Mobilā versija
+8.0°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
11. janvāris, 2014
Drukāt

Mežizstrādātāji: laika apstākļu dēļ situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska

Foto: LETAFoto: LETA

Siltā laika un lietus dēļ situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska, pastāstīja aptaujātie mežizstrādes sektora pārstāvji.

Mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Andis Araks atzina, ka situācija mežizstrādē laika apstākļu dēļ pašlaik ir kritiska. “Pašlaik situācija mežizstrādē ir kritiska. Vienīgie, kas strādā ir zāģētāji, taču iespēja pie cirsmām piebraukt ar tehniku, lai veiktu mežizstrādi vai izvestu nozāģēto koksni, ir vairāk nekā minimāla,” sacīja Araks un norādīja, ka vienīgais, kas šajā situācija varētu palīdzēt, ir sala iestāšanās.

Tāpat viņš atzīmēja, ka, neskatoties uz kritisko situāciju mežizstrādē, uzņēmums turpina nodrošināt koksnes plūsmu pārstrādei. “Lai gan mazos apjomos, mēs tomēr turpinām nodrošināt koksnes plūsmu pārstrādei. Praktiski koksnes piegādes šobrīd notiek minimālajā režīmā,” teica Araks.

Arī Latvijas Mežizstrādātāju savienības prezidents Andrejs Cunskis sacīja, ka situācija mežizstrādē pašlaik ir kritiska, taču vienlaikus atzīmēja, ka tā šogad kardināli neatšķiras no citiem gadiem. “Lai arī pašlaik situācija ir kritiska un daudzviet ciršana ir ierobežota, nav vērojamas būtiskas atšķirības no citiem gadiem. Dīkstāve mežizstrādē pašlaik nav sākusies,” teica Cunskis.

Tāpat viņš sacīja, ka nav arī tā, ka ierobežotās mežizstrādes dēļ koksnes pārstrādātāji ir palikuši bez izejmateriāliem.

Mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” ir dibināts 1998.gadā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 453,1 tūkstotis latu (644,7 tūkstošus eiro), bet tā īpašnieki ir Andis Araks (50%) un Kaspars Eihe (50%).

Latvijas Mežizstrādātāju savienība ir dibināta 1994.gadā un darbojas, lai aizstāvētu mežizstrādes uzņēmēju likumīgās tiesības un intereses valsts varas un pārvaldes institūcijās, sadarbotos ar radniecīgām ārvalstu organizācijām, izveidotu informatīvo bāzi, risinātu specializācijas un kooperācijas jautājumus, veicinātu eksportu un dalībnieku profesionālo izaugsmi.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+