×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Mežeckis: Pusotra gada laikā esam atbrīvojušies no piecām komandām

foto: LETAfoto: LETA

Šis bija tīrākais čempionāts daudzu pēdējo gadu laikā – Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis aizvadīto Latvijas virslīgas sezonu vērtē ar plusa zīmi, tiesa, atzīst, ka cīņa pret spēļu ietekmēšanu nebūt nav beigusies. Šobrīd šī sērga pārņēmusi Latvijas otro līgu.
“Latvijas čempionāta aizvadīto sezonu vērtēju ļoti pozitīvi. Iesākām ar astoņām komandām, beidzām ar septiņām – kvantitāte bija mazāka, bet kvalitāte uzlabojās. Domāju, ka kopējais līmenis gāja uz augšu, viens no pēdējo gadu interesantākajiem čempionātiem. No UEFA nav bijušas pretenzijas, ka virslīgā tikai septiņas komandas. Problēmas būtu tad, ja valstī vispār spēlētu tikai astoņas komandas, bet mums ir virslīga, pirmā līga, dublieru čempionāts. Taču turpmākajos gados virslīgā jāpieturas pie astoņu komandu sistēmas, pie šī varianta savulaik esam sasnieguši labākos rezultātus izlašu līmenī.
“Liepāja” šosezon bija labākā, jo nostrādāja viss – līdzjutēju atbalsts, pilsētas domes ieguldījums, Māris Verpakovskis, laicīgie pastiprinājumi vasarā. Nākamgad komandai liels izaicinājums – jāspēlē Čempionu līgas kvalifikācijā. Šogad ar UEFA mēģinājām izcīnīt, lai Liepājai atļauj spēlēt Eirokausos kā “Liepājas metalurga” mantiniekiem, viņi nepiekrita, taču izņēmuma kārtā atļāva izlaist tikai vienu gadu. Parasti jebkuram jāievēro trīs gadu termiņš.
“Gulbenei” šosezon bija divas aizdomīgas spēles, uz kā pamata viņus izslēdzām no turnīra, un bez tā vēl viena aizdomīga, taču neteikšu, kura tieši. Kopumā čempionāts pagāja uz pozitīva toņa, bet problēmas ir ar otro līgu, kur notiek negodīgās lietas. Jāstrādā tālāk, Saeima jau pirmajā lasījumā pieņēma likumu par manipulācijām ar sporta rezultātiem, ceru, ka līdz jaunajam gadam to pieņems un būs vēl viens ierocis, kas mums palīdzēs cīnīties. Pusotra gada laikā esam atbrīvojušies no piecām komandām, ieskaitot “Ilūksti”, kas savā laikā ar šīm pašām lietām nodarbojās. Šis čempionāts bija tīrākais daudzu pēdējo gadu laikā – sezonas sākumā izvirzītais moto “Par tīru spēli” tika ievērots. Protams, nav tā, ka viss būtu kārtībā, bet tagad mūs stāda kā piemēru citām valstīm saistībā ar šo negāciju apkarošanu.
Māris Verpakovskis ir mūsu futbola zvaigzne, leģenda, personība, kas daudz izdarījusi Latvijas futbola labā un, ceru, darīs vēl. Paldies viņam par karjeru. Atceros, ka tad, kad strādāju Liepājā un viņa tēvs Ilmārs “Zvejniekā” bija kapteinis, Mārim bija seši gadi, skraidīja kopā ar manu dēlu. Visa viņa futbola dzīve ir manā acu priekšā, kopā ar tēvu spēlēja pirmajā līgā, pēc tam nāca “Liepājas metalurgs” un “Skonto”, kur pa īstam atklāja savu talantu – tajā lielāko ieguldījumu deva Aleksandrs Starkovs. Ikreiz atceroties 2004. gada Eiropas čempionātu, ir labas emocijas. Verpakovskim būs ko atcerēties vecumdienās.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+