Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
11. janvāris, 2014
Drukāt

Mežizstrādātāji: laika apstākļu dēļ situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska

Foto: LETAFoto: LETA

Siltā laika un lietus dēļ situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska, pastāstīja aptaujātie mežizstrādes sektora pārstāvji.

Mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Andis Araks atzina, ka situācija mežizstrādē laika apstākļu dēļ pašlaik ir kritiska. “Pašlaik situācija mežizstrādē ir kritiska. Vienīgie, kas strādā ir zāģētāji, taču iespēja pie cirsmām piebraukt ar tehniku, lai veiktu mežizstrādi vai izvestu nozāģēto koksni, ir vairāk nekā minimāla,” sacīja Araks un norādīja, ka vienīgais, kas šajā situācija varētu palīdzēt, ir sala iestāšanās.

Tāpat viņš atzīmēja, ka, neskatoties uz kritisko situāciju mežizstrādē, uzņēmums turpina nodrošināt koksnes plūsmu pārstrādei. “Lai gan mazos apjomos, mēs tomēr turpinām nodrošināt koksnes plūsmu pārstrādei. Praktiski koksnes piegādes šobrīd notiek minimālajā režīmā,” teica Araks.

Arī Latvijas Mežizstrādātāju savienības prezidents Andrejs Cunskis sacīja, ka situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska, taču vienlaikus atzīmēja, ka tā šogad kardināli neatšķiras no citiem gadiem. “Lai arī pašlaik situācija ir kritiska un daudzviet ciršana ir ierobežota, nav vērojamas būtiskas atšķirības no citiem gadiem. Dīkstāve mežizstrādē pašlaik nav sākusies,” teica Cunskis.

Tāpat viņš sacīja, ka nav arī tā, ka ierobežotās mežizstrādes dēļ koksnes pārstrādātāji ir palikuši bez izejmateriāliem.

Mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” ir dibināts 1998.gadā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 453,1 tūkstotis latu (644,7 tūkstošus eiro), bet tā īpašnieki ir Andis Araks (50%) un Kaspars Eihe (50%).

Latvijas Mežizstrādātāju savienība ir dibināta 1994.gadā un darbojas, lai aizstāvētu mežizstrādes uzņēmēju likumīgās tiesības un intereses valsts varas un pārvaldes institūcijās, sadarbotos ar radniecīgām ārvalstu organizācijām, izveidotu informatīvo bāzi, risinātu specializācijas un kooperācijas jautājumus, veicinātu eksportu un dalībnieku profesionālo izaugsmi.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+