×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. janvāris, 2017
Drukāt

Mežacūku parāde Svētē (9)

Foto - Kate ŠternaFoto - Kate Šterna

Mūsdienās informācijas aprite ir ļoti aktīva un nav noslēpums, ka sociālie tīkli dod iespēju sekot līdzi notikumiem reālajā laikā. Ģeogrāfija neierobežo “Facebook” lietotājus. Protams, ziņas no citām pasaules valstīm ne vienmēr skar mūs, taču sociālo tīklu ārēs mēdz pavīdēt arī vietējiem medniekiem interesanti jaunumi.

Tā kāda “Facebook” lietotāja padalījās ar fotogrāfijām, kas uzņemtas Svētē, Svētes pagastā. Mežacūkas decembra beigās nofotografētas pa kādas mājas logu. Viņa stāsta, ka pagastā šāds gadījums ir pirmo reizi. Agrāk ciemā manītas ieklīstam lapsas un kāds zaķis, bet mežacūkas līdz šim nav manītas. Dzīvniekus ievēroja Svētes skolas darbinieki. Cūku bars skrējis pa ielu, apmēram 20 metru attālumā no ēkas. Ap mācību iestādi ir privātās mājas un žogi, tādēļ mežacūkas apjukumā riņķojušas pa rajonu. Skolas darbinieki neviens neriskēja iet ārā, lai palūkotos uz zvēriem tuvāk.

Sieviete pieļauj, ka aptuveni 25 dzīvnieku lielais bars tika izdzīts no meža, iztraucēts un tādēļ panikā ieskrēja apdzīvotā vietā, no kuras centās pēc iespējas ātrāk izkļūt ārā. Kāds cits sociālā portāla lietotājs arī publicēja tik pat liela, visticamāk, tā paša mežacūku bara fotoattēlus, kas arī bija uzņemti Svētē, bet jau apdzīvotās vietas nomalē. Kā sacīja dāma, kura laipni padalījās ar fotogrāfijām, mežacūkas pēc maratona pa Svēti, izgājušas no apdzīvotās vietas gandrīz pa to pašu ceļu, pa kuru bija atnākušas un atgriezušās savā mežā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. PVD un Ušakov, steidzīgi vajag čipot un reģistrēt dzīvniekus (meža cūkas, kas vairs nav meža cūkas, bet gan pilsētas) bankā. Ir tikai viena nelaime, nebūs kas maksā par pakalojumu. To varēs novirzīt uz Rīgas budžeta deficīta rēķina, palielinot to. Tikai problēma, “kapu tramvajam” samazināsies.

 2. Arī Vecmīlgrāvī tās mīt Atbildēt

  Manītas šturmējam Jehovas liecinieku namu.

 3. Atdodiet dzīvniekiem viņu mājas – mežus,tad viņi nenāks uz mūsu mājām.Necērtiet mežus !

  • Meža ciršanai tur nav nekāda sakara ar to kad dzīvnieki sāk nākt pie mūms pagalmos. Mežā ir sadalītas teritorijas kurās viņi dzīvo. Dzīvniekiem dzimst mazuļi kuriem izaugot ir no tās teritorijas jāaiziet un jāatrod sava teritorija kur baroties,vairoties. Mežacūku līdz mērim bija ļoti daudz, un mežā trūka vietas kur izveidot savu baru. Tāpēc vājākie uzdrošinās nākt tuvāk mūsu mājām, kur nav plēsēju, kauju par teritoriju. Tiek radīti pēcnācēji kuri meža dzīvi nepazīst. Uz lielajiem mežu masīviem viņi dzīvot neies.

 4. Gaļa pati galdā nāk!

 5. Gaļa pati galdā nāk!

 6. tiesību aizstāvis Atbildēt

  šamējās no mēra bēg.
  Kāda vēl šaušana !??
  Labāk būtu ar ko smeķīgu uzcienājuši !

 7. Kur ir tie varonigie bisenieki? Kapec nesauj nost? No cukam nekur vairs gaisa nav.Un brinas kapec meris izplatas ,gar cukam lielas darbs no tam mednieki muk.

Draugiem Facebook Twitter Google+