×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Mežaparkā ieklīdis alnis

alnis

Mežaparkā šodien ieklīdis alnis, novērojuši parka darbinieki un apmeklētāji. Pašvaldības SIA “Rīgas meži” pārstāve Elga Zēģele uzsvēra, ka dzīvnieks ir miermīlīgs un pie cilvēkiem neiet. Visticamāk, Mežaparkā alnis nonācis, pārpeldot Ķīšezeru.

Parks ir vairāk nekā 400 hektāru liels un tajā ir gana daudz biezokņu, kur dzīvniekam patverties, tāpēc alni neviens trenkāt un tvarstīt negrasās. Visticamāk, tas ceļu atpakaļ uz dziļākiem mežiem atradīs pats.

Mežaparka apmeklētāji tiek aicināti rūpīgi pieskatīt savus suņus, jo tie var saost meža dzīvnieku un to apdraudēt. Atbilstoši kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” noteikumiem suņus parka teritorijā drīkst vadāt tikai piesietus saitītē un ar uzpurni.

Zēģele norādīja, ka šis nav pirmais gadījums, kad pilsētas teritorijā ieklīst meža dzīvnieki – šādas situācijas novērojamas gandrīz katru pavasari. Iepriekšējos gados kāds alnis skraidījis pa Āgenskalna ielām, citreiz kāds dzīvnieks manīts Biķernieku apkaimē. “Rīgas mežu” pārstāve aicināja Mežaparka alni īpaši nebiedēt, lai tas neapjuktu un neieskrietu kādā apdzīvotā teritorijā, jo tad gan dzīvnieku nāktos notvert un iemidzināt, lai nogādātu atpakaļ mežā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+