arī tiek samazināts apdraudējums cūkkopības un gaļas pārstrādes nozarei.

Izmaiņas arī noteic, ka klusinātājus aizliegts izmantot garstobra–vītņstobra šaujamieročiem ar kalibru līdz 5,6 milimetriem, kuriem tiek izmantota munīcija ar apmales kapselēm, kā arī tad, ja šāviena izdarīšanai tiek izmantota munīcija ar samazinātu šaujampulvera daudzumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. LV nav Skandināvijas mednieku apziņas līmenis- diemžēl. Tā ir “maliķu” uzvara!

  2. Latgales mednieks Atbildēt

    Nu tad jau drīz ar ložmetējem iesim medībās. Gan jau kādam biezajam iešāvās ideja galvā un lūdzu. No sākuma ir pa īstam jāiemācas medīt ar vienkāršu medību ieroci savādāk visiem vajag optikas un klusinātājus.

  3. pilnīgi pareizi, savādāk šaujot tēviņu, sanāk, ka sīkie no šāviena trokšņa ar infarktu nokrīt zemē

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.2
Alūksne +17.4
Daugavpils +17.2
Saldus +16.8
Liepāja +7.0
Jelgava +18.8
Ventspils +6.6
Limbaži +16
Madona +18.1
Rēzekne +15.9
Draugiem Facebook Twitter Google+