×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Mežizstrādātāji: laikapstākļi šogad gandrīz paralizējuši mežizstrādes darbus (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš gada sākuma siltā laika un slapjo nokrišņu dēļ mežizstrādes darbi ir gandrīz paralizēti, atzina aptaujātie mežizstrādes sektora pārstāvji.

Mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Andis Araks norādīja, ka siltie laika apstākļi, kas valda jau no gada sākuma, ir samazinājuši mežizstrādes darba apjomus par 70%. “Mēs visi saprotam, kā šāds laiks ietekmē mežizstrādātājus. Ir vajadzīgi vismaz pieci līdz desmit grādi mīnusā, bet tāds janvāris kā tagad darbus paralizē,” sacīja Araks.

Pēc viņa teiktā, zāģēšanas darbi gan mežos nav apstājušies, bet kokmateriālu transportēšana ir ļoti ierobežota.

Vienlaikus viņš prognozēja, ka ievērojamu ietekmi uz sektoru tas neatstās, ja vien atlikušajos ziemas mēnešos pieturēsies nepieciešamā gaisa temperatūra vismaz sešas nedēļas.

Tāpat viņš norādīja, ka 2014.gada sākumā bija vērojami līdzīgi laika apstākļi. “Arī pērn janvāra sākums bija līdzīgs, bet pēc tam bija stiprs kailsals un varēja pat purvos strādāt – zemas nestspējas cirsmās. Cerams, ka šogad būs līdzīgi un februārī sagaidīsim ziemai līdzīgus laikapstākļus,” piebilda Araks.

Arī Latvijas Mežizstrādātāju savienības prezidents Andrejs Cunskis norādīja, ka situācija mežizstrādē šobrīd nav pozitīva un darbi rit apgrūtinoši.

“Ir tālāk jāved, vairāk lūzt tehnika, tā ir jālabo, jāiegulda nauda, visi darbi tiek īstenoti vēlāk un smagāk,” rezumēja Cunskis.

Mežizstrādes uzņēmums “Krauzers” ir dibināts 1998.gadā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 453,1 tūkstotis latu (644,7 tūkstoši eiro), bet tā īpašnieki ir Andis Araks (50%) un Kaspars Eihe (50%).

Latvijas Mežizstrādātāju savienība ir dibināta 1994.gadā un darbojas, lai aizstāvētu mežizstrādes uzņēmēju likumīgās tiesības un intereses valsts varas un pārvaldes institūcijās, sadarbotos ar radniecīgām ārvalstu organizācijām, izveidotu informatīvo bāzi, risinātu specializācijas un kooperācijas jautājumus, veicinātu eksportu un dalībnieku profesionālo izaugsmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sastrādājos ar SIA “Krauzers” šajā ziemā. Kungi vārdu turēja, izmantoja manu ceļu, kad atļāvu es, neviss kad pašiem ienāca prātā- kā to darīja citi. Viņus vērtēju kā goda vīrus, kuri savu vārdu tur.

  2. privātajos mežos mežizstrāde galīgi nav izdevīga, jo tik cik par kubikmetru maksāja latos, tik tagad ir euro, tā ir laupīšana, padomājiet paši, cik ilgi aug koks un cik galā saņem īpašnieks. Te tāpat kā piensaimniecībā kāds iedzīvojas uz citu rēķina. Pakalpojumiem cenas nekrīt, bet izejvielu ražotāji knapi velk galus kopā. l

  3. Plus vēl sākusies gripas epidēmija!

  4. Kopš zināma laika mežizstrādes sezona ir vasarā! Pastāvēs kas pārvērtīsies!

Draugiem Facebook Twitter Google+