×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Mežaparkā norisinās Dziesmu svētku ģenerālmēģinājums (Fotoreportāža)

LETALETA

Dziesmu un deju svētku dalībniekiem karstajā laikā tiek nodrošināts papildu dzeramais ūdens, bet ugunsdzēsēji regulāri aplaista norises vietas ar ūdens strūklām, aģentūrai BNS pastāstīja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva, uzsverot, ka visās dziesmu svētku mēģinājumu un norises vietās dežurē mediķi.

Viņa sacīja, ka gan Mežaparkā, gan “Daugavas stadionā” tiek piegādāts vēl papildu dzeramais ūdens, lai svētku dalībnieki šajā karstajā laikā varētu veldzēt slāpes, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests deju un dziesmu svētku mēģinājumu vietas laista ar ūdens strūklām. Savukārt dalībniekiem pašiem jāparūpējas par galvassegām karstajā saulē un jāseko savai pašsajūtai.

Dziesmu un deju svētku rīkotāja oficiālajā tvitera kontā teikts, ka pašlaik jau izdzerti 150 tūkstoši litru ūdens.

Pagājušajā diennaktī mediķi slimnīcā nogādājuši desmit dziesmu svētku dalībnieku, kuri slimnīcā pārsvarā nonākuši ar dažādām kāju traumām, vienā gadījumā dalībnieks pārkarsis, bet vairākos gadījumos novēroti jau esošu slimību saasinājumi, aģentūrai BNS pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Iestājoties karstākam laikam, mediķi aicina dziesmu un deju svētku dalībniekus un apmeklētājus ievērot atbilstošus piesardzības pasākumus.

Meteorologu prognozes tuvākajām dienām liecina, ka gaisa temperatūra var paaugstināties un laiks kļūs karstāks.

 

{gallery id=”1878″}

Ja mēģinājumu vai svētku pasākumu laikā svētku dalībniekiem pasliktinās pašsajūta, uzreiz ir jāmeklē mediķu palīdzība, uzsvēra NMPD, piebilstot, ka svētku pasākumu norises vietās dežurēs mediķi. Pirmās palīdzības punktos būs iespēja saņemt palīdzību vienkāršākos gadījumos, piemēram, ja būs nobrāzumi, uzberztas tulznas, sīkas brūces, galvassāpes, asinsspiediens, savukārt neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks sniegta speciālās mediķu teltīs un ātrās palīdzības automašīnās.

NMPD atgādināja, ka karstākajās svētku dienās veselība īpaši jāuzmana cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, un aicināja svētku dalībniekus atvēlēt pietiekamu laiku atpūtai un mieram nakts stundās, lai nerastos veselības problēmas, kas liegtu piedalīties svētku noslēguma koncertos.

XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos piedalās 40 tūktoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Svētku kulminācija būs svētdien, 7.jūlijā, kad notiks svētku dalībnieku gājiens un noslēguma koncerts Mežaparkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+