Latvijā
Viedokļi

“Mežaparks” pirks autovilcieniņu 16


Ekskursiju vilcieniņš Mežaparkā 2010. gadā
Ekskursiju vilcieniņš Mežaparkā 2010. gadā
Foto – LETA

“Ierosinu, lai Mežaparka teritorijā tais dienās un vakaros, kad estrādē notiek sarīkojumi, tiek darbināti bezsliežu vilcieniņi, kas vizinātu ļaudis no tramvaja pieturas līdz estrādes ieejai un atpakaļ. Par braucienu varētu iekasēt vienu vai divus eiro,” šo “Latvijas Avīzes” lasītājas Māras Celles ierosinājumu “LA” publicējām 28. jūlijā – (sk. “Lai vieglāk tikt līdz Mežaparka estrādei”).

Kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” apsaimniekotājs ir SIA “Rīgas meži”, un šā uzņēmuma vārdā daļas “Mežaparks” vadītāja Elga Zēģele atbildē raksta: “Pirms diviem gadiem “Mežaparkā” tik tiešām kursēja autovilcieniņš. Tas piederēja komersantam, kas bija noslēdzis līgumu ar parka apsaimniekotāju, lai par samaksu varētu vizināt “Mežaparka” apmeklētājus. Diemžēl pagājušā gada pavasarī šis komersantam piederošais autovilcieniņš tika iesaistīts traģiskā nelaimes gadījumā, tādēļ tam nācās “Mežaparku” atstāt.

Šobrīd parku ir iecienījuši riteņbraucēji, skrituļslidotāji, rollerslēpotāji un citi sportiska dzīvesveida piekritēji. Saulainās dienās “Mežaparka” centrālās alejas ir cilvēku pārpildītas un rodas bīstamas situācijas. Lai no tām izvairītos, nepieciešams rūpīgi izplānot autovilcieniņa maršrutus.

“Mežaparka” apmeklētāju skaits ir sasniedzis 1,7 miljonus cilvēku gadā, un daudzi no viņiem ir vecāki cilvēki un māmiņas ar bērniem, kuriem pašlaik nākas iet kājām. SIA “Rīgas meži” to labi apzinās, tādēļ šobrīd risina jautājumu par sava “Mežaparka” autovilcieniņa iegādi. Šādi vilcieniņi ir dārgi, un Latvijā tādi netiek ražoti. Tādēļ uzņēmumam vilcieniņa iegādei ir jāorganizē laikietilpīgs starptautisks iepirkums, jāmeklē finansējums un jāveic virkne citu procedūru. Tomēr SIA “Rīgas meži” uzskata, ka šāds vilcieniņš ir nepieciešams un tam ir jāpieder pašam “Mežaparka” apsaimniekotājam, lai varētu pilnībā kontrolēt vilcieniņa darbību un neradītu parkā bīstamas situācijas. SIA “Rīgas meži” cer, ka tuvāko gadu laikā autovilcieniņš “Mežaparkā” atkal parādīsies.”

Saistītie raksti
LA.lv