Mobilā versija
+2.3°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
7. marts, 2017
Drukāt

Mežaparka estrādei nosaka nacionālo interešu objekta statusu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs attēls.

Šodien valdība Mežaparka Lielās estrādes teritorijai Ostas prospektā 11, Rīgā, noteica nacionālo interešu objekta statusu.

Kultūras ministrija (KM) ierosināja nacionālo interešu objekta statusu estrādes teritorijai, lai varētu savlaicīgi sagatavot nepieciešamo infrastruktūru XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku norisei 2018.gadā, kā arī nodrošinātu estrādes būvniecības darbus noteiktajos termiņos.

Projekta mērķis ir nostiprināt estrādes tiesisko statusu.

Pēc KM paustā, Mežaparka Lielā estrāde būvēta 1955.gadā, un tā laika gaitā kļuvusi par nacionālās kultūras vērtības un par Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu atzītās Dziesmu un deju svētku tradīcijas spilgtāko koncertu norises vietu. Ņemot vērā estrādes funkciju, tā uzskatāma par nozīmīgu nacionālās kultūras objektu visas valsts mērogā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un bilde no Igaunijas….
    Kvalitativa prese…..

  2. Tātad varēs būvēt steigā un apejot noteikumus? Tā nu gan ir īstā būve, ar ko riskēt. Atbildēt

    Alfis

Korim "Maska" lauri TallināŠajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Tallinn 2017", kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.
Draugiem Facebook Twitter Google+