×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Mežacūku medības privātā teritorijā. Ko drīkst un ko ne? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Izskaidrojiet normālā valodā, nevis ar likuma tekstu, ko mednieks drīkst un nedrīkst darīt privātā teritorijā saistībā ar mežacūku mēri! Saimniecības tuvumā dzenājas un bļaustās mednieki, bet netālu ir mūsu bērni, tāpēc uztraucamies. JĀNIS TUKUMA NOVADĀ

Likums atļauj medīt mežacūkas ar dažādām metodēm, tostarp uz gaidi un ar pieiešanu (diennakts tumšajā laikā tikai no tornīša), kā arī šogad līdz 31. martam ar dzinējmedībām.

Lielāku troksni rada un pamanāmākas ir dzinējmedības, kad konkrētu meža daļu (masts) ielenc mednieki, bet dzinēji ar ūjināšanu, plaukstu sišanu, svilpieniem u.c. trokšņiem dzīvniekus no meža vārda vistiešākajā nozīmē izdzen uz medniekiem. Šajās medībās liela nozīme ir arī medību suņiem. Dzinējmedības parasti rīko sestdienās vai svētdienās. Vienu mastu dzen ilgākais pāris stundu un tajā pašā dienā vai tuvākajā laikā šo meža masīvu vairs netraucē. Ja ir medījums, to aizgādā projām. Mednieki nedrīkst mežā pamest mežacūku iekšējos orgānus (higiēnas apsvērumu un Āfrikas cūku mēra risku samazināšanas dēļ).

! Medniekiem obligāti jāievēro drošības prasības, izmantojot šaujamieročus. Proti, likums nosaka šaušanas leņķus mastā, kā arī aizliedz tēmēt uz mājām, automašīnām, dzīvniekiem, par cilvēkiem nemaz nerunājot.

Nesaskaņojot mednieki privātīpašumā noteikti nedrīkst būvēt medību tornīšus, lai gan jāpiebilst, ka tieši medīšana no tornīšiem ir viens no visdrošākajiem medību veidiem. Tāpat ir aizliegts bojāt infrastruktūras objektus, radīt kādus bojājumus vai zaudējumus privātīpašumam, bez saskaņošanas cirst kokus medību tornīšu ierīkošanai. Bez saskaņojuma ar īpašnieku mednieki drīkst medīt tikai mežacūkas, bet citu dzīvnieku medības privātīpašumā ir aizliegtas.

Ja rodas bažas par to, vai mednieki ievēro drošības prasības, pirmām kārtām vajadzētu runāt ar vietējo mednieku kolektīvu (informācija pieejama Valsts meža dienestā), bet, ja ir aizdomas par nelikumībām, ieteicams vērsties Valsts meža dienestā.

! Ja vēlas stingri reglamentēt to, ko mednieki drīkstētu vai nedrīkstētu darīt konkrētajā privātīpašumā, vislabāk noslēgt ar viņiem līgumu par savu medību tiesību nodošanu.

Medību tiesības Latvijā pieder zemes īpašniekam, kuras viņš var izmantot tikai tad, ja valsts noteiktajā kārtībā ir ieguvis mednieka apliecību. Pretējā gadījumā savas medību tiesības iespējams nodot trešajai personai, pamatojoties uz līgumu un paredzot tajā visdažādākos aspektus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Bez saskaņojuma ar īpašnieku mednieki drīkst medīt tikai mežacūkas, bet citu dzīvnieku medības privātīpašumā ir aizliegtas.”

    Manā zemē arī to viņi nedrīkst!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.1
Alūksne +15.9
Daugavpils +14.6
Saldus +14.0
Liepāja +14.4
Jelgava +14.8
Ventspils +14.5
Limbaži +14
Madona +12.4
Rēzekne +14.2
Draugiem Facebook Twitter Google+