×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Mežaparks vieno dziedātājus un nūjotājus


talka_jaunbelzere

Sestdien Mežaparka sakopšanas talkā piedalījās ap 800 rīdzinieku. Gan tie, kuriem šī vieta ir īpaša Dziesmus vētku estrādes dēļ, gan tie, kas Mežaparku iemīļojuši kā vietu, kur sakoptā vidē var aktīvi atpūsties. 


 

Viskuplāk talkā bija pārstāvēta arodbiedrība “LABA”, savas komandas bija arī partijām “Gods kalpot Rīgai” un “Saskaņas centram”, In Line Hokeja federācijai, Radio SWH, Madaras kosmētikas ražotājiem, mini automašīnu cienītājiem, nūjotājiem, augstskolai EIHSEBA, Rīgas Skolēnu dziesmu svētku dalībniekiem u. c.

Dziedātāji, nūjotāji, politiķi un kosmētikas ražotāji – visi strādāja, lai Mežaparks kļūtu skaistāks. Līdz pēcpusdienai bija paveikti darbi, kas Meža-
parka apsaimniekotājiem vieniem pašiem būtu prasījuši mēnesi. Tika grābtas lapas, savākti un līdz ceļam aiznesti nozāģētie zari un krūmi, salikti atpakaļ soli lielajā estrādē un uzkoptas estrādes iekštelpas. Zaļais teātris, nūjošanas takas, velotrases, volejbola laukums, bērnu rotaļu laukums un Meža-
parka estrāde ir sagatavoti vasaras aktivitātēm. Var arī teikt, ka Lielā sakopšanas talka ir brīdis, kad Mežaparks tā pa īstam pāriet uz vasaras laiku.

Mežaparka saimnieki – SIA “Rīgas meži” – talkai bija rūpīgi gatavojušies. Talkotāji tika sadalīti brigādēs, kas katra saņēma savu darba uzdevumu un laukumu. Mežaparka teritorijā jau bija izzāģēts pamežs – zari un brikšņi, kas bija jāaiznes līdz kaudzēm, kur tos gaidīja šķeldotāji. Bet Mežaparka estrādē bija kaudzēs sakrauti soli, kurus vajadzēja atkal nostiprināt vecajās vietās, nesajaucot numerāciju. Bija padomāts arī par bērniem, kuri saņēma īpašu uzdevumu – viņi speciālos maisos varēja lasīt čiekurus, ko pēcāk sašķeldoja, lai izmantotu puķu dobju dekorēšanai. 
talka2_Jaunbelzere

Jūtot talkotgribētāju aizvien pieaugošo aktivitāti, Aivars
 Tauriņš, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs, teic, ka citugad nākšoties krietni padomāt, kā visiem talkotājiem nodrošināt darba fronti. A. Tauriņš: “Mēs vairs neaicinām, cilvēki paši piesakās uz talku. Prieks, ka rīdziniekiem nav vienalga, kas notiek mūsu atpūtas vietās! Šogad esam sagatavojuši talciniekiem jaunus uzdevumus – sakopt pamežu. Mēs iepriekš jau bijām izcirtuši krūmus diezgan lielās platībās, un šie zari un kritušie koki jāaiznes pie ceļiem un jāsakrauj kaudzēs, lai ar šķeldotāju tos uzreiz var sasmalcināt, šķeldu noklājot kā zemsedzi zem krūmiem vai uz takām, pa kurām pēcāk būtu patīkami staigāt.” A. Tauriņš arī stāsta, ka Rīgai piederošajos mežos cilvēki uzvedoties kulturālāk – pirms trim četriem gadiem no šiem mežiem ik gadus izveda ap 2000 t atkritumu, bet nu šis apjoms ir divreiz mazāks. SIA “Rīgas meži” vadītājs bezgala priecīgs arī par to, ka beidzot noslēgumam tuvojoties darbs pie Mežaparka detālplānojuma, kas dos iespēju ķerties pie sen iecerētiem darbiem teritorijas attīstībā.

Kaut arī sinoptiķi brīvdienas bija solījuši lietainas, sestdiena bija saulaina. Iespējams, tas tāpēc, ka, redzot talkotāju lielisko noskaņojumu, arī saulīte nevarēja nepiedalīties lielajā spodrības dienā. Gribas ticēt arī tam, ka meži un parki tiek piemēsloti mazāk ne tikai tāpēc, ka bija krīze, bet gan tāpēc, ka kļūstam labāki un gudrāki.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+