×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. marts, 2017
Drukāt

Nodoklis dzen izmisumā (104)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Latvijā pazīstamajai keramiķei Violetai Jātniecei par ģimenes privātmāju un 1800 kvadrātmetriem zemes Mežaparkā šogad pašvaldība aprēķinājusi nekustamā īpašuma nodokli 2329 eiro apmērā, tostarp par zemi – 2155 eiro.

Nodoklis par 25% lielāks

“Pagājušajā gadā par zemi aprēķinātais nodoklis bija 1741 eiro, bet šogad par 426 eiro lielāks nekā pērn. Lai varētu to nomaksāt, ik gadu esmu spiesta atteikties no man nepieciešamās ārstēšanās, naudas trūkuma dēļ tāpat neko nevaru atļauties savulaik ar mana tēva rokām celtās mājas remontā. Ja man nepalīdzētu dēla ģimene, no savas nelielās pensijas – 247 eiro – tādu nodokli tik un tā nespētu samaksāt,” stāsta Violeta Jātniece, “pirms 65 gadiem šo zemes gabalu valsts piešķīra manam tēvam Mārtiņam Kalniņam par ieguldījumu jaunu būvmateriālu izgudrošanā. No tēva mantoto māju gan negribu pamest. Bet šādas arvien augošās nodokļa summas stāvus dzen izmisumā un bezcerībā.”

Nodokļa maksājuma paziņojumos redzams, ka šogad Meža prospektā 34A zemei krasi cēlusies kadastrālā vērtība. Pērn šim 1800 kvadrātmetru zemes gabalam kadastrālā vērtība bija 116 106 eiro. Toties šogad tā uzkāpusi līdz 143 681 eiro. Valdība gan apgalvoja, ka šim gadam plānotās kadastrālās vērtības atliktas līdz 2018. gadam, tāpēc vērtību un attiecīgi nodokļa kāpuma nebūšot. Bet, kā izrādās, ir pilnīgi otrādi.

Un nodokļa summas krasi cēlušās ne tikai Meža prospektā 34A vien.

Saulcerītei Špoģei par ģimenes privātmāju Pāvu ielā 4 un zemi pagājušajā gadā bija aprēķināts 3424 eiro liels nodoklis. Toties šogad tas jau ir 4090 eiro, tātad cēlies par 666 eiro…

Dace Strazdiņa par pusi mājas Meža prospektā 28 un zemi pērn maksājusi 730 eiro. Toties šogad jau jāmaksā 971 eiro.

Māc neziņa par rītdienu

“Kamēr esam divi pensionāri un kamēr vīrs vēl strādā algotu darbu, tikmēr nodokli vēl kaut kā spējam samaksāt,” atzīst Strazdiņas k-dze, “tomēr māc neziņa, kādu nodokļa summu liks maksāt nākamgad un turpmāk. Mana ģimene Mežaparkā dzīvo jau 40 gadus. No viena dzīvokļa savulaik bija jāaiziet, jo mājai pieteicās mantinieki. Māju Meža prospektā 28 privatizējām par sertifikātiem. Šī ēka, kas ir arhitektūras piemineklis, 1998. gadā bija avārijas stāvoklī, ko apliecina arī Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas novērtējums. Namu restaurējām atbildīgi, atjaunojot pirmatnējā izskatā visus logu rāmjus, durvis, kā arī iekštelpu plānojumu atbilstoši arhīvā atrodamajām ziņām.”

Inese Leitāne stāsta, ka par pusi mājas un zemi šogad nodoklis palielināts par 331 eiro – pērn bija jāmaksā 839 eiro, bet šogad jau 1170 eiro.

“Uzliekot iedzīvotājiem ar viņu ienākumiem nesamērojamu nodokli, pašvaldība aizskar cilvēka pamattiesības uz īpašumā jau esošu mājokli. Neatliek nekas cits kā pārdot to, meklējot pajumti citur,” spriež viņa.

“Pirmoreiz mūs represēja padomju okupācijas vara, izdzenot no mūsu dzimtas mājām. Tagad iznāk, ka otrreiz to pašu grib izdarīt neatkarīgās Latvijas vara, paceļot nodokļus,” saka manis uzrunātie Mežaparka iedzīvotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (104)

 1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. Kadastrālās trakošanas sērga visšaumīgāk inficējusi Rīgas Domi !

 3. pabrēkās un samaksās! latvieši … gaida vēlēšanas un vēlēs. nevienam ģīmī neiespļaus pat

 4. laiks tautai nākotnes vārdā celties kājās un atjaunot taisnību

 5. LVANTIGLOBALISTI Atbildēt

  Tātad patiesībā jums nekas nepieder.Patiesībā jůs īrějat īpašumu no ierědņiem ,kas sevi nosaukuši par valsti.Valsts būtībā ir latviešu tauta ,kam nav nekāda sakara ar 100 gobliniem un valdību.Tad kad balsosiet ,tad to atcerieties.

 6. Šitā padinteliģence (kuru dažs vēsturē ir nosaucis par zemcilvēkiem) jau pati tos savēlēja. Cerot uz ko? Ka čekists čekistu izručīs? Bij. LU rektors Zaķis par savu lielāko draugu nosauc Ameriku. Iedeva naudiņu memuāru izdošanai, izcēla no stukaču maisa, palīdzēja mīkstāk notirgot universitātes īpašumus? Pauls okupācijas varai bučot bučoja pakaļu, kamēr tie arī viņa banku kontus neiztīrīja. Imka laikam vēl saņem Jūdasa grašus, tāpēc cenšas cik var. Saraksts tur bezgalgarš. Sliktu mantojumu jūs atstājat saviem bērniem. Un ar ko valdība vainīga pie tā kā tiek pārvaldīta Rīga?

  • Tu laikam domā, ka īstenie latvieši, kuri rītu sāk ar bļāvienu Krievi nāk!, tev uzliks nulles likmi? Atceries, ka ne jau pašvaldība ievārīja to putru ar kadastrālajām vērtībām. ir uzstādījums- valsts un zemes saimniekiem klājas dzīvotlabās vuietās, bet tur visādi nabagi salīduši. Dabūsim ārā! Pēc tam noformēsim māju uz radinieku represēto, un paši nemaksāsim neko.

