×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

Mežaparkā rīt un parīt valdīs BMX

Eiropas čempionāta (EČ) devītais un desmitais posms BMX riteņbraukšanā rīt un parīt notiks Mežaparka trasē Rīgā.


 

Cīņu par EČ medaļām turpinās apmēram 300 riteņbraucēji daudzās vecuma grupās – bērnu, jauniešu, junioru un elites grupā, kurā startēs divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. EČ zeltu viņš pirmo reizi ieguva 2008. gadā un Meža­parkā var dubultot arī to, jo uzvarējis septiņos no astoņiem līdzšinējiem posmiem un ir līderis kopvērtējumā. Pēc abām sacensībām Rīgā gan būs vēl 11. un 12. posms Beļģijā, taču kopvērtējumā katram ieskaita rezultātus tikai desmit viņam sekmīgākajos posmos.

Pirms Štromberga par Eiropas elites čempioniem kļuvuši viņa treneris Ivo Lakučs (2002) un Artūrs Matisons (2006), pērn – Edžus Treimanis, kurš goda pjedestālu veiksmīgi iekaro arī šovasar. EČ kopvērtējuma pirmajā astoņniekā ir četri latvieši, dāmu elitē Sandra Aleksejeva ieņem 13. vietu, taču viņnedēļ Zviedrijā viņai izdevās sudraba finišs.

Vairāki “LA” lasītāji, vēloties apmeklēt sacensības Mežaparkā, mums jautā – kur tad atrodas šī trase, kā tajā nokļūt. Braucot automašīnā no Rīgas centra puses, jānonāk uz Viestura prospekta, jāiegriežas Ostas prospektā un pēc tam – Mores ielā. Tur ir gan BMX trase, gan autostāvvieta. Tas redzams, ja atveram interneta mājas lapu bmxriga.lv, uzklikšķinām Eiropas čempionāta reklāmas banerim un izpētām trases apkārtnes shēmu. Izmantojot sabiedrisko transportu, noderēs 2., 11. vai 24. maršruta autobuss.

Sestdien no pusdesmitiem rītā startēs jaunāko grupu dalībnieki. Juniori un elites braucēji priekšsacīkstes sāks pulksten 15.15, apmēram pēc stundas startēs ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā. Svētdien viss notiks mazliet agrāk: jaunajiem no 8.45, junioriem un meistariem – no 13.30. Ieejas biļetes varēs iegādāties turpat pirms sacensībām par trim latiem vienai dienai vai pieciem – abām.

 

BMX RITEŅBRAUKŠANA

EIROPAS ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

1. M. Štrombergs 295, 2. E. Treimanis 240, 3. K. Kaleirons (Francija) 226, 4. S. Ondrē (Francija) 205, 5. R. Veide 200, 6. V. Peluā (Francija) 177, 7. T. Mankus 157, 8. L. Brethauers (Vācija) 136.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+