Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. janvāris, 2014
Drukāt

Mežizstrādātāji: laika apstākļu dēļ situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska

Foto: LETAFoto: LETA

Siltā laika un lietus dēļ situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska, pastāstīja aptaujātie mežizstrādes sektora pārstāvji.

Mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Andis Araks atzina, ka situācija mežizstrādē laika apstākļu dēļ pašlaik ir kritiska. “Pašlaik situācija mežizstrādē ir kritiska. Vienīgie, kas strādā ir zāģētāji, taču iespēja pie cirsmām piebraukt ar tehniku, lai veiktu mežizstrādi vai izvestu nozāģēto koksni, ir vairāk nekā minimāla,” sacīja Araks un norādīja, ka vienīgais, kas šajā situācija varētu palīdzēt, ir sala iestāšanās.

Tāpat viņš atzīmēja, ka, neskatoties uz kritisko situāciju mežizstrādē, uzņēmums turpina nodrošināt koksnes plūsmu pārstrādei. “Lai gan mazos apjomos, mēs tomēr turpinām nodrošināt koksnes plūsmu pārstrādei. Praktiski koksnes piegādes šobrīd notiek minimālajā režīmā,” teica Araks.

Arī Latvijas Mežizstrādātāju savienības prezidents Andrejs Cunskis sacīja, ka situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska, taču vienlaikus atzīmēja, ka tā šogad kardināli neatšķiras no citiem gadiem. “Lai arī pašlaik situācija ir kritiska un daudzviet ciršana ir ierobežota, nav vērojamas būtiskas atšķirības no citiem gadiem. Dīkstāve mežizstrādē pašlaik nav sākusies,” teica Cunskis.

Tāpat viņš sacīja, ka nav arī tā, ka ierobežotās mežizstrādes dēļ koksnes pārstrādātāji ir palikuši bez izejmateriāliem.

Mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” ir dibināts 1998.gadā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 453,1 tūkstotis latu (644,7 tūkstošus eiro), bet tā īpašnieki ir Andis Araks (50%) un Kaspars Eihe (50%).

Latvijas Mežizstrādātāju savienība ir dibināta 1994.gadā un darbojas, lai aizstāvētu mežizstrādes uzņēmēju likumīgās tiesības un intereses valsts varas un pārvaldes institūcijās, sadarbotos ar radniecīgām ārvalstu organizācijām, izveidotu informatīvo bāzi, risinātu specializācijas un kooperācijas jautājumus, veicinātu eksportu un dalībnieku profesionālo izaugsmi.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+