 7. tie paši kremļa paaklpiņi vien arī terorizē iedzīvotājus,ušakova izskatā

 8. NĪN politiku sen jau vajadzēja reformēt. Par vienīgo īpašumu neadekvāti nodokļi!! Kauns Valdībai!

 9. BOĻŠEVIKI NECIEŠ CILVĒKUS AR INTELIĢENTĀM SEJĀM. HITLERA ZEMCILVĒKS
  IR VIŅU IDEĀLS.

 10. Tur nav ko daudz domāt – vai nu kādam no valdības vīriem vajadzīga zeme kāda liela objekta celtniecības īstenošanai vai arī kāds ārzemnieks gatavs maksāt bargu naudu lai tiktu pie zemes un varasvīri pie lielas summas ko iebast kabatā un skaitīsies kā dāvinājums vai mantojums no amerikas mirušā onkuļa !

 11. Pašvaldībām jāpilda budžets.Jo savādāk tak nebūs nauda izklaidēm.

 12. Ir trīs iniciatīvas portālā ManaBalss, kas skar ap 300 000 ģimeņu vai tuvu vienam miljonam cilvēku, ja rēķina ģimenes sastāvu – “Par zemes piespiedu nomu” vai kadastrālās vērtības nelietībām, bet tauta neparakstās. BRĪNUMS, tauta guļ un sūkstās – cik valdība slikta, nereti sakot – cik valsts slikta (valsts nav vara). Vecākie ļaudis baidās parakstīties, ka varot izpaust savus datus. Nekā, INTERNETBANKA nodrošina drošību. Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:
  (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ
  (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI

  (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Piedāvājam grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.

 13. Nu tiirais murgs ar taas veertiibas celsanu…Bet galvenais veel un veelreiz mums jaatceraas, ka shos tautas kalpus, kuri luuk kaadu slogu mums uzliek..ieveelam mees pashi…Jaa , interesanti, kaa tad var uzliktnodokli gandriiz lielaaku, ka ienjeemumi? Paareejo dziivosanai..ko jaapiezog klaat? Pareizaak jau buutu nodokljus vispaar reekinaat pavisam vienkaarshi…adodot no ienjeemumiem 10 vai 20 tiesu..cik nu rijiigi buutu tie tautas kalpi..jo bazniicai petiek ar 10 tiesu:)
  Jo par cik mums tas PVN ir 21% ,vai tad nui nepietiek..mees tak no katra eiro jau 0.21 centu atdodam ..

 14. Pret kādu pašu tautu? Kas vada Rīgas Domi? Kāda tauta?

 15. Jūs nesaprotat? Viss tiek darīts speciāli, lai izdzīvotu visus, kas tur dzīvo…Pārdotu zemi un +visādas mahinācijas..Tiem iedzīvotājiem ir jāvēršas Eiropas tiesā pret valsti par mērķtiecīgu kaitniecību…

 16. Tas ir modernās dzimtbūtniecības (verdzības) viens no paveidiem kā nospiest tautu uz ceļiem … ar nodokļiem …

 17. Nesen komentāros lasīju jautājumu:; “kam LV “vara” un Rīgas “saimnieki” gatavo zemi un īpašumus pēc tam, kad ar nodokļu palīdzību būs izdzinuši saimniekus no mājām? Un ir jau vienalga no kurienes un uz kurieni viņi aizbrauc- no Torņkalna stacijas lopu vagonos, vai Rīgas līdostas Ryanair lidmašīnās.

 18. Tāpēc jau birokrātu skaitu ministrijās un padomēs nesamazināsim! Un Eiropas progresīvos nodokļus pēc maksātspējas principa neieviesīsim!

 19. Nodoklis jāsamēro ne tikai ar mistisko kadastrālo vērtību, ko ceļ krievu jaunbagātnieki, bet arī ar vidējàm pensijām, minimālo algu. Kā var nodoklis būt 12 pensiju apjomā? Atbildēt

  Vilis

 20. Lētāk nekā piegādāt vagonus… Ļoti skumji, latvietim Tēvu zemē vieta tiek liegta, lai iemitinātu iebraucējus, kam vajag atļaujas.

 21. Bet kā tad lai ausainis vadā savus balsotājus pa velti? Tikai uz aborigēnu rēķina.

 22. Nav jēgas nesmukumus citam uz citu izteikt.
  Visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāatsakās maksāt šīs n/ī nodevas.
  Atliek tikai V I E N O T I E S!!!!!!!!!!!!!!

  Ja konkrēti nerīkosimies -visas nejēdzības turpināsies …
  Un to ir prātam neaptverami daudz!!!!

 23. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  Mediju ziņa (2012. gada decembris): Neskatoties uz to, ka Latvija esot “spējusi izkļūt no ekonomiskās krīzes, piedzīvojot strauju ekonomikas izaugsmi jeb tā dēvēto “veiksmes stāstu”, un Valdis Dombrovskis ( V-“jenotība” ) premjera amatā ir noturējies kopš 2009.gada”, šīs valsts iedzīvotāji joprojām ir ļoti kritiski noskaņoti pret valdības darbu – lai gan starptautiskajā arēnā Latvijas valdība šogad (2012.) esot “baudījusi īpašu popularitāti un teju ik dienas saņēma atzinīgus vārdus par šīs valsts izkļūšanu no finanšu krīzes un ekonomisko augšupeju”, Latvijā, par spīti iepriekš minētajam, valdības popularitāte, iespējami politkorekti izsakoties, nu nepavisam nav liela – tieši tāpat, kā šīs valsts sabiedrības ticība nu jau krietni vairāk nekā 20 gadus jeb aptuveni jau ceturtdaļu gadsimta (!?!) “ilgtspējīgajam”, varas turētāju “elites locekļu” populistiski sludinātajam un masīvi reklamētajam “veiksmes stāstam”…
  —–
  .
  Latv(ĀN)ijas “veiksmes stāsts”.
  ( SILES “valsts” 25 gadu “ilgtspējas sausais atlikumus” )
  ( ‘konceptuālais rezumējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pa(r) “latv(ĀN)iju” klīst kā LĀSTS,
  Šīs “valsts” un SILES “veiksmes stāsts” ~
  Priekš “glupās Tautas” fantazēts,
  Un “masmēdekļos prom(au)cēts”:
  “Lai VISA pasaule skauž mums,
  KĀ “veiksmes stāsta” shēmojums,
  Tiek “aprobēts” uz “latv(ĀŅ)iem” ~
  Šīs MUĻĶU zemes LUMPEŅIEM!…”

