×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Meži pilni baraviku (4)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Baravika

Salīdzinājumā ar pēdējiem gadiem šogad Latvijas mežos ir ļoti daudz baraviku, pastāstīja Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele.

Pašlaik sociālajos tīklos cilvēki aktīvi dalās ar fotogrāfijām, kur redzamas baraviku grēdas. Viņa sacīja, ka iepriekšējos pāris gadus baraviku raža bijusi slikta, taču arī šogad ir vietas, kur baraviku nav daudz. Mikoloģe arī atzina, ka pašlaik Latvijā nav lielas sēņu daudzveidības. Viņa pastāstīja, ka tikko bijusi Ventspils novadā, kur gar jūras krastu bijis daudz sviestbeku, bet nav redzējusi nevienu gaileni. Viņa teica, ka pašlaik vēl nav īsti parādījušās rudens sēnes, līdz ar to par sēņu sezonas ražu vēl pāragri spriest. Dāniele skaidroja, ka sēnēm galvenais ir mikroklimats, tas ir, nepieciešams noteikts siltums un mitrums, lai sēnes labi augtu. Tamdēļ vadīties tikai pēc tā, vai lietus lijis bieži vai nemaz, gluži nevarot. Taču Latvijā esot vietas, kur kādu laiku lietus nav bijis vispār, un tur neesot arī sēņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Uz kuru mezu jabrauc lai salasitu daudz baravikas ???

  2. …nu, nē !!!! šogad tārpu vispār nav baravikās, tās ir tīri vai brīnyms !!!!

  3. es piekritu ka mezos ir daudz baraviku, bet ir tada lieta ka lielaka dalu baravikas ir tarpainas, es biju senot prieks iemarinesanas bet lielako dalu dabuju izmest ara jo konstateju ka senes ir tarpi . cilveki ierauga baravikas un tikai griez un nemaz neskatas tarpus jo kuram galva ienaks ka mazam baravikam var but tarpi. citi cilveki lasa prieks tirgiem un tirgo tarpainas baravikas, ja cukas tika kremetas tad tas nenozime ka tagad tarpi jaed.

    • baiba – ko var pārs tārpu dēļ cepties…….nu priecajies ka tārpi – zini ka sēne laba un garšīga, ja tarpiņiem ar garšo – padzen tārpinjus malā un ēdam gardu muti….:)

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18
Alūksne +17.9
Daugavpils +18
Saldus +15
Liepāja +14.5
Jelgava +17
Ventspils +16.0
Limbaži +14
Madona +18
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+