×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Mežizstrādātāji: Līdz ar salu ir atsākta mežizstrāde

mezs_ziema1

Līdz ar salu ir atsākusies mežizstrāde, taču janvāra dīkstāves zaudējumus būs sarežģīti izlīdzināt, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie mežizstrādātāji. Latvijas Mežizstrādātāju savienības (LMS) izpilddirektors Andrejs Cunskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka darbi mežā ir veiksmīgi atsākušies.

 

“Sniega ir pietiekami maz, un zeme ir sasalusi, līdz ar to mēs esam tikuši klāt arī tām cirsmām, kurām iepriekš salīdzinoši silto laika apstākļu dēļ nevarējām tikt klāt,” sacīja Cunskis.

Arī mežizstrādes uzņēmuma “Selko” vadītājs Dainis Līvs aģentūrai BNS norādīja, ka darbi mežā ir atsākušies. “Tagad viss ir kārtībā un strādājam, taču daudz netrūkst līdz otrai galējībai. Tagad, kad strauji tuvojas mīnus 25 grādi, cilvēkiem ir daudz grūtāk strādāt mežā, kā arī tehnikai ir savas tehnoloģiskās prasības,” paskaidroja Līvs.

Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas (LNMA) priekšsēdētājs Gints Priekulis aģentūrai BNS atzina, ka vislabākā gaisa temperatūra meža darbiem ir amplitūdā no mīnus pieciem līdz mīnus desmit grādiem. “Tik zema temperatūra kā pašlaik arī nav īsti labi, jo ir grūtāk veikt darbus, cilvēkiem ir biežāk jāsasildās. Ideālā temperatūra jau ir no mīnus pieciem līdz mīnus desmit grādiem,” klāstīja Priekulis un piebilda – lai gan pašlaik darbi ir atsākušies, janvāra dīkstāves zaudējumus būs grūti izlīdzināt. “Tas bija diezgan liels robs, ko atstāja janvāra dīkstāve, un izlīdzināt to nevarēs, lai gan tagad darbi ir atsākušies pilnā apmērā,” teica Priekulis.

Savukārt mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” pārstāvis Andis Araks aģentūrai BNS pavēstīja, ka janvāra zaudējumus varētu atgūt, ja sals saglabāsies līdz marta beigām. “Tas, vai izdosies atgūt janvārī iekavēto, būs atkarīgs no tā, cik ilgi pieturēsies sals. Ja atļaus strādāt arī martā, šo radušos robu varētu arī izlīdzināt,” sacīja “Krauzers” pārstāvis.

“Ja neradīsies problēmas ar pārstrādi un spēju pieņemt materiālu martā pēc februāra piegādēm un ja nepamatoti nekritīsies kokmateriālu cena, janvāra zaudējumus mēs varētu arī izlīdzināt,” minēja Araks.

Jau vēstīts, ka neierasti silto laikapstākļu dēļ janvārī bija apgrūtināta mežizstrāde un atsevišķās vietās darbi tika pārtraukti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+