  Jau “ilgtspējīgi” ZOMBĒTS tiek:
  “Nav “valstij” muļķos jāpaliek,
  Bet – “jāstrādā”, lai Tauta ļauj,
  Ka “vara” to “bez naža kauj” ~
  Mums, biedri, tas ir izdevies!!!
  TĀDS “veiksmes stāsts” ir ienācies,
  (Un “konceptuāla pieredze”),
  Ka – “jāinformē” pasaule:
  .
  Par “valsti”, kas smok PARĀDOS
  (Ko “prominences” neatdos ~
  Uz “glupās Tautas” pleciem liek,
  Lai n-tām paaudzēm “prieks” tiek).
  Par “shēmām”, KĀ tiek “pūlis kāsts”
  (Bet salaupītais – SILĒ gāzts),
  Ar “nodokļiem” un “nodevām” ~
  (Ap rīklēm) “jostām savilktām”.
  .
  Par “augstās mājas” MUTANTIEM,
  (No “politbandu sarakstiem”),
  Kas tēlo “tautas priekšstāvjus”
  (Jo – “vēlētājs dod mandātus”).
  Par “premjeriem” un “ministriem”,
  Kas “strādā valdībā” – priekš tiem,
  Kam “stipendiju” sarakstos,
  Pa pilnam kontu “ofšōros”.
  .
  Par LIEKĒŽIEM, kas piezīžas,
  Pie “valsts” – kā kazas slaucamas,
  Un var laist muļķi “padomēs” ~
  Līdz “partkoms” citur “aizrotēs”.
  Par AUGĻOTĀJIEM “banksteriem”,
  Kam ļauts no “pūļa” VIENTIEŠIEM,
  “Cirpt procentus” (līdz “bankrotiem”)
  Ar “kredītiem” un “līzingiem”.
  .
  Par “ķēķa tiesām” SISTĒMĀ,
  Kur kretīns skaitās “godība”,
  Un bandīts – ‘mentu’ “tiesībsargs”,
  (Kā “profs” un Cilvēks – jēgā vārgs).
  Par ZOMBĒJUMIEM (masīviem),
  Priekš “bauriem” (glupi pasīviem),
  Caur “masmēdekļiem” (“lojāliem” ~
  Par “jūdasgrantiem” pērkamiem).

  Par “simtlatnieku” “liekačiem”,
  Ko klaušās dzen par santīmiem,
  Pie pašvaldoņu vergturiem ~
  Priekš “komunāliem rēķiniem”.
  .
  Par “striķa & ziepju pabalstiem”,
  Kas pašvaldoņu “labdariem”
  (No “darba algu” tūkstošiem),
  Ir “jāatgrūž priekš ubagiem”.
  .
  Par “pensīšiem”, kas badā mirst,
  Jo – viņiem (p)ieteikts neaizmirst:
  “Kam nav ko ēst, tam – HUĻI di#st!” &
  “Bez skaidām – NAFIG mežu cirst!”
  .
  Par “emigrantiem” (masveidā),
  Kam “trimdā” Maize jāgādā,
  Jo – “valsts” pat darbu noskauda,
  Kad Tēvzemi tiem atņēma.
  .
  Par māmiņām, kas nedzemdēs,
  Jo – saviem bērniem negribēs,
  Ne “veiksmes stāsta” absurdus,
  Ne “valsts” un SILES vagarus.
  .
  Par demogrāfiem “raudošiem”,
  Ar KATASTROFU draudošiem,
  Jo – Tauta arvien straujāk dilst,
  Kas “veiksmes stāstam” neiebilst…”

  Šķeļ apziņu kā MURGS un LĀSTS,
  ŠĪS Muļķu Zemes “veiksmes stāsts”,
  Ko BLEFO rukšķošs SILES balsts ~
  Šī NAV ne Latvija, ne Valsts,
  Par kuru Letiņš “stāv un krīt”:
  Kaut zobiem plēst un pīšļos mīt,
  Var trulus KRETĪNUS, kas To,
  Ar “veiksmes stāstiem” ap(zaimo).
  .
  ‘ANNO’ ~ 21.12.2012.

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 24. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 25. kas arī bija jāpierāda Atbildēt

  Laid mums tur laimē diet,
  Mūs’ Latv(ĀN)ijā!”…

 26. Pamatiedzīvotāja Atbildēt

  Represijas turpinās pret pamatiedzīvotājiem….nav jābrīnās,ka jaunatne turpina izbraukt no Latvijas…

 27. Paši pūta – paši dega? 1990.g.4.maijā sāktais process turpinās……Prātiņ, nāc mājās!
  “Latvieti, škic rezervātā! – intervija ar Andri Plotnieku” (NRA.lv)

 28. kurš katrs nevarēja māju privatizēt par sertifikātiem,šie padomju laika elitārie mākslinieki jau tā ir daudz saņēmuši,tagad turpina sev dīkt labumuss. Pirmo reizi dzirdu šādu uzvardu.

  • Tu "kate"slims trollis Atbildēt

   Nemuldi, lūdzu, ja nezini, ja neesi izmekl;ejis un noskaidojis neko.

  • Ar inteliģences trūkumu nav jālepojas. Violetas Jātnieces vārds jau nu būtu jāzina, ja vismazvidējā izglītība.

  • Pamēģini tādu dīvainu nodarbi – domāt… Džemma Skulme ir tikai piemērs – šāda situācija ir visā Mežaparkā un daudzās citās vietās. Un nav stāsts par oligarhiem, bet parastiem cilvēkiem, kuri nevar nomaksāt kosmisko nodokli, kam nav nekāda sakara ar realitāti.

 29. Nu, bet kolosāli padomi te birst kā no pārpilnības raga – ja nespēj samaksāt, nedzīvo Mežaparkā. Pārdod īpašumu tiem, kas spēj maksāt un nopērc sev dzīvokli tur, kur lētāk. Bet tie, kuri dzīvo tur, kur ir lētāk un nespēj samaksāt, lai pārdod savu dzīvokli un pērk dzīvokli tur, kur ir vēl lētāk. Bet tie, kuri dzīvo tur, kur ir pavisam lēti un nespēj samaksāt, lai pārdod savu ūķi un nopērk pakulu striķi un ziepju gabaliņu. Apbedīšana uz valsts rēķina. Mūsu pašu mīļotās valsts rēķina, kas par mums tā rūpējas. Nu mīļie tautieši, cik tad ilgi mēs pēc šāda principa dzīvosim? Variet trīs reiz minēt, kur pēc gadiem 50 dzīvos mūsu pēcnācēji! Domāju, ka tad Mežaparkā, Jūrmalā un visā Rīgā neviens vairs nerunās latviski. Tā, ka turpiniet vien bārstīt savus “vērtīgos” padomus un ļauni priecāties par tiem “bagātajiem”, kuri tagad būs spiesti pārdot savas “lepnās” , bieži vien senču celtās un no paaudzes paaudzē mantotās mājas.

