Latvijā
Rīga

Mežaparka estrādi atjaunojot nozāģētie koki pārtapuši vides mākslas objektā2

Publicitātes foto

Sagaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Latvijas galvaspilsēta Rīga ieguvusi vairākus jaunus ar svētkiem saistītus vides objektus, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Ikvienu, kurš ieradīsies Rīgā, jau pie pilsētas robežas, centrā un arī apkaimēs sveiks mākslinieku Kriša Skrastiņa un Ievas Riekstiņas veidotie svētku asociatīvie tēli “Stāvēju, dziedāju…”, kuru krāsu un grafiskajā risinājumā ir izmantoti vēsturisko novadu tautas tērpu motīvi.

Esplanādē rīdziniekus un svētku dalībniekus sagaida vides mākslas objekts “Saules laipa”, kas simboliski savieno ikdienu ar svētkiem, veidojot svinīgu ceļu uz pasākuma norises vietu. „Darba veidošanā izmantotas priedes, kuras gadu laikā akumulējušas Mežaparka estrādē skanējušās dziesmas, nu pārtapušas materiālā, kas „ieausts” mākslas objektā, tādējādi ļaujot priedēm simboliski atgriezties Dziesmu un deju svētkos”, stāsta objekta autors Atis Izands.

Pilsētas centrā, Līvu laukumā, būs izvietots interaktīvs projekts “Pielaiko”, kura pamatā ir stāsts par tautastērpa nozīmi tautas kultūras identitātē. Tas ļaus ikvienam interesentam pielaikot novadu tautas tērpus, sola objekta veidotāji no Aktsiaselts Adam Bd filiāles “Adam Decolight Latvia”.

Jau valsts jubilejas gada sākumā Rīgā uzstādītais vides mākslas objekts “Goda vārti” svētku laikā “Goda vārtos” ļaus noskatīties īpašu VEF Kultūras pils tautas deju ansambļa “Rotaļa” dejotāju horeogrāfiju, kurā attēlots svētku simbols. Savukārt goda sardzē par svētkiem kā Latvijas vērtību stāvēs tautas tērpu darinātāja un autobusa šoferis, kas daudzu gadu garumā vadājis svētku dalībniekus.

Mežaparkā, dodoties uz Lielo estrādi, ikvienu sagaidīs vides mākslas objekts “Dziesmu kubs”, kas simbolizē bagātīgo tautas dziesmu krātuvi. “Dziesmu kuba” vizuālie ornamenti idejiski atspoguļo četrus gadalaikus. Par centrālo elementu izmatota Saules zīme, kas iezīmē vasaru, Jumis – rudeni, Aka – ziemu, bet Austras koks vēsta pavasari”, par Atpūtas alejā izvietoto objektu stāsta tā autors A.Izands. Arī šajā projektā “ieaustas” Mežaparka priedes.

Dziesmu un Deju svētku laikā pilsētā būs izvietoti 1200 Latvijas karogi, no tiem simt veidos aleju Mežaparkā.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča par sirmgalves nāvi pansionātā: notikumi “Laucienē” prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu 3
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām 3
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputātu blokam “Rīgai!” vēl nav plāna kandidēšanai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 1
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča par sirmgalves nāvi pansionātā: notikumi “Laucienē” prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu 3
12 stundas
LA
LA.LV
Sports
Nesavtīgais Bļugers – uzbrucējs nemet tukšos vārtos, bet atdot piespēli partnerim
29 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Dombravu sadusmo kāds vārds tiešajā ēterā 1
1 stunda
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Spānijā atdzīvināta sieviete, kurai sešas stundas bija apstājusies sirds
24 minūtes