Laukos
Mežsaimniecība

Mežizstrādātāja “Billerudkorsnas Latvia” apgrozījums pērn – 40,78 mijoni eiro0

Ilustratīvs attēls. Foto no LA arhīva.

Jaunjelgavas mežizstrādes uzņēmums SIA “Billerudkorsnas Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 40,78 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga 2,1 reizi un sasniedza 652 810 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gadā kompānija kopumā realizējusi 0,735 miljonus kubikmetru kokmateriālu, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš, kad tika realizēti 0,766 miljoni kubikmetru.

Vadības ziņojumā arī norādīts, ka apgrozījuma kritums skaidrojams ar ieņēmumu samazinājumu no šķeldas produktiem no bijušā saistītā uzņēmuma “Latgran”, kā arī cenu samazināšanos apaļkoksnes segmentā par aptuveni 7%.

Vadība norāda, ka pēc nekustamo īpašumu pārdošanas Jaunjelgavā un Jēkabpilī pērn samazinājās arī pārējie ieņēmumi, kas galvenokārt saistīts ar nomas ieņēmumu sarukumu.

Vienlaikus pagājušajā gadā samazinājās pārdošanas un administrācijas izmaksas – kompānija nomainīja vecākās kokvedējautomašīnas, samazinot remonta izmaksas. Samazinoties nodarbināto skaitam un izmaksāto prēmiju apmēram, sarukušas arī personāla izmaksas.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, 2017.gadā “Billerudkorsnas Latvia” plāno mežizstrādes apmērus pagājušā gada līmenī.

“Billerudkorsnas Latvia” reģistrēts 1993.gadā. Kompānija nodarbojas ar meža izstrādi, koksnes atkritumu pārstrādi, biokurināmā ražošanu, meža augsnes sagatavošanu un meža izstrādes pakalpojumiem. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7,996 miljoni eiro, un tas pieder Zviedrijas kompānijai “Billerudkorsnas”.

LA.lv