  • grozies, kā gribi Atbildēt

   mīļais Vo, tā nav ļauna priecāšanās, bet gan kapitālisma ( uz kuru mēs visi tā nesāmies) pamatlikums. Visur pasaulē tā notiek, kad bērni izaug un aiziet savā dzīvē un paši ir pensijā, tad lielās mājās tiek pārdotas un iegadāts miteklis pa kabatai. Latvijas iezīme ir tā, ka vienai lielai tautas daļai nekas nav pa kabatai, bet tur nav vainīgs kapitālisms, bet tā realizētāji. Tādēļ sociālisms teorijā būtu apsveicama lieta, bet atkal ir tie paši izpildītāji…..

  • Pasaki kur tā nenotiek. Tas ir vienkārši – ja nevari tur atļauties dzīvot – nedzīvo. Bet nē, mums ir elementi kas uzskata ka dzīvos luksus īpašumos un valsts vai sabiedrība pasponsorēs viņu.

   • nav tik vienkārši Atbildēt

    Neremontēta, dzimtas māja, ar neadekvātu nodokli ir “Luksus” ?
    Neremontēta tāpēc, ka pēc neadekvāto nodokļu nomaksas, neatliek līdzekļu remontam..
    Skat un vēļ apliks īpašniekus ar sodiem par to, ka nav izremontējuši, jo tas degradē vidi..

    • Nu nemuldi! Nodoklis ir cēlts tikai šogad un 1.500 nepitiek lai salabot pat jumtu!
     Nu ja ši “makslieniece” nevar par 10eur nopirkt bundžu ar krasu un nokrasot žogu-tad viņai jāliedz dzīvot mežaparka. Iebraukuši tē no laukiem un iznicinā mežaparka skaistumu jo atteicas pret māju ka pret savu kūti!

 30. Ielas tīriet, drošibu garantējiet, pret krieviem sargājiet…Jā, arī medicīnu, izglītību, pensijas…Visu visu! Tikai naudiņu prasiet Amerikas onkuļiem. Jauka morāle. Man miljonu vērat māja, bet es neko nemaksāšu. Bet varbūt vajag saprast, ka var atnākt Putins, un tev to māju atņems kā 1940.gadā?
  Varbūt šai avīzei un raksta autoram reiz vajadzētu beigt neoboļševisma kultivēšanu un ļaužu prātu duļķošanu?

  • Tad, kad tev prātiņš iegriezīsies pareizā virzienā – būs jau par vēlu. Un pats atradīsies tieši tajā pat vietā, kur pašreiz ir šī kundze. Nespēsi samaksāt, kāds gudri pamācīs, vai būsi jau aiztienies uz ārzemēm, kur nodokļu šādu vispār nav, vai tie ir niecīgi.
   Ja nespēsi saprast šīs lietas, tiksi izjāts tieši tāpat tikai vēlāk, un tāpat kā tagad – aizstāvju nebūs, jo katrs slēpsies savos krūmos un gaidīs savu kārtu.

 31. Jā, Mežaparka bagātnieki sarosījušies. Daudzmiljonu vērtās mājas un zemes īpašnieki žēlabaini jau gaida valsts pabalstus. Viņi laikam nespēj apjēgt, ka citu cilvēku apstākļi ir daudz dramatiskāki.Ģimene, kas īrē dzīvokli, gadā samaksā vairāk un viņiem nesola nekādus pabalstus. Ir taču iespēja māju pārdot un samainīt pret mazāku. Gribam lepni dzīvot un lepni nemaksāt.
  ak

  • Ir runa par saknēm un piederības sajūtu. Dzimtu īpašums ir kaut kas ciyts nekā no provinces arbtaukušu personu īres dzīvokļi!

   • Kur tad tā dzimta ir? Kā runa par nodokļa maksāšanu, izrādās, ka maksātāji vien 2 pensionāri.

    • Dzimta kara un okupācijas gados izretināta, nīdēta un bradāta kājām!

     • kas tad no tās paretinātās dzimtas to māju cēla? nefantazē lūdzami pēc savas politiskās pārliecibas muļ\kības. un ir jau potenciālie mantinieki kam to namu grib sataupit, tad lai tie ari maksā, remontē uztur, galu galā jau pēc to pensionāru nāves vienalga pārdos un naudu noklenderēs

   • Gribi stipru dzimtu – tā jākopj. Un kādam tā viņa hruščovka ir tikpat vērtīga kā tam kas sēž uz zelta lādes un lūdz lai viņam dod ziedojumus. Bet skopums tik liels, ka no savas lādes neņems, jo redz to viņš no vecākiem mantoja. Bet lai dara tā, tik tad nav ko žēloties.

  • Ja atnāks Putins un paņems, mazāk sāpēs nekā tad, kad to dara pašu bāleliņi!

 32. Jaunlaiku “nacionālā buržuāzija” to tik vien gaida, ka izdzīvos šos cilvēkus no savām mājām, lai tās savāktu. Nacionālajai buržuāzijai nav tautības, un ir tikai viena konservatīvā vērtība – “zelta teļš” 🙁

 33. tak īrniekus jāņem, mākslas studentus vai kā
  summa no 1 gadā salasītos…

 34. Nesaprotu šī raksta jēgu.
  Tad tiem, kuri dzīvo mantotās mājās, nodokli samazinās, bet tiem, kuri paši cēla, tiem būs jāmaksā pilns nodoklis?
  Un kāpēc tieši Mežaparkā dzīvojošajiem būtu nodokli jāsamazina, bet, piemēram, Sarkandaugavā dzīvojošajiem nē? Un citur Latvijā dzīvojošajiem nodoklis nemazināsies?
  Ar ko Mežaparkā dzīvojošie un mantotajos īpašumos dzīvojošie ir priviliģētāki par pārējiem?

  • Un tā arī nav sniegta atbilde uz jautājumu, kāpēc Zemes dienests (un attiecīgais politiskais spēks, kas to vada) voluntāri pieņēma lēmumu “…kopš šā gada Mežaparkā un citur Rīgā zemei esot noņemt kultūrvēsturiskā pieminekļa statusu”.

 35. Valdis Freimantals Atbildēt

  Pilnigs arprats! Man 10 bernu tevam ar pensiju 92 eiro prasa nesamaksajamu nodokli – jo neesmu aizbedzis no dzimtenes!

  Lasiet manu rakstu : Mosties, celies, strada!

 36. Kau kartupeļus ēdīsim un vīzēs staigāsim- tikai brīvajā Latvijā! Nu staigājiet un ēdiet! Kāpēc tad ņaudienus laižat?

 37. Nu nevajag dzīvot tik dārgos īpašumos ja nevar pavilkt. Notirgo māju un nopērk lētāku dzīvoklīti. Dzīvo bēdu nezinādama un vēl nauda pietiks lai paceļotu līdz mūža galam. Tantukam noteikti sentimentālas jūtas, radi noteikti cer vēl uz to ka varēs notirgot kad saņems mantojumā. Tā ar visi mokās. Neredzu problēmu te.

  • Buržuj, kāda Jūsu tautība? Vai par buržuju kļuvāt, nesavtīgi kalpojot varas kliķei? Vai izcelsme ir no lauku lumpeņiem?

   • Pilsētas lumpeņiem būtu jāpievaldās, ja nebūtu lauku limpeņu, pilsētnieki būtu kājas atstiepuši no bada. Nevajag lauciniekus uzskatīt par galīgiem muļķiem!

  • Nav tik vienkārši Atbildēt

   Lai notirgotu, vajag nomaksāt tekošā gad nodokli par visu gadu un atrast pircēju, kurš būs ar mieru nākotnē maksāt aizvien pieaugošo, neadekvāto nodokli.

   Un jā..pārvākties var arī uz citu valsti, kur nav tik neadekvātu nodokļu..Tieši to arī mūsu valdība cenšās panākt, lai visi brauc prom.
   Vai kā minimiums lai paliek ļatvijā tikai mirstošais tantuks, kurš saņem no aizbraukušajiem bērniem naudu no ārzemēm un iegulda to naudu šeit – un papildina budžetu ar nekustamā īpašuma nodokli…

   • Valdībai par šāda mērķa sasniegšanu tiek maksāts gan no austrumiem, gan rietumime. Un visas mūsu valdības ir darbojušās tikai naudas pēc un nevis valsts ideālu dēļ!

  • Varbūt esat dzirdējis, ka māksliniecēm ir nepieciešamas telpas gleznošanai vai darbnīca keramikai?Dzīvoklītī var tikai gulēt uz dīvāna un sēdēt pie datora, māksliniecēm ir vajadzīgas plašākas telpas radošajam darbam.

 38. Nožēlojamā valdība un likumvara, kas iznīcina un ņirgājas par savu tautu.

 39. nau valsti prezideta vai tas ir goda pilsonis bez varas puisels….

 40. Un tā varētu aptaujāt gandrīz katru sen Mežaparkā dzīvojošo iedzīvotāju,izņemot tos,kas mērķttiecīgi pirka šeit īpašumu un ir spējīgi to samaksāt.Nilam jau arī nodoklis paaugstinājies.Vai varbūt nē?Arī dzīvo Mežaparkā!

 41. Ko nevar celt ,to nevar nest.Neesi tādā līmenī lai dzīvotu Mežaparkā un nomaksātu nodokli ,pārcelies citur.Pie tam nav taču nekādu problēmu ,ja tāds nodoklis ,tad īpašums vērtīgs ,pārdosi ,dabūsi labu naudu ,ne tikai jaunam miteklim Bolderājā pietiks ,bet arī dzīvošanai līdz mūža galam ,pat jāstrādā nebūs. Ko tad lai nesaka tie centra namu īrnieki ,kurus īpašnieki cenšas izlikt ,jo viņi īres maksas nespēj nomaksāt ,ne viņiem iekrājumu ,ne dzīvokļa ko pārdot ,lūk tur ir problēma ,naudas pat istabiņas īrei Bolderājā nepietiek ,bet te Mežaparku mājas īpašniecei ,kādas problēmas ,pārdod un pārcelies uz sev pieņemamu vietu ,kur samaksai naudas pietiks ,vēl ir Alūksne, Smiltene vai vēl tālāk Dikļi ,Bērzaine ,tur vispār 2 istabu dzīvoklis nopērkams par 1,5 tūkstoti ,kas ir mazāk kā nodoklis gadā Mežaparkā.

  • Lai arī kādus nodokļus maksājam, ceļus uz Bērzauni, Smiltetni u.c. vietām sataisīt nevaram. Ja jau jāpārsakņojas, tad – kādā civilizētā valstī – ne šajā, kur latvieši vispār aizmirsuši, kāpēc šai valstij bija jāpastāv. Nav latviešu ( parasto, ne to, kas varā un zog)- nevajag šo valsti!

  • Nē, nu ļoti”prātīgi”ieteikumi – pārdot un pārcelties citur,- tātad tā,- nopērk tavi senči – iekopj, uzceļ, padara šo vietu iekārojamu ( dārzu-mežu piepilsētas rajons Mežaparks veidota ar tādu domu 20.gs. sākumā) , atnāk no kaut kurienes cilvēki, kuru zemē ir lielākas peļņas, laupīšanas, krāpšanas un citas naudas iegūšanas iespējas un uzkāro šo vietu, tādu sarodas bezgala daudz, saceļ sev villas, un tu taisies no turienes, ka tiec, prom. Pērc jaunā vietā, cel, kop, veido – atnāks ķīnieši, muhamedāņi ar naftas, opija, vai da jebkādu naudu – viņiem patiks šī vieta un tu atkal dodies tālāk, jo redz, tur arī kļūs elitārs rajons.Tā līdz pašai Latgalei( labākajā gadījumā), kaut gan, cik zināms, arī zilo ezeru zemes zeme jau ir izpirkta – tur pārsvarā ir zviedri, vāci, dāņi.Mēs nevaram Latvijā ar normāli pelnītu naudu konkurēt ar Ķīnas vai Krievijas iespējām. Bet, protams,ka normāli strādājošs latvietis neiedomāsies pēkšņi pirkt māju Mežaparkā vai Jūrmalā.Bet tiem, kas tur dzīvo jau pāri par 50 gadiem,un ir vienīgais mājoklis, taču ir jābūt kaut kādai atšķirībai no nupat uzblieztām nehumānos izmēros villām, – tāpat Bolderājā, Mangaļsalā vai kur citur, kas nākotnē var kļūt par “ekskluzīviem”rajoniem.Un nevajag te par kapitālismu – Amerikā, tikai īrējot dzīvokli pāri par 50 gadiem, nevar īrnieku izsviest, pat ja tas pārtraucis maksāt īri par to.

 42. nu loģiski, par KĀDIEM līdzekļiem tad ta Rīgas dome atmaksas tas pensionāru biļetes, par kuram tagad atklausītis nevar!!! no kaut kurienes taču tai naudai jānāk. Par nodokļiem gan abi Rīgas “vadoņi”savas priekšvēlēšanu kaMPAŅĀS ne vārdā NERUNĀ!!! tur par kaut kādiem ietau’pītim 300 eiro gadā uz transportu grab, bet parēķiniet, CIK Rīgas dome iekasē uz nodokļiem!?!?! Vēliet tik vēl Saskaņu un Ameriku!!

 43. Tas ir instruments, Atbildēt

  lai pamatiedzīvotājus dabūtu ārā no viņu mājām un nost no viņu zemes. Pēdējā jau apsolīta citiem.

  • Kā tas nākas, ka arī šai jautājumā SC un NA darbojas roku rokā? Varbūt tiešām taisnība, ka abi ir kremļa projekti?

 44. Ak, muļķa tautiņa, kā tu tiec aplaupīta un izmantota! Un viss tikai tādēļ, ka “ne mana cūka, ne mana druva”. Kad vienus piežmiedz, citi klusē vai pat smīn ūsās. Kad piežmiegtie bļauj, citi viņus saukā par vaimanātājiem un dod “vērtīgus” padomus, ka vajag būt enerģiskākiem, aktīvākiem, gudrākiem, uzņēmīgākiem, ka vajag vainu meklēt sevī, vajag pielāgoties, vajag …. Bet, kad vieni ir kārtīgi piežmiegti, rinda pienāk citiem. Un atkal viss atkārtojas. Atkal ir jauni “vaimanātāji” un jauni “tēvišķīgo padomu devēji”. Un neviens no jums, muļķīšiem nesaprot, ka pienāks arī jūsu kārta. Lai cik jūs gudri, aktīvi un čakli arī sevī neliktos. Vai tiešām jums vēl nav pierāpojis, ka tas ir genocīds ar mērķi iztīrīt šo teritoriju no tādiem kā mēs? Un tas viss tiek darīts ar mūsu pašu rokām. Paši mēs viens otram ceļam nodokļus, paši pieņemam priekš sevis “nepopulāros” likumus un lēmumus, paši slēdzam valstij neizdevīgus līgumus un vienošanās, paši viens otru kontrolējam un uzliekam sodus, paši mēs padarām viens otram neciešamu dzīvi šajā zemē. Kad par bomžiem padarīja cilvēkus, kuri dzīvoja “komunalkās”, savrupmājās dzīvojošie klusēja. Nu ir pienākusi jūsu kārta. Lepnās savrupmājās drīkstēs dzīvot tikai cienījami cilvēki. Bet, cienīijamie cilvēki ir tie, kuri spēj maksāt. Kamēr tu spēj labi pelnīt, vai labi zagt un blēdīties, tu esi cienījams cilvēks. Tikko tu vairs to nespēj, lasies ārā no savas savrupmājas un atdod savu vietu citam cienījamam cilvēkam. Jums tikai liekas, ka jūsu īpašumi jums pieder! Īstenībā jūs visi esiet nomnieki! Un tas, ka šo īpašuma nomu sauc par īpašuma nodokli, būtību nemaina. Ja jūs šo nomas naudu nenomaksāsiet, jūsu “privātīpašums” jums tiks atņemts. Un to izdarīs tādi paši jūsu līdzcilvēki, jo “viņiem tāds darbs”. Viņiem pašiem darot šo “darbu”, šobrīd liekas, ka viņi ir cienījami cilvēki. Un viņi naivi domā, ka tā būs mūžīgi. Viņi vēl arvien nesaprot, ka pienāks arī viņu kārta.

  • Precīzi pateikts..

  • Pilnīga taisnība! Jautājums tikai viens – kāpēc tādi esam?

  • Zhiidmasonu sheemas `rullee` in dajebkuraa paskataa un izpildiijumaa ari. Gan ljenlniskaa, gan trockiskaa – t.i. internacionalaistu ari in tas at nekas, ka par demokraatiem shamie sevi nosau. in saka, ka tauta ne taada (VVF) Uzsaaka ideologjiju to jau te 2 auni at ¬R¬, skaidrojot tautai no Operas skatuves, ka buus `siksneas savilkrt`, jo laiks `nepopulaarus leemumus pienjemt`. Apstaaties tik nevar nekaadi…
   Kas tad pashus spiezh sadarboties at Sisteemu, kura neder tautai, bet der vien alaktiigiem kampeejiem?
   :(??

 45. Pirmkārt:
  Civillikuma 847. un 968.pants nosaka, ka zeme un uz tā uzbūvēta ēka ir viens, nedalāms īpašums – tad uz kāda pamata varenā Nacionālās apvienības (NA) Tieslietu ministrija, kopā ar saviem naudas čemodāniem un VZD bosiem ir noteikusi divu īpašumu kadastrālo vērtību?

  Otrkārt: uz kāda pamata īpašumam, kurš netiek pirkts un pārdots, var celties cena 10-15 reizes?

  Kadastrālā vērtība nav vērtība, bet soda maksa tautai par valsts varas neizdarību nodokļu iekasēšnā. Pamanītjāt – kā trūkst naudas valsts kasē, tā aplaupa pensionārus, jau kuro reizi, tajā skaitā ziedoja bandītiskajai Parex bankai veselu miljardu.

  Cik ilgi vara spīdzinās tautu ar savu neizdarību, korupciju un naudas čemodānu varu.

  • Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

   Atvainojiet, tas vēl nav viss, kur paliek nauda vai no kurienes to nepaņem. Medicīnā grūd naudas cik gribi, nepietiek, jo visa lielākā daļa aiziet privaātpraksei un daudzos citos tēriņos. Kamēr baznīcu no valsts nenodalīs, atvainojos ārstu privātpraksi no valsts apmaksātās prakse, tikmēr medicīnā var ieguldīt vēl tikpat un nepietiks, apetīte ir milzīga. Un kur vēl, to katrs zina, to labi zina Valsts kontrole – kā ieskatās grāmatvedībā, tā miljoni izšķērdēti.

   Šo valsti dāsni izlaupa, tāpat kā manā Ukrainā. Tā ir izlaupīšanas sistēma, kuru pārtraukt nav iespējams. Negribu minēt, kad tas tiks novērsts. Mans minējums var izskatīties nepatīkams.

  • Pie varas visus šos gadus ir morālie kropļi, kuri tālāk par savu kabatu neredz!

 46. Ja mēs par dzīvokli Purvciemā maksājam mājokļa nodoklis+ piespiedu zemes nomas maksa 300eur par 2ivistabu dzīvokli,tad tiem mežaparka bagātniekiem tāda nieka summa vien ir.

  • Un tu esi tik ļoti pārliecināta ka Mežaparkā dzīvo tikai bagātnieki? Tur dzīvo ar parasti cilvēki, kuriem tiešām šīs mājas ir no paaudzes paaudzē un nav viņi nemaz tik bagāti. Tur pat ir daudzas mājas kuras ir noplukušas, kurām būtu vajadzīgs remonts. Bet ne visi to var atļauties. Tā kā nevajag teikt, ka Mežaparkā dzīvo tikai bagātnieki. Tas ir tikai tāds pieņemts sabiedrības stereotips!

 47. par sertifikātiem “Māju Meža prospektā 28 privatizējām par sertifikātiem” – tātad par velti. Un tagad arī nodoklis par lielu. Tas ir tā – galīgā nabadzība, melno ikru kārtiņa uz sviestmaizes par plānu. Un ja Mežaparkā zeme maksā tik, cik tā maksā, tad jamācās ar šo zemi un īpašumu kaut ko nopelnīt. Beidziet gausties, atstājiet to nabagiem

 48. Vajag jāt bagātu džeku,tad nauda dzīvošanai exkluzīvā rajonā būs!

 49. Es vispar nesaprotu ,kapec man ir jamaksa nodoklis ,ja maju cela mans vectetins un zemi iegadajas par naudu tajos laikos? ! Saprotu ,ja butu Valsts ipasums! 120 Euro gada -par ko?

 50. Nekustamā īpašuma nodoklis ir sods par ieguldīšanu Latvijas ekonomikā. Prātīgāk ir uzdzīvot pa kūrortiem un vecumdienās pieprasīt vietu pansionātā. Superīga valsts politika ! Vēlēšanās balsojam tikai par likvidatoru partiju.

 51. Bet viena no “Lauku Avīzes” iemīļotajām tēmām, it sevišķi Māras Libekas izpildījumā, ir aicinājumi uz arvien lielākas valsts naudas šķērdēšanu, piemēram, “medicīnai” vai “kultūrai”, turklāt tas jādara pilnīgi nekontrolēti un nevienam nesniedzot nekādas atskaites, jo “tad jau tā būtu gatavā tirānija”.

  Visam ir jābūt “par brīvu”, subsīdijām, pabalstiem “arvien lielākiem”.

  Daži to nav sapratuši, ka “valsts nauda” ir tieši šie Violetas un Džemmas maksātie nodokļi. Ja grib visu “par brīvu” (kā Māra Libeka), kādam tomēr tie rēķini ir jāsamaksā … ne jau ka Libeka un Co to kādreiz varētu saprast.

  • Lai miljonāri maksā. Es teiktu ka ja problēmu strauji un radikāli neatrisinās, tad tas beigsies ar revolūciju. Nu nevar pastāvet valsts, kurā cilvekam eksistences izdevumi ir lielāki par ienākumiem.

  • Nevajag par Lībeku. Mums jāuztur Saeima un tās algu pielikumi, mums jāatbalsta uzņēmēji, kas izklenderē valsts pasūtījumu un Eiropas fondu naudu un dalās ar to ar politiķiem, mums jāuztur milzu ierēdņu masu, no kuras viena daļa ir bezkaunīgi shēmotāji, otra daļa – bezcerīgi birokrāti – ar ideāliem nav palicis neviens!!! Vai šo mērķu vārdā vajag izdzīvot pamatnāciju no šīs valsts?
   Vai šo mērķu dēļ mums nepieciešama obligātā karaklausība??? Es savu dēlu par šādu valsti armijai nedošu!!!!!

 52. ir protams itkā muļķigi ka sen celtā mājā kāpj nodoklis, bet no otras puses, dzīvot miljonus vērtā īpašumā un gauzties ka naudas nepietiek ari ir pastulbi. tas ir apmeram tāpat kā ar hammeru bendzintankā lūkties lai degvielu ziedo žiguļu un moskvi’cu šoferišiem
  viņa ko kapā lidz taisās to īpašumu paņemt? ir daudz risinājumu, sākot ar pārdošanu un nopirktu dzīvokli kad naudas vel atliek lidz mūža galam, un beidzot ar laimgajiem mantiniekiem kas maksā nodokli ja grib mantot….. par izirešanu un citām ekstrām pat nerunājot
  bet sākuši modi visas “slavenibas” medijiem gaužas ka naudas nav brinums ka vel bankas kontu ziedojumiem uzreiz nepublicē

  • Šeit mazliet jāpieslēdz sirds. Tās ir DZIMTAS mājas. Tur dzīvo vecā paaudze, ar augstu morāli, kurai šīs lietas nozīmē ļoti daudz – emocionāli.
   Bet nu jā… tāpēc jau arī par tiesu izpildītājiem pieņem darbā cilvēkus ar zemu vai deformētu morāli. Normālas inteliģences līmeņa cilvēks neko tādu nespēj darīt.
   Un diemžēl pie varas arī raujas cilvēki ar zemu morāli, kuri nekautrējas likt lietā zemiskas metodes mērķu sasniegšanai.

   • man ar dzimtas mājas Atbildēt

    dundagas mežos, un pedejo 10 gadu laikā maksājamais nodoklis pieaudzis vairāk nekā desmitkārtigi. ne māja kļuvusi lielāka ne zeme. es ar esmu sašutumā, bet tāpec jau nepiebļauju netu ka visiem nu jāskrien palīgā. turklāt tiek pasniegts ka pašvaldiba vainiga (jo krievs par mēru) bet gan nodokļu % likmes, gan to ka kadastrs jāmaina pēc “tirgusvērtibas”jau izdomāja musu pašu politiķi saeimā kā reiz latvju tudaliņi kas ir valdošā koalicija visu laiku. tā ka skrieniet uz jēkaba ielu un bļaujat uz tiem

    • Desmitkārtīgi? No 10 Ls līdz 100 eur? Tādu naudu jebkuŗš samaksātu. Šeit runa ir par tūkstošiem, kas pa kabatai tikai jaunradītajai amorālajai, zaglīgajai “buržuāzijai”, kas radusies, pārdalot Latvijas valsts budžetu, lai posts tai un tās pēcnācējiem nākošajās 5 paaudzēs!

     • te ir runa par izlepušu pseidointelģenci. kas uzskata ka viņiem viss pienākas par velti. dzīvos miljonu vērtā ipašumā, un ja valsts un pašvaldiba nodokli neatlaidīs, tadpalūgs lai plebeji sametas un palīdz nomaksāt

     • Jauki, lai tā “pseidointeliģence” vācas prom. Par maz mums vēl aizbraukušo. Lai aug un vairojas pseidobāleliņi, kam nav jēgas ne par kultūru, ne par inteliģenci, ne par nāciju, ne par vērtībām, kas garīgākas par desu!

 53. Pagaidu pasākums-es dzīvoju pierīgā nu jau arī tur sāk katru gadu celt mājas,zemes nodokli+atsevišķi vēl jāmaksā d/s ceļu it kā apkalposanas nodoklis(par katru tavu kv.m. )+ sadārdzināta elektrība bez kuras nebūtu mājās pat ūdens,tuoletes…10 gadus atpakaļ aizbēgām no Rīgas,domājām būs lētāka dzīvošana,paši par savu naudu uzcēlām,zemi privatizējām par setifikātiem (arī 500 ls)-jautājums priekš kam privatizējām ja tā pat jau par visu jāmaksā kā ne par savējo!!!! Kā izgrozos,pa vasaru izīrēju istabu…Tā kā Mežaparkā ir mājas kā pilis,lai izīrē kādu daļu,būs viegāk samaksāt visus nodokļus. Kaut kā jau jāgrozās,nav jau variantu!!

  • nav tik vienkārši Atbildēt

   Ne visas mājas Mežaparkā ir izremontētas, kā pilis, jo īpašniekiem, pēc nodokļu nomaksas neatliek līdzekļu mājas remontam. Līdz ar to, arī īrnieku atrast ir teju nereāli, jo istabas īre neremontētā mājā, kur dzīvo arī īpašnieki īrniekiem nav diezko interesanta, bez tam, pat istabiņas īrniekiem tas Mežaparks bijis/nebijis.
   Īrnieki meklē noīrēt Pļavniekos, Purvciemā, Imantā atsevišķu dzīvokli, vai arī, ja reiz tikai lētu istabu, tad centrā, lai transports un viss pārējais tuvu.

 54. Ir jāiet visiem uz VZD , pašvaldību un jādod pa pautiem stulbiem ierēdņiem, bez visas tautas sacelšanās nekas nesanāks.

 55. Man jau izskatās ,ka apzināti tiek paceltas cenas ,jo kāds bagātāks to īpašumu kāro. Kauns valdībai.

  • Kauns par komentāriem.NĪN uzliek pašvaldība.Mežparkā nedzīvo tikai miljonāri(arī es nē),bet vai rakstītāji saprot ,ko nozīmē pārdot dzimtās mājas? Pircēji būs ar uzturēšanās atļaujām un pilnīgu bezgaumību.Jau tagad redzams,kā tiek atjaunota veca māja ar skaistu arhitektūru Meža prospektā.Uzcelts kaut kāds milzu monstrs.

   • jau tu aprej tikai tāpec ka krievs pie spices. likumu cik procentus iekaset jau saeima pieņēma, un ari saeima pieņēma to stulbumu ka kadastrs jānosaka pēc “tirgus cenām”. jā pašvaldiba var iedot atlaidi, vai ari pacelt nodokli virs normas, bet nu tam jabut kautkā pamatotam, nepietiek tikai ar pliku, man naudas nepietiek, visiem nepietiek.1,5 % ir praktiski visās pašvaldibās zemes nodoklis kāpec tad rīgā tagad visiem mazāk lai prasitu?

    • Mēs dzīvojam citā pašvaldībā un nodoklis zemei konstanti jāmaksā ir 1.5%
     Rīdzinieki var būt laimīgi, ja pašvaldība bija lēmusi tik 1% maksāt.
     Uz 10000 vērtības tie jau ir 50 eiro. Tātad nerīdzinieks, par tādu pat īpašumu tik citā pašvaldībā maksā lielāku summu. Rīdziniekiem būtu jābūt vēl priecīgiem, ne gausties visos iespējamajos mēdijos.

     • Kurā pašvaldībā vēl ir tik dārgi īpašumi??? Varbūt Jūrmala, bet tur pašvaldība dod 70-90% atlaidi!

 56. Nabags no Mežaparka Atbildēt

  Mežaparā mājas cenas ap miljonu un vairāk, īrējot mēnesī par māju prasa 1500-2000 eiro…Tādas, lūk, cenas prasām. Tikai nodoklīšus lūdzu nekādus…

 57. ierindas pilsosnis Atbildēt

  Protams, ka Mežaparkā dzīvojošajiem nodokļi nav jāmaksā. Tiem taču tik sīki namiņi, redzami ļaudis…Lai maksā Bolderājas hruščovkās mītošie, lauķi un visi citi nabagi, par kuriem avīzes neraksta. Autoram vajadzētu paskatīties sludinājumos, lai noskaidrotu, cik jāmaksā par dzīvokļa vai mājas īrēšanu Mežaparkā. Tad jāceļ brēka.

  • nav tik vienkārši Atbildēt

   Vienīgajai dzīvesvietai no nekustamā īpašuma nodokļa būtu jābūt atbrīvotai pilnībā. Vienalga kur atrodās īpašums.

Draugiem Facebook Twitter